۱۸ فوتی و شناسایی ۴۰۰مورد مبتلا به کرونا ویروس  در استان مرکزی آزادیخواهان جهان پاسخ اهانت به پیامبر(ص) را بی‌پاسخ نخواهند گذاشت ۸ نوشیدنی گیاهی که آب روی آتش برای گلودرد هستند تصاویر/رونمایی از تجهیزات لجستیکی باز تولید ارتش دست و پازدن مکرون برای پیروزی در انتخابات فرانسه قالیباف: حاکمان برخی کشورهای اسلامی پایه گذار تفرقه در امت اسلام شدند هدف از وحدت میان شیعه و سنی/ کدام امام بهترین الگوی ایجاد وحدت هستند؟ اجرای قانون تسری فوق العاده خاص کارکنان زندان‌ها پس از ۸ سال عدم نظارت؛ عامل کوچک‌شدن سفره نخل‌داران و بزرگ‌شدن جیب دلالان/ گلایه‌هایی که شنیده نمی‌شود هزاران شبه‌نظامی طرفدار ترامپ برای جنگ داخلی آمریکا آماده می‌شوند +‌ تصاویر
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷
کد خبر: 78656
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱

نتیجه پذیرفته شدگان بدون کنکور دانشگاه‌ها اعلام شد

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج پذیرفته شدگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی بر اساس سوابق تحصیلی خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: نتایج نهایی رشته های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ هم اکنون بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

زرین آمیزی ادامه داد: ثبت نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی معدل کتبی دیپلم بود، از روز یکشنبه ۵ مرداد ماه سال جاری آغاز شد و بعد از دوبار تمدید چهارشنبه ۱۴ مهر ماه به پایان رسید.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر این اساس همه داوطلبان و متقاضیان می‌توانستند در این مهلت براساس ضوابط و شرایط مندرج در این دفترچه راهنما برای پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی(معدل کتبی دیپلم) در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در روزهای فوق به سایت اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته(حداکثر ۱۰۰ کدرشته) به روش اینترنتی، اقدام کنند.

زرین آمیزی گفت: در مرحله نهایی ۲۲۹ هزار و ۳۳۹ نفر پذیرفته شده اند که از این تعداد ۱۳۳ هزار و ۳۵۵ نفر زن و ۹۵ هزار و ۹۸۴ نفر مرد هستند.

او ادامه داد: در دوره های روزانه ۲۳ هزار و ۹۲۳ نفر، در دوره های شبانه "نوبت دوم" ۸ هزار و ۶۶۵ نفر و در دوره های پیام نور ۱۲۶ هزار و ۹۵۰ نفر و در دوره های غیر انتفاعی ۶۲ هزار و ۳۵۱ نفر پذیرفته شده اند.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش ادامه داد: در دوره های پردیس خودگردان هزار و ۱۵۰ نفر، در دوره های مجازی دولتی ۲ هزار و ۱۱۱ نفرو در دوره های مجازی غیر دولتی ۳ هزار و ۹۰۰ نفر  پذیرفته شده اند.

او ادامه داد: ظرفیت پذیرش در این دوره‌ها در مجموعه تمام دوره‌های روزانه، شبانه، مجازی، غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور ۳۹۴ هزار و ۲۳۳ نفر است که از این تعداد ۲۲ هزار و ۳۳۳ نفر ظرفیت معادل ۵ درصد به دوره روزانه و ۳۷۱ هزار و ۹۰۰ نفر ظرفیت، به دوره‌های شهریه پرداز اختصاص دارد.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش تصریح کرد: بر اساس آمار نهایی تعداد ۲۲۵ هزار و ۴۳۰ داوطلب برای رشته هایی که پذیرش آنها بر اساس سوابق تحصیلی است، ثبت نام کرده اند.

زرین آمیزی گفت: داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و به دو شیوه " شماره شناسنامه و نام خانوادگی و شماره شناسنامه و شماره پرونده" نتایج خود را دریافت کنند.

انتهای پیام/

captcha