۵ خودروی سواری ۴ ستاره کیفیت گرفتند سردار پاکپور: نسبت به امنیت مردم کشورمان با کسی تعارف نداریم/ برای تمامیت ارضی کشورها احترام قائلیم مدیرعامل آپارات به خاطر انتشار کدام ویدئو بازداشت شد؟ الکترونیکی شدن انتخابات ۱۴۰۰ تا آخر آبان تعیین تکلیف می‌شود فرودگاه «ابها» در عربستان هدف حمله پهپادی قرار گرفت قضیه تصویر مخوف «مو مو» چیست؟ قتل یک بی‌گناه دیگر به دست پلیس آمریکا/ شلیک مرگبار افسر پلیس «ایلینوی» به یک جوان سیاهپوست غیرمسلح افزایش نرخ سود بانکی در دستور کار شورای پول و اعتبار نیست وضعیت کرونای چهار شهرستان استان مرکزی بحرانی و تهدید آمیز است زمان اعطای کارت اعتباری سهام عدالت مشخص شد/ سود سهامداران غیر مستقیم کِی واریز می‌شود؟
یکشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۷
کد خبر: 78649
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵

دستگیری سارقان طلاجات 10 میلیاردی در ساوه

فرمانده انتظامي استان از شناسايي و دستگيري سارقان طلاجات 10 ميليارد ريالي یک منزل مسکونی در سطح این شهرستان خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار"حسن مفخمي شهرستاني"فرمانده انتظامي استان گفت: چندي پيش با اعلام گزارشی از يک مورد آتش سوزي به مرکز فوریت های پلیسی شهرستان ساوه، بلافاصله مأموران در صحنه حادثه حاضر شده و پس از انجام بررسي ميداني و بیان نظر کارشناسان آتش نشانی، دریافتند که اين آتش سوزي عمدي بوده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: پس از این که مالک منزل مورد نظر بیان داشت که مقادير زيادي طلاجات به ارزش تقریبی 10 ميليارد ريال از منزلش به سرقت رفته است، تحقیقات مأموران پلیس آگاهی شهرستان ساوه به منظور شناسایی و دستگیری سارق و یا سارقان آغاز شد.

سردار مفخمي شهرستاني خاطر نشان کرد: با انجام تحقیقات فراگیر ميداني و اثر برداری از صحنه جرم، سرانجام یکی از سارقان شناسایی و در عملیات غافلگیرانه مأموران دستگیر شد.

این مقام مسئول بیان داشت: سارق طلاهای به سرقت رفته که زنی میانسال بود،پس از مشاهده مدارک و شواهد قانونی در بازجویی های کارآگاهان، چاره ای جز بیان حقیقت نداشت و چنین بیان داشت که از مدت ها پیش با مالک منزل همسایه بوده و با افراد خانواده اش ارتباط داشته و در یک فرصت مناسب از اعتماد آنها سوء استفاده كرده و یکی از کلید های درب ورودی حیاط منزلشان را سرقت کرده است.

وی با بیان اینکه سارق مذکور در ادامه تحقیقات با ساخت کلید درب ورودی منزل از سوی کلیدساز، موفق به دستیابی به کلید دوم و ورود به منزل به منظور سرقت طلاجات با همکاری دختر خواهرش شده است گفت: سارقان در ادامه اعترافات خود بیان داشتند که پس از سرقت طلاجات موجود در منزل، برای اینکه آثار و مدارک باقی مانده در صحنه جرم، به صورت کامل از بین برود، اقدام به آتش زدن تمام وسايل منزل کرده اند.

سردار مفخمي شهرستاني با اشاره به دستگیری، دیگر همدست سارق که در سرقت طلاجات و به آتش کشیدن منزل با او مشارکت داشته بود اذعان داشت: سارقان در اعتراف خود بیان داشتند که به دلیل حسادت زنانه و تحریک شدن در هنگام دیدن طلاجات گران قیمت همسایه خود، نقشه این عمل مجرمانه را طراحی و طلاها را سرقت کرده اند.

وی بیان کرد: با اتمام تحقیقات کارآگاهان، در نهایت طلاهای مسروقه که هنوز سارقان دستگیر شده موفق به فروش آنها نشده بودند، از مخفیگاه سارقان کشف و تحویل مالباخته شد.

فرمانده انتظامي استان مركزي در پایان با تأکید بر رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان و پرهیز آنها از نگهداری وجه نقد و طلاجات فراوان در منزل افزود: متهمان دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده و معرفی به دستگاه قضائی با صدور قرار قانونی به زندان معرفی شدند.

انتهای پیام/

captcha