قیمت رسمی مرغ در استان مرکزی ۲۸۸۰۰ تومان تعیین شد/ممنوعیت خروج مرغ زنده از استان مشکلات کشور به دلیل ضعف مدیریت است/ ظرفیت های فراوانی برای بی اثر کردن مشکلات دشمن وجود دارد کاهش بی سابقه نرخ ارز و طلا نسبت به ۴ ماه گذشته/بورس سبز پوش می شود بهره‌برداری از پروژه‌های محرومیت‌زدایی در کمیجان واکنش‌ ستاره‌های فوتبالی و غیر فوتبالی به درگذشت مارادونا سالار عقیلی خواننده تیتراژ بازی رایانه ای «سفیر عشق» شد افتتاح پایگاه مقاومت بسیج شهدای ناجا در اراک شمار فوتی های کرونا در استان مرکزی به 1222 نفر رسید/شناسایی۱۵۲مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ساعت گذشته اهدای پلاسمای کووید ۱۹ چه شرایطی دارد؟ چگونه از کم شدن سهمیه سوخت خودرو جلوگیری کنیم؟
جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۹
کد خبر: 78241
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۴
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی:

135درصد از سهمیه ابلاغی طرح اقدام ملی مسکن در استان مرکزی تأمین زمین شده / 72 واحد مسکن مهر باقی مانده تا دو ماه دیگر تحویل خواهد شد

مرزبان مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی، گفت: تنها 72 واحد مسکن مهر در استان مرکزی تحویل متقاضیان نشده که امیدواریم تا یکی دو ماه آینده این واحد ها هم تحویل شود و جشن اختتامیه مسکن مهر را در استان مرکزی بگیریم.

احمد مرزبان مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، درباره آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن در استان با اشاره به سهمیه 6هزار و 49 واحدی استان در این طرح، گفت: تا به حال زمین 8هزار و 300 واحد مسکونی تامین شده است. به عبارتی در استان مرکزی حدود 35 درصد بیشتر از میزان ابلاغی، تامین زمین صورت گرفته است.

وی با اشاره به در نظر گرفتن سه قطعه زمین در شهر ساوه، افزود: در یک زمین 384 واحد، در زمین دیگر 416 واحد و در یک زمین 768 واحد توسط ستاد اجرایی فرمان امام ساخته خواهد شد که عملیات اجرایی دو پروژه‌ی آن آغاز شده است. همچنین با توجه به تقاضای بالایی که در این شهر وجود دارد، زمینی به مساحت 90هکتار در نظر گرفته شده است که نیاز به آماده سازی دارد و پس از آن همه کاربری ها در آن قابل پیاده سازی است.

مرزبان ادامه داد: در شهر خمین نیز زمینی 6هکتاری برای ساخت 700 واحد زمین در نظر گرفته شده است. در شهر اراک زمینی در انتهای خیابان هپکو اختصاص داده شده که قرار است 3040 واحد در آن ساخته شود. همچنین زمینی برای ساخت 600 واحد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در کوی کوثر در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه در طرح ملی مسکن تامین زمین 550 واحد مسکونی برای کمیته امداد امام خمینی(ره) صورت گرفته است.

مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان مرکزی با اشاره به تامین زمین هزار و 550 واحد مسکونی در شهرهای زیر 100هزار نفر جمعیت، گفت: این واحد ها توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در آینده ساخته خواهد شد.

وی در خصوص زمان تحویل واحد های مسکن ملی به متقاضیان، گفت: تمام تلاش خود را انجام می دهیم تا در سریع ترین زمان ممکن این اتفاق رخ دهد. البته اصلی ترین مشکل استان تامین زمین واحد های مسکونی بوده که توانستیم آن را حل کنیم.

مرزبان در خصوص آخرین وضعیت مسکن مهر در استان مرکزی، گفت: تنها 72 واحد مسکن مهر در استان مرکزی تحویل متقاضیان نشده که از این تعداد، 24 واحد مربوط به مسکن مهر معلولین در مهاجران و 48 واحد دیگر در شهر خمین است که پیشرفت فیزیکی بالای نود درصد دارند و امیدواریم تا یکی دو ماه آینده این واحد ها هم تحویل شود و جشن اختتامیه مسکن مهر را در استان مرکزی بگیریم.

انتهای پیام/

captcha