اعلام رنگ‌بندی جدید کرونایی استان مرکزی/ ۶ شهرستان آبی، ۶ شهرستان زرد وجود 8 مدرسه کانکسی در خنداب/ دانش آموزان «میثم آباد» دهه فجر صاحب مدرسه می‌شوند مجلس به حاشیه‌ ها و حاشیه‌سازی‌ها توجه نمی‌کنند/کار رئیس دفتر تلفن زدن و تلفن جواب دادن است بیش از یک‌میلیون قطعه جوجه ریزی در خنداب صورت گرفته است/ واکسیناسیون ۱۱۰ هزار قطعه مرغ بومی علیه بیماری نیوکاسل ۱۹۰ هزار دام در فراهان استان مرکزی ایمن‌سازی شدند از گروه مرگ لیگ قهرمانان آسیا و باج ۱۵۰ هزار دلاری پرسپولیس تا سهم خواهی استقلالی‌ها از لیگ برتر ماجرای تخلف ۶۰۰ میلیاردی در فرحزاد / حادثه در کمین ۴ هزار مدرسه کانکسی / صدای پای پیک چهارم کرونا طرح استیضاح شهردار اراک کلید خورد خیز قیمت سکه و دلار؛ رشد بورس تا کجا ادامه دارد؟ دشمن با لبخند و غضب به دشمنی خود ادامه می دهد
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
کد خبر: 78641
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۵
یک تولیدکننده:

مسئولان جنگ اقتصادی را باور نکرده اند/ تحریم خارجی را دور می زنیم، تحریم داخلی جلویمان را میگیرد!

مهدی نیا گفت: شرایط امروز برای تولیدکنندگان وضعیتی جنگی است ولی از نظر سازمان ها و مسئولان دولتی شرایط کاملا عادی است و اصلا جنگی نیست. آن ها تمام بروکراسی ها، مقررات اداری و ضوابطی که در شرایط عادی را انجام می دادند امروز هم انجام می دهند و هیچ تسریع یا تسهیلی برای انجام امور انجام نمی دهند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حمیدرضا مهدی نیا مدیرعامل شرکت لجور، با اشاره به مشکلات صنایع استان، گفت: خودتحریمی اصلی ترین مشکلی است که این روزها صنایع استان و کشور را تهدید می کند.

وی افزود: تولید کشور امروز با مشکلات زیادی مواجه است. تحریم که این روزها به بالاترین درجه خود رسیده است را می توان در رأس آن دانست. مشکل دیگر کمیاب شدن مواد اولیه در بازار است که باعث شده تولید محصولات، فروش و به تبع آن درآمد شرکت ها کم شود. مشکل کرونا هم به این مشکلات اضافه شده است و ضربه مضاعفی به تولید زده است.

مهدی نیا با اشاره به قرارگیری کشور در شرایط جنگ اقتصادی، تصریح کرد: این کشور چند سال پیش درگیر جنگ تحمیلی نظامی بود و توانست با پشتیبانی همه مسئولان و مردم از آن جنگ سربلند خارج شود. ولی امروز که جنگ اقتصادی در جریان است و سربازان این جنگ که تولیدکنندگان صنعتی، معدنی، کشاورزی، تجار و فعالین بخش های مختلف اقتصادی هستند، چقدر حمایت مسئولین را پشتوانه خود دارند؟

چرا مسئولین دولتی درکی از جنگ اقتصادی ندارند و عادی رفتار می کنند!

مدیرعامل شرکت لجور ادامه داد: شرایط امروز برای تولیدکنندگان وضعیتی جنگی است ولی از نظر سازمان ها و مسئولان دولتی شرایط کاملا عادی است و اصلا جنگی نیست. آن ها تمام بروکراسی ها، مقررات اداری و ضوابطی که در شرایط عادی را انجام می دادند امروز هم انجام می دهند و هیچ تسریع یا تسهیلی برای انجام امور انجام نمی دهند. به طور مصداقی خواسته سازمان هایی مثل بانک ها، امور مالیاتی، تامین اجتماعی، استاندارد و ... به دقت انجام می شود.

وی افزود: اگر شرکتی در این شرایط بد اقتصادی یک معوقه بانکی داشته باشد، جریمه می شود و به تبع آن در دریافت دسته چک محروم می شود و با مشکلاتی رو به رو می شود. اگر نتوان از سازمان امور مالیاتی مجوز 186 را گرفت، نمی توان کارت بازرگانی را تمدید کرد. به واقع چرا دستگاه های دولتی در این شرایط جنگی، عادی رفتار می کنند؟

مهدی نیا گفت: شرکتی که درآمدی ندارد تا حقوق کارمندانش را بدهد چطور می تواند همه تعهدات مالی اش را به سازمان های دولتی بپردازد. این به دلیل عدم درک شرایط جنگی توسط چنین سازمان هایی است. این قبیل رفتارها است که باعث تعطیلی صنایع و کارخانجات در این شرایط جنگ اقتصادی می شود.

تحریم خارجی را دور می زنیم، تحریم داخلی جلویمان را میگیرد!

مدیرعامل شرکت لجور با اشاره به تصمیمات خلق الساعه، غیرحرفه ای و بدون مشورت با بخش های تولیدی، گفت: مدتی است بانک مرکزی به بهانه تعیین منشأ ارز های مربوط به واردات، هشت ماه تا یکسال مواد اولیه وارداتی را در گمرکات کشور بایکوت کرده است که برای نمونه می توان به رسوب مواد اولیه شرکت آذرآب در گمرک استان اشاره کرد. این مشکل به دلیل این است که بانک مرکزی دستور داده که مواد وارداتی که تامین ارزشان از طریق بانک مرکزی نبوده است، کالایشان ترخیص نشود. این در حالی است که شرکت هایی که ثبت سفارش کرده و موادی را وارد کشور کرده اند، در زمان خود طبق قانون عمل کرده اند و امروز قبض انبار دارند. تولیدکننده ای که تمام اقداماتش قانونی بوده، چه گناهی دارد که امروز باید تقاص تصمیمات اشتباه مسئولان را بدهد!

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب که علاج همه مشکلات در داخل کشور است، خاطرنشان کرد: در واقع تولیدکننده توانسته از کشورهای خارجی که ایران را تحریم کرده اند مواد اولیه را بخرد ولی با تحریم داخلی رو به رو شده است! لذا از تمام مسئولین خواهشمندیم همه توان خود را انجام دهند تا شاهد برطرف شدن چنین مشکلاتی باشیم.

انتهای پیام/

captcha