۱۸ فوتی و شناسایی ۴۰۰مورد مبتلا به کرونا ویروس  در استان مرکزی آزادیخواهان جهان پاسخ اهانت به پیامبر(ص) را بی‌پاسخ نخواهند گذاشت ۸ نوشیدنی گیاهی که آب روی آتش برای گلودرد هستند تصاویر/رونمایی از تجهیزات لجستیکی باز تولید ارتش دست و پازدن مکرون برای پیروزی در انتخابات فرانسه قالیباف: حاکمان برخی کشورهای اسلامی پایه گذار تفرقه در امت اسلام شدند هدف از وحدت میان شیعه و سنی/ کدام امام بهترین الگوی ایجاد وحدت هستند؟ اجرای قانون تسری فوق العاده خاص کارکنان زندان‌ها پس از ۸ سال عدم نظارت؛ عامل کوچک‌شدن سفره نخل‌داران و بزرگ‌شدن جیب دلالان/ گلایه‌هایی که شنیده نمی‌شود هزاران شبه‌نظامی طرفدار ترامپ برای جنگ داخلی آمریکا آماده می‌شوند +‌ تصاویر
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۳
کد خبر: 78563
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
اختصاصی| رئیس کل دادگستری استان مرکزی در گفتگو با «دیارآفتاب»؛

نتیجه حسابرسی از شرکت «هپکو» به دادستانی کل اعلام شد/ تلاش دادگستری برای فریز بدهی کارخانجات بزرگ استان مرکزی

حجت‌الاسلام موسوی رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی در خصوص آخرین وضعیت پرونده حسابرسی شرکت هپکو اراک گفت: پیرو حساسیت دادستان کل از باب حفظ حقوق عامه یک کارشناسی و برآورد توسط دادستان مرکز استان انجام و نتیجه به حوزه دادستانی کل کشور اعلام‌شد.

حجت‌الاسلام سیدعبدالمهدی موسوی رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص آخرین وضعیت پرونده حسابرسی شرکت هپکو اراک گفت: در نقل و انتقالات و واگذاری‌های شرکت هپکو صحبت‌هایی بود که مبالغ کلانی حیف‌ومیل شده است و دادستان کل  نیز از باب حفظ حقوق عامه روی این موضوع حساس بودند و می‌خواستند بدانند که آیا واقعاً اتلاف حقوق عامه سهامداران و مالکان اتفاق افتاده است یا خیر، لذا دستور دادند که این قضیه را کارشناسی کنند.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی با تأکید بر پیگیری این موضوع ادامه داد: چون دستور دادستان کل به دادستان مرکز استان بود تا جایی که مطلع هستم دادستان اراک کارشناسی و برآوردی را انجام داده‌اند که نتیجه طی یک گزارش به حوزه دادستانی کل اعلام‌شده است لذا تصمیمات لازم از سوی دادستانی اتخاذ خواهد شد.

موسوی همچنین تصریح کرد: در کارگروه اقتصاد مقاومتی استان از مسئولین تأمین اجتماعی و مدیران هپکو دعوت خواهیم کرد و بررسی می‌کنیم که کار تا کجا پیش رفته و خروجی چیست چرا که ما به لحاظ مشکلاتی که قبلاً پیش‌آمده بنا داشتیم در روند واگذاری ورود بکنیم و کنار کارخانه و کارگران باشیم.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی در خصوص اقدامات دستگاه قضایی استان مرکزی در ارتباط با پرونده های بدهی‌ واحدهای تولیدی بزرگ استان نیز گفت: کلیه ی‌ بدهی‌های تک‌تک شرکت‌ها و کارخانه‌های بزرگ استان مرکزی به سازمان تأمین اجتماعی، امور مالیاتی و بانک‌ها را بررسی کردیم و از مدعیان و طلبکاران خواسته‌ایم که بدهی‌ها تا مدتی فریز شود و با صبر و تحمل آن را اجرایی نکنند.

موسوی خاطرنشان کرد: به همین منظور جا دارد هم از بانک‌هایی که با ما همکاری داشتند و هم سازمان‌های امور مالیاتی و تأمین اجتماعی که ازنظر دادگستری تمکین کردند و اقدام اجرایی نکردند نیز تشکر بکنیم، از این باب فشاری بر دوش هپکو و سایر کارخانه‌ها نیست اما مشکل نقدینگی، مواد اولیه و ثبت سفارش‌ها وجود دارد که در این مقوله نمی‌گنجد.

درباره «هپکو» بیشتر بخوانید:

حسابرسی از «شرکت هپکو» در حال انجام است/ در صورت نیاز دادستان کل بعنوان مدعی العموم ورود می کند

عواید فروش یک درصد سهام هپکو به خزانه واریزشده و در اختیار شرکت نیست/مدیرعامل اسبق با پول هپکو و بنام خودش یک لکسوس خرید!

گزارش/ ورود قاطعانه دستگاه قضا به موضوع واگذاری‌های بی‌ضابطه در جریان خصوصی‌سازی

دستگاه قضا منابع مالی به تاراج رفته هپکو توسط سهامداران و مدیران نالایق را بازگرداند

دستگاه قضا تلاش می کند تا کارگران «هپکو» به خواسته خود که احیا این شرکت است برسند/ پرونده حسابرسی از «هپکو» به جریان خواهد افتاد

«هپکو» نیازمند حمایت دولت و اصلاح ساختاری است/ بر حسابرسی ویژه از شرکت تأکید داریم

انتهای پیام/

captcha