۱۸ فوتی و شناسایی ۴۰۰مورد مبتلا به کرونا ویروس  در استان مرکزی آزادیخواهان جهان پاسخ اهانت به پیامبر(ص) را بی‌پاسخ نخواهند گذاشت ۸ نوشیدنی گیاهی که آب روی آتش برای گلودرد هستند تصاویر/رونمایی از تجهیزات لجستیکی باز تولید ارتش دست و پازدن مکرون برای پیروزی در انتخابات فرانسه قالیباف: حاکمان برخی کشورهای اسلامی پایه گذار تفرقه در امت اسلام شدند هدف از وحدت میان شیعه و سنی/ کدام امام بهترین الگوی ایجاد وحدت هستند؟ اجرای قانون تسری فوق العاده خاص کارکنان زندان‌ها پس از ۸ سال عدم نظارت؛ عامل کوچک‌شدن سفره نخل‌داران و بزرگ‌شدن جیب دلالان/ گلایه‌هایی که شنیده نمی‌شود هزاران شبه‌نظامی طرفدار ترامپ برای جنگ داخلی آمریکا آماده می‌شوند +‌ تصاویر
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۳
کد خبر: 78643
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷
امام جمعه تفرش:

امام رضا(ع) نقش مهمی در مسئله ولایت مداری ایفا کردند/حضور امام رئوف در ایران باعث تقویت پایگاه شیعه شد

حاجیلری با بیان این مطلب که امام رضا(ع) نقش بسیار مهمی را در مسئله ولایت مداری ایفا کردند، گفت: امام رضا(ع) در مسیر حرکت به سمت نیشابور در نقاط مختلف با مردم نسبت ولایت در نظام خلقت صحبت کردند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام حسین حاجیلری امام جمعه تفرش در گفتگو با ندای تفرش، با بیان این مطلب که امام رضا(ع) نقش بسیار مهمی را در مسئله ولایت مداری ایفا کردند، گفت: امام رضا(ع) در مسیر حرکت به سمت نیشابور در نقاط مختلف با مردم نسبت ولایت در نظام خلقت صحبت کردند.

حاجیلری اظهار کرد: امام رضا(ع) در تمامی عمر شریف خود با مخاطبان، ولایت امامان در ادامه ولایت الهی را برای مردم تشریح کردند و ولایت امامان را از جمله شروط توحید عنوان کردند.

وی افزود: امام رضا(ع) در ارجحیت ها و محاوره ها توانستند جایگاه ولایت و امامت را در نظام هستی و خلقت برای مردم تبیین کنند و این فرصت را مغتنم شمرده و از آن بهره می بردند.

امام جمعه تفرش بیان کرد: حضور امام رضا(ع) در کشور ایران باعث تقویت پایگاه شیعه و انسجام اهل شیعه و مسلمانان و متدینین و انسجام مجموعه ولایی شد.

وی محبت و مودت با عموم را از ویژگی های اخلاقی امام رضا(ع) دانست و افزود: ایشان نگاه کاملا ولایی و عمومی بر جامعه داشتند.

امام جمعه تفرش خاطر نشان کرد: حضور امام رضا(ع) در ایران در آن مقطع زمانی، پایگاه و ستون خیمه ولایی شیعیان را با یک قدرت و توان با یکدیگر هم افزا کردند و یک شبکه ولایی را در ایران راه انداختند که این شبکه به تعلیم شاگردها، مسائل تبیینی و بصیرتی و... پرداخت.

انتهای پیام/

captcha