مدیر مهندسی شرکت هپکو خبر داد؛

تولید دامپتراک توسط هپکو برای اولین بار در کشور/ هپکو با مشکل کارت بازرگانی مواجه است

میقانی مدیر مهندسی شرکت هپکو، گفت: یکی از اصلی ترین مشکلات شرکت مربوط به کارت بازرگانی است؛ در حال حاضر قرارداد بسته ایم، مشتری هم مشخص است ولی علیرغم تمام تلاش ها کماکان به علت نداشتن کارت بازرگانی نمی توانیم کار را شروع کنیم.
کد خبر: ۷۸۶۳۸ تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸

به گزارش دیار آفتاب؛ میقانی مدیر مهندسی شرکت هپکو با اشاره به تغییر مدیریت شرکت، گفت: خوشبختانه این تغییر با واکنش های مثبتی مواجه شده و وضعیت شرکت نسبت به قبل که با معضلات زیادی مواجه بود، بهتر شده است.

وی با بیان اینکه مشکلات اصلی هپکو هنوز برطرف نشده و باید برای رفع آن همه تلاش کنیم، اظهار کرد: یکی از اصلی ترین مشکلات شرکت مربوط به کارت بازرگانی است. آقای رئیسی در یکی از سخنان خود گفتند هیچ خط تولیدی نباید به دلیل بدهکار بودن تعطیل شود. لذا تقاضا داریم کارت بازرگانی برای شرکت های تولیدی که از پتانسیل بالایی بهره می برند صادر شود و از بروکراسی های اداری برای چنین شرکت هایی اجتناب شود. در حال حاضر قرارداد بسته ایم، مشتری هم مشخص است ولی علیرغم تمام تلاش ها کماکان به علت نداشتن کارت بازرگانی مشکل حل نشده است.

میقانی گفت: خوشبختانه امروز مشکل حقوق معوقه کارگران شرکت برطرف شده است ولی سایر مسائل همچنان باقی است. برای مثال تهاتر بدهی های بانکی که تامین اجتماعی دستور آن را داده است با توجه به زمان دو ماهه ای که برای آن در نظر گرفته شده، مشکلی را از شرکت برطرف نمی کند. بنظر می رسد اگر مشکلات متعدد این شرکت به صورت همزمان حل بشود می توان هپکو را بار دیگر در اوج دید در غیر این صورت خیر.

وی با انتقاد از عدم انعقاد قرارداد با دولت و بخش های دولتی، گفت: با اینکه این شرکت مشکلات عدیده ای دارد و نیاز است تا بخش های دولتی برای حمایت از شرکت، سفارش ماشین آلات خود را به هپکو بدهند، ولی تا به حال این امر صورت نپذیرفته و دستور وزیر کشور هم نتوانسته این مهم را عملی کند.

میقانی تصریح کرد: البته خوشبختانه قرارداد خوبی با بخش خصوصی جهت تولید دامپتراک منعقد شده است که با این قرارداد برای اولین بار است که این محصول در داخل کشور تولید می شود. هپکو می تواند تضمین کند نیاز کشور به دامپتراک را در بازه 5 ساله برطرف کند و این در حالی است که در سال 98، حدود 200 میلیون دلار ارز برای واردات این محصول از کشور خارج شده است.

انتهای پیام/