۵ خودروی سواری ۴ ستاره کیفیت گرفتند سردار پاکپور: نسبت به امنیت مردم کشورمان با کسی تعارف نداریم/ برای تمامیت ارضی کشورها احترام قائلیم مدیرعامل آپارات به خاطر انتشار کدام ویدئو بازداشت شد؟ الکترونیکی شدن انتخابات ۱۴۰۰ تا آخر آبان تعیین تکلیف می‌شود فرودگاه «ابها» در عربستان هدف حمله پهپادی قرار گرفت قضیه تصویر مخوف «مو مو» چیست؟ قتل یک بی‌گناه دیگر به دست پلیس آمریکا/ شلیک مرگبار افسر پلیس «ایلینوی» به یک جوان سیاهپوست غیرمسلح افزایش نرخ سود بانکی در دستور کار شورای پول و اعتبار نیست وضعیت کرونای چهار شهرستان استان مرکزی بحرانی و تهدید آمیز است زمان اعطای کارت اعتباری سهام عدالت مشخص شد/ سود سهامداران غیر مستقیم کِی واریز می‌شود؟
یکشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۲
کد خبر: 78595
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک:

بی‌بصیرتی خواص عامل صرف نظر امام مجتبی(ع) از ادامه جنگ با معاویه شد/ صلح امام حسن(ع) مقدمه‌ای برای قیام امام حسین(ع) شد

مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک گفت: عهدشکنی های معاویه پس از پذیرش صلح، در حقیقت چهره شوم معاویه را به مردم به خوبی شناساند. می توان گفت صلح امام حسن(ع) مقدمه ای برای قیام امام حسین(ع) شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام سیداحمد میرمهدی، مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک در گفتگو با ندای تفرش، با اشاره به صلح امام حسن(ع) گفت: قضیه صلح امام حسن(ع) به وقایع تاریخی بعد از شهادت امام علی(ع) برمی گردد. با برعهده گرفتن فرماندهی نیروها توسط امام حسن(ع) و کسب آمادگی لازم و تجهیز قوا جهت رویایی با معاویه و لشکریانش، اما معاویه با خدعه و نیرنگ و فرستادن پول برای فرماندهان لشکر امام(ع)، برخی از فرماندهان و لشکریان امام(ع) را به سمت خود متمایل کرد.

میرمهدی اظهار کرد: متاسفانه فرماندهان و لشکریان فریب خورده قصد تحویل امام(ع) به معاویه را داشتند. شرایط به گونه ای پیش رفت که بی بصیرتی لشکریان سبب شد که امام حسن (ع) از ادامه جنگ با معاویه و با گذاشتن شروطی صرفه نظر کند.

وی افزود: اگر این امضا انجام نمی شد، معاویه قصد داشت امام معصوم(ع) را توسط لشکریانش به شهادت برساند و سپس با جوسازی خودش را خونخواه امام حسن(ع) جلوه دهد.

مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک ادامه داد: عهدشکنی های معاویه پس از پذیرش صلح، در حقیقت چهره شوم معاویه را به مردم به خوبی شناساند. می توان گفت صلح امام حسن(ع) مقدمه ای برای قیام امام حسین(ع) شد.

میرمهدی یادآور شد: اقدام معاویه در انتخاب جانشین برای خود و مسائل بعدی آن سبب شد که امام حسین(ع) در برابر ظلم قیام کند و با خون خود و یارانش، اسلام را زنده نگه دارد و بنی امیه را به ورطه نابودی بکشاند.

وی بخشندگی و بزرگواری را از ویژگی های مهم امام حسن(ع) دانست و بیان کرد: امام(ع) در برابر توهین و جهل مردم زمان خود بسیار صبر می کرد و با بردباری با آنها روبرو می شد. منزل امام(ع) محل رفت و آمد نیازمندان بود که به وضعیت و رفع مشکلات آنها رسیدگی می شد.

مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک خاطر نشان کرد: معاویه بسیار تلاش کرد تا شخصیت و شانیت امام معصوم(ع) را کوچک کند اما در هر بار تلاشش با شکست مواجه شد و عظمت ایشان بیشتر هویدا شد. همین مسائل سبب شد که معاویه نتواند حضور امام(ع) را تحمل کند و با خدعه و نیرنگ و از طریق همسرش، ایشان را مسموم کرد و به شهادت رساند.

انتهای پیام/

captcha