۵ خودروی سواری ۴ ستاره کیفیت گرفتند سردار پاکپور: نسبت به امنیت مردم کشورمان با کسی تعارف نداریم/ برای تمامیت ارضی کشورها احترام قائلیم مدیرعامل آپارات به خاطر انتشار کدام ویدئو بازداشت شد؟ الکترونیکی شدن انتخابات ۱۴۰۰ تا آخر آبان تعیین تکلیف می‌شود فرودگاه «ابها» در عربستان هدف حمله پهپادی قرار گرفت قضیه تصویر مخوف «مو مو» چیست؟ قتل یک بی‌گناه دیگر به دست پلیس آمریکا/ شلیک مرگبار افسر پلیس «ایلینوی» به یک جوان سیاهپوست غیرمسلح افزایش نرخ سود بانکی در دستور کار شورای پول و اعتبار نیست وضعیت کرونای چهار شهرستان استان مرکزی بحرانی و تهدید آمیز است زمان اعطای کارت اعتباری سهام عدالت مشخص شد/ سود سهامداران غیر مستقیم کِی واریز می‌شود؟
یکشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۹
کد خبر: 78659
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
امام جمعه خنداب:

خواص بی بصیرت امام حسن(ع) را تنها گذاشتند

زمانی موسوی گفت: خواص بی بصیرت امام حسن(ع) را تنها گذاشتند و به خیمه و سجاده امام رحم نکردند، سپاهیانی که فریب وعده پوشالی معاویه را خوردند و از امام حسن (ع) گریختند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام زمانی موسوی امام جمعه شهرستان خنداب در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن تسلیت شهادت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن(ع) و امام رضا (ع) گفت: وحی الهی با شهادت پیامبر اسلام به سرانجام رسید و آن رسالتی که پیامبر به خاطر آن آمده بود بعد پیامبر توسط ائمه و در دوره های مختلف تاریخ توسط بزرگان، دانشمندان دینی  ادامه پیدا کرد.

زانی اظهار کرد: در بسیاری از عرصه ها شباهتی میان انقلاب اسلامی و انقلاب نبوی وجود دارد. مقام معظم رهبری فرمودند : "انقلاب اسلامی یک بعثت دوباره است" گرد و غباری که صدها سال بر احکام  اسلامی و آموزه های دینی نشسته بود به برکت انقلاب اسلامی توسط امام راحل زدوده شد.

موسوی بیان کرد: متاسفانه برخی از مسئولان در بیانات مراعات انصاف و عدالت را نمی کنند و حقایق مسلم تاریخی را نمی دانند مواردی که در مورد دستاورد پیامبر و صلح امام حسن بیان کردند شیعیان و ملت ایران را در عزای مضاعف فرو بردند و گفتند پیامبر(ص) یک مرشد معنوی بود اینکه برخی مسئولین بگویند پیامبر مرشد معنوی بود یعنی پیامبر نسبت به مسائل  مردم سخن نگفته و حرفی برای گفتن نداشته و تشکیل حکومت نداده است که این سخنان نپخته تحریفهایی علیه پیامبر است.

امام جمعه خنداب اضافه کرد: برخی مسولین در رابطه با امام حسن (ع) گفتند امام حسن(ع) به ما آموخت مرد جنگ باشید به روز جنگ و مرد صلح باشید به روز صلح. جملاتی که در باطن خود یک تحریف بزرگی را در خود پنهان کرده است تحریفی که مقام معظم رهبری به خصوص در مورد دفاع مقدس به عنوان کمین دشمن یادآوری کردند ولی متاسفیم که امروز باید از زبان مسئولین دولتی بشنویم.

موسوی تصریح کرد: اولین کاری که امام حسن (ع)بعد از شهادت امیرالمومنین(ع) انجام داد و آن لشگری که امیرالمومنین (ع) در صدد بودند بعد صفین تشکیل دهند به راه بیندازد اما خیانت خواص بی بصیرت با شرایطی که برای امام حسن (ع) به وجود آوردند اجازه ندادند او راه مبارزه را طی کند،

وی  گفت: خواص بی بصیرت  امام را تنها گذاشتند و به خیمه و سجاده امام رحم نکردند، سپاهیانی که فریب وعده پوشالی معاویه را خوردند و از امام حسن (ع) گریختند آیا با چنین خواص بی بصیرتی امکان مبارزه برای حضرت فراهم بو د؟ شرایط امروز ما اینگونه نیست سردارانی بزرگی امثال شهید سلیمانی داریم.

خطیب جمعه خنداب بیان کرد: امام راحل در ابتدای انقلاب خطر حضور و نفوذ روحانیون سکولار را در حوزه مطرح کردند و این جملات را بیان کردند که باید مراقب بود تفکر جدایی دین از سیاست به طلاب جوان سرایت نکند.

موسوی افزود: شما گفتید ما به وعده خود نمیتوانیم عمل کنیم چون زمان زمان جنگ است اگر زمان جنگ است باید جنگید، مرد مبارزه باشید میدان جنگ، مقاومت و شجاعت می خواهد که در وجود بعضی مسئولان نیست ما منتظر دولت جوان و انقلابی هستیم ما منتظر کارزار بزرگ هستیم کسانی که دنبال آقازادگی هستند اهل مبارزه نیستند امروز به واسطه کوتاهی مسئولان و ضعف مدیریت نظام مقدس اسلامی با همه دستاوردها باید زیر سوال برود.

وی گفت: برای انتخابات افراد را بشناسید ملاک، انقلابی بودن و پا به رکاب رهبری بودن است یک انتخاب غلط کشور را چندین سال عقب خواهد انداخت.

موسوی در پایان خاطرنشان کرد: مسئولین استانی در سفرهایی که شهرستان داشتند قولهایی را به مرد دادند که متاسفانه بعد از چندماه مردم پیگیری می کند یا زیر وعده ها می زنند یا وعده را انگونه که گفتند عمل نمی کنند که همین امر باعث دلسردی مردم و مسئولین می شود.

captcha