۵ خودروی سواری ۴ ستاره کیفیت گرفتند سردار پاکپور: نسبت به امنیت مردم کشورمان با کسی تعارف نداریم/ برای تمامیت ارضی کشورها احترام قائلیم مدیرعامل آپارات به خاطر انتشار کدام ویدئو بازداشت شد؟ الکترونیکی شدن انتخابات ۱۴۰۰ تا آخر آبان تعیین تکلیف می‌شود فرودگاه «ابها» در عربستان هدف حمله پهپادی قرار گرفت قضیه تصویر مخوف «مو مو» چیست؟ قتل یک بی‌گناه دیگر به دست پلیس آمریکا/ شلیک مرگبار افسر پلیس «ایلینوی» به یک جوان سیاهپوست غیرمسلح افزایش نرخ سود بانکی در دستور کار شورای پول و اعتبار نیست وضعیت کرونای چهار شهرستان استان مرکزی بحرانی و تهدید آمیز است زمان اعطای کارت اعتباری سهام عدالت مشخص شد/ سود سهامداران غیر مستقیم کِی واریز می‌شود؟
یکشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳
کد خبر: 78574
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
کارشناس مسائل مذهبی:

ملت ها با پیروی از مکتب پیامبر (ص) به سعادت می رسند

الهامی نیا گفت: اگر بشریت به معارف پیامبر(ص) دست پیدا کند بهترین جامعه و حکومت تشکیل می شود و اگر نظام های سیاسی و دولت ها و ملت ها بخواهند به سعادت برسند باید به مکتب پیامبر پایبند باشند و به دستورات و سنت پیامبر عمل کنند .

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام الهامی نیا در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت :پیامبر اکرم(ص) ، موفق ترین رهبر و مدیر بشریت است هر کاری را که خداوند متعال امر کردند انجام  می داد و کارهایی که انجام نداده همانی است که خداوند متعال  نهی فرمودند.

وی در ادامه اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) ازنظر اخلاقی مکارم بسیار والایی داشت، اخلاق پیامبر نه تنها اسوه و الگو همه جامع بشریت است بلکه عالی ترین نوع اخلاق بشری است که تمام فضائل و کمالات اخلاقی در خلق پیامبر جمع شده است.

کارشناس مذهبی در ادامه گفت: یک نقطه انحرافی در افکار پیغمبر نبود این افکار در اعمال پیامبر اکرم تبلور پیدا کرد جنگ ، صلح ، تبلیغ ،عبادات ، نوع مدیریت و.. همه بر اساس موازین شرعی و عدالت بود که همه رهبران باید در اداره جامعه از پیامبر الگو بگیرند.

الهامی نیا تصریح کرد: پیامبراکرم (ص) 63 سال برای اجرای عدالت و قسط طبق موازین الهی تلاش کرد ذره ای به دنبال مسائل دنیوی نبود در دنیا زندگی کرد اما دنیایی نشد آینه تمام نمای الهی بود که عدالت خدا را برای جوامع بشری نشان داد. و زاهدترین فرد روی زمین بود  در طول تاریخ کسی به اندازه پیامبر اکرم (ص) موفق نبوده است

کارشناس مذهبی بیان کرد: تمام کمالات الهی که خداوند از بشر توقع دارد پیامبراکرم (ص) به منصه ظهور رساند، در قله کمالات عبودیت توحید و خداشناسی و خدا جویی و حق گویی و مبارزه با باطل سرآمد بود. دین پیامبر جاوید و قرآن پیامبر در بین همه کتاب های آسمانی رفیع تر بود پیامبر عالی ترین نظام سیاسی دنیا را برای بشر پایه گذاری کرد هیچ نظام سیاسی در عدالت، رهبری مردم به نظام اسلامی که پیامبر رواج داد نمی رسد. 

الهامی نیا خاطرنشان کرد: اگر بشریت به معارف پیامبر دست پیدا کند بهترین جامعه و حکومت تشکیل می شود و اگر نظام های سیاسی و دولت ها و ملت ها بخواهند به سعادت برسند باید به مکتب پیامبر پایبند باشند و به دستورات و سنت پیامبر عمل کنند .

انتهای پیام/

captcha