۱۸ فوتی و شناسایی ۴۰۰مورد مبتلا به کرونا ویروس  در استان مرکزی آزادیخواهان جهان پاسخ اهانت به پیامبر(ص) را بی‌پاسخ نخواهند گذاشت ۸ نوشیدنی گیاهی که آب روی آتش برای گلودرد هستند تصاویر/رونمایی از تجهیزات لجستیکی باز تولید ارتش دست و پازدن مکرون برای پیروزی در انتخابات فرانسه قالیباف: حاکمان برخی کشورهای اسلامی پایه گذار تفرقه در امت اسلام شدند هدف از وحدت میان شیعه و سنی/ کدام امام بهترین الگوی ایجاد وحدت هستند؟ اجرای قانون تسری فوق العاده خاص کارکنان زندان‌ها پس از ۸ سال عدم نظارت؛ عامل کوچک‌شدن سفره نخل‌داران و بزرگ‌شدن جیب دلالان/ گلایه‌هایی که شنیده نمی‌شود هزاران شبه‌نظامی طرفدار ترامپ برای جنگ داخلی آمریکا آماده می‌شوند +‌ تصاویر
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۱
کد خبر: 78628
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۳
بر اساس آخرین تصمیم هیئت مدیره صورت گرفت؛

میزان افزایش سرمایه «آذرآب» تغییر کرد/ تجدید ارزیابی ماشین آلات منتفی شد

بعد از یک تصمیم پر حاشیه وپیشنهاد طرح افزایش سرمایه فوق سنگین شرکت آذرآب، هیئت مدیره این شرکت ضمن اعمال تغییراتی با افزایش سهم آورده نقدی بخش تجدید ارزیابی ماشین آلات و تجهیزات را حذف کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ اوایل شهریورماه بود که انتشار خبر و اطلاعیه افزایش سرمایه فوق سنگین 7600 درصدی شرکت صنایع آذرآب اراک از سوی هیئت‌مدیره این شرکت که با سرمایه ثبت‌شده ۱،۰۰۰،۰۰۰ میلیون ریالی و نماد «فاذر» در بازار دوم بورس حاضر است در بین اهالی بازار سرمایه به‌شدت موردتوجه و البته تعجب واقع شد و این اتفاق بزرگ‌ترین درصد افزایش سرمایه تاریخ بورس ایران نام گرفت.

با توجه به اینکه در طرح قبلی هیئت‌مدیره این شرکت علاوه بر افزایش سرمایه 400 درصدی از محل آورده نقدی سهامداران موضوع افزایش سرمایه 7200 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها با در نظر گرفتن سهم عمده‌ای برای دارایی‌های استهلاک‌پذیر یعنی ماشین‌آلات و تجهیزات نیز در نظر گرفته‌شده بود این موضوع موردانتقاد کارگران این شرکت، شورای کارگری، کارشناسان و نمایندگان استان قرار گرفت، همچنین پایگاه خبری دیارآفتاب با گزارشی تفصیلی با عنوان (افزایش سرمایه بی سابقه ۷۶۰۰ درصدی گره از کار آذرآب باز خواهد کرد؟/ تجدید ارزیابی سنگین دارایی های استهلاک پذیر!) به بررسی دقیق ابعاد این موضوع پرداخت.

درمجموع یکی از مشکلات اساسی در شرکت آذرآب مشکل عدم وجود نقدینگی و سرمایه در گردش است که این مهم جز با آورده‌ی نقدی سهامداران عمده و خرد شرکت محقق نخواهد شد لذا مصوبه‌ی شورای تأمین استان مرکزی در رابطه با افزایش سرمایه این شرکت بر این مهم تأکید دارد.

اما حالا آخرین خبرها از شرکت صنایع آذرآب اراک حاکی از آن است که بر اساس تصمیم جدید هیئت‌مدیره ضمن تغییر میزان افزایش سرمایه (کاهش از محل تجدید ارزیابی و افزایش از محل آورده نقدی) و همچنین حذف تجدید ارزیابی ماشین آلات و تجهیزات مقرر گردیده تا طرح افزایش سرمایه 2350 درصدی این شرکت هم‌زمان از طریق تجدید ارزیابی زمین و ساختمان به میزان 18500 میلیارد ریال (معادل 1850 درصد) و آورده نقدی سهامداران به مبلغ 5000 میلیارد ریال (معادل 500 درصد) صورت پذیرد.

به گفته هیئت‌مدیره آذرآب این طرح افزایش سرمایه با توجه به مصوبه شورای تأمین استان مرکزی و در نظر گرفتن صرفه و صلاح این شرکت با توجه به دیون سنگین، بدهی‌های معوق و لزوم تأمین هرچه سریع‌تر منابع مالی برای برون‌رفت از بحران شدید نقدینگی ارائه گردیده است.

همچنین گفتنی است طی روزهای اخیر شرکت صنایع آذرآب اراک قراردادهایی را به ارزش ۶,۵۷۰,۹۴۰ میلیون ریال (بیش از ۶۵۰ میلیارد تومان) با شرکت‌های پتروپالایش کنگان، پالایشگاه اصفهان، پالایشگاه اصفهان، پتروشیمی مارون، شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منعقد کرده است. (اینجا)

شرکت صنایع آذرآب که در حال حاضر بانک کشاورزی سهامدار عمده آن است یکی از قربانیان خصوصی‌سازی‌های غیراصولی و مدیریت‌های فاقد اهلیت در سال‌های اخیر است فعالیت خود را به‌طور رسمی از سال ۱۳۶۸ در زمینی به مساحت ۳۷ هکتار قرار دارد و سطح زیربنای کارگاه‌های اصلی آن متجاوز از ۷۰۰۰۰ مترمربع و کل کارگاه‌های مسقف جمعاً ۱۱۰،۰۰۰ مترمربع را تشکیل می‌دهند آغاز کرد.

این مجموعه که از ظرفیت فنی و تخصصی عظیمی برخوردار است یکی از بزرگ‌ترین، مجهزترین و پیشرفته‌ترین کارخانه‌های تولید انواع بویلرها و تجهیزات نفتی و گازی در کشور است و بسیاری از پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌های بزرگ کشور و به‌طور کل پروژه‌های نفتی و گازی با تولیدات استراتژیک این شرکت در چرخه‌ی تولید قرارگرفته‌اند.

آذرآب طی سال‌های فعالیت در عرصه‌ی پیمانکاری عمومی کشور توانست با همکاری در طرح‌های بزرگ ملی مانند ساخت دیگ‌های بخار نیروگاه حرارتی شهید رجایی، نیروگاه سیکل ترکیبی قم، نیروگاه شازند اراک، همچنین ساخت مخازن، مبدل‌ها و برج‌ها در پروژه‌های واحد روغن‌سازی پالایشگاه اصفهان، پالایشگاه گاز کنگان، مجتمع پتروشیمی اراک و پالایشگاه اراک نقش ارزنده‌ای را در توسعه صنعتی ایران ایفا کند.

دیارآفتاب| درباره «آذرآب» بیشتر بخوانید:

شرکت صنایع «آذرآب» اراک قراردادهایی به ارزش بیش ۶۵۰ میلیارد تومان منعقد کرد+جزئیات

مشکلات آذرآب فردا با حضور مسئولین کشوری بررسی می شود/ تصمیم مسئولین استان برای افزایش سرمایه شرکت از دو طریق تجدید ارزیابی و آورده نقدی است

افزایش سرمایه بی سابقه ۷۶۰۰ درصدی گره از کار آذرآب باز خواهد کرد؟/ تجدید ارزیابی سنگین دارایی های استهلاک پذیر!

رأی دادگاه تجدیدنظر در پرونده «آذرآب» به نفع بانک کشاورزی صادر شد/ رویکرد قوه قضائیه قابل تقدیر است

انتهای پیام/

captcha