۱۸ فوتی و شناسایی ۴۰۰مورد مبتلا به کرونا ویروس  در استان مرکزی آزادیخواهان جهان پاسخ اهانت به پیامبر(ص) را بی‌پاسخ نخواهند گذاشت ۸ نوشیدنی گیاهی که آب روی آتش برای گلودرد هستند تصاویر/رونمایی از تجهیزات لجستیکی باز تولید ارتش دست و پازدن مکرون برای پیروزی در انتخابات فرانسه قالیباف: حاکمان برخی کشورهای اسلامی پایه گذار تفرقه در امت اسلام شدند هدف از وحدت میان شیعه و سنی/ کدام امام بهترین الگوی ایجاد وحدت هستند؟ اجرای قانون تسری فوق العاده خاص کارکنان زندان‌ها پس از ۸ سال عدم نظارت؛ عامل کوچک‌شدن سفره نخل‌داران و بزرگ‌شدن جیب دلالان/ گلایه‌هایی که شنیده نمی‌شود هزاران شبه‌نظامی طرفدار ترامپ برای جنگ داخلی آمریکا آماده می‌شوند +‌ تصاویر
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۷
کد خبر: 78053
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۵
فرمانده سپاه روح الله:

دفاع مقدس در ماندگاری انقلاب اسلامی نقش بسیار موثری داشته است/با حضور مردم بحران ها به فرصت تبدیل شدند

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت:دفاع مقدس در ماندگاری انقلاب اسلامی نقش بسیار موثری داشته و امروز باید به این مولفه های مهم که در ماندگاری انقلاب تاثیرگذار بودند بیشتر پرداخته شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در دانشگاه تربیت معلم اراک با اشاره به اینکه بیانات مقام معظم رهبری در روز ۳۱ شهریور فصل جدیدی از اهمیت دفاع مقدس جلوی ما قرار داد، گفت: امروز باید مولفه های این بیانات ارزشمند عملیاتی کنیم.

وی افزود: دفاع مقدس در ماندگاری انقلاب اسلامی نقش بسیار موثری داشته و امروز باید به این مولفه های مهم که در ماندگاری انقلاب تاثیرگذار بودند بیشتر پرداخته شود.

فرمانده سپاه روح الله اظهار داشت: به برکت دفاع مقدس نسل جوانی تربیت شد که امروز این نسل دروازه های علم و معرفت را یکی پس از دیگری فتح کرده و حماسه های زیادی در راستای پیشرفت و آبادانی کشور خلق کرده است.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس محل شکوفایی ظرفیت ها بود، افزود: بسیاری از استعدادها و توانمندی های رزمندگان را به مرحله شکوفایی رساند و تولیداتی در دفاع مقدس به دست توانای رزمندگان خلق شده اند که امروز بسیاری از نخبگان در حیرت آنها هستند.

کریمی با اشاره به اینکه امروز بسیاری از ظرفیت های چهل ساله در دفاع مقدس ریشه در دفاع مقدس دارد، گفت: این موضوع امروز باید بهتر تبیین شود که اگر امروز در بسیاری از حوزه های پزشکی، علمی ، مهندسی و سایر بخش ها به توانمندی رسیدیم نتیجه به کارگیری تفکر دفاع مقدس است و باید در سایر حوزه هایی که عقب ماندیم توجه شود.

وی افزود: انجام بیش از یکصد هزار عمل جراحی سنگین و موفق در مقطع دفاع مقدس که بیش از یک هزار مورد آن در استان مرکزی انجام شد یک موفقیت بزرگ است چراکه این کار در شرایطی انجام شد که در حوزه پزشکی کاملا وابسته به خارج بودیم.

فرمانده سپاه روح الله با بیان اینکه امروز قرارگاه خاتم الانبیاء ظرفیت بسیار عظیمی در کشور است که سازندگی ها و آبادانی های عظیمی ایجاد کرده و این مجموعه جهادی ، انقلابی و متخصص نتیجه به کارگیری نسل و تفکر دفاع مقدس است، گفت: ما تاکنون در طول این چهل سال از توان مهندسی جنگ بسیار ناچیز استفاده کرده ایم و اگر بخشی از این توان را امروز پای کار بیاوریم قطعا بسیاری از مشکلات حل خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از صنایع و زیرساخت های موجود که امروز در کشور اثرگذار هستند به برکت دفاع مقدس است، گفت: اگر امروز به خودکفایی در حوزه صنعت و دفاعی دست پیدا کرده ایم این به برکت به کارگیری تفکر دفاع مقدس است چراکه در ابتدای جنگ در برابر دشمنان دستمان خالی بود و بسیاری از سیستم های دفاعی وابسته بودیم.

کریمی با تأکید بر اینکه در ابتدای جنگ عده ای از رزمندگان با دستان خالی اراده کردند و این اراده را تابه امروز ادامه دادند که ثمره و نتیجه آن خودکفایی در عرصه دفاعی شده است، گفت: عزم و اراده ای که امروز توسط جوانان برای محرومیت زدایی در کشور دیده می شود برگرفته از الگوبرداری از نسل دفاع مقدس است چراکه محوریت کار شهدا و رزمندگان در کنار کارهای دفاعی محرومیت زدایی و خدمت رسانی به مردم بود.

وی با بیان اینکه قدرت مردمی مهمترین سرمایه اجتماعی است و امروز بسیاری از کشورها به آن اعتقاد دارند ، گفت: در ایران اسلامی به عنوان یک مولفه مهم قدرت محسوب می شود که ریشه این قدرت در دفاع مقدس عملیاتی شد و آن هم با هنر و ابتکار امام(ره) بود که قدرت بسیج کنندگی مردم را به رخ دنیا کشید.

فرمانده سپاه روح الله با اشاره به اینکه در بیماری کرونا بخشی از توان مردمی را پای کار آوردیم که بحران کرونا را به طور نسبی کنترل کردیم ، گفت: در استان مرکزی بیش از ۲۵ هزار نفر در گروه های جهادی سازماندهی شدند و در اقدامات مختلف از جمله ضدعفونی، تولید و توزیع ماسک و اقدامات خدماتی به مردم خدمت رسانی کردند.

وی افزود: البته پای کار آوردن بسیج مردمی در بیماری کرونا نمود آن در بسیاری از کارهای دیگر به وضوح دیده شد که نمونه آن مشارکت مردمی در تهیه بسته های کمک مومنانه بود که مردم خوش درخشیدند و حماسه عظیمی را خلق کردند.

کریمی بیان کرد: در طول انقلاب اسلامی هر زمانی هسته مردمی را پای کار آورده ایم بسیاری از بحران ها به فرصت تبدیل شده اند و این الگو برداری ریشه در دفاع مقدس دارد.

وی با بیان اینکه امروز به برکت دفاع مقدس فرهنگ بسیجی به یک تفکر در کشور تبدیل شده ، گفت: نمونه امروز بسیجیان کشور را در هیچ جایی سراغ نداریم چراکه مخلصانه و بدون هیچ گونه ادعایی جان خود را فدای مردم و انقلاب می کنند.

فرمانده سپاه روح الله افزود: امروز مدل تفکر بسیج در بسیاری از کشورهای منطقه در حال به کارگیری است که به وضوح شاهد بودیم در بحران های منطقه و کشورهایی همچون عراق و سوریه آن چیزی که آنها را نجات داد تفکر بسیج مردمی بود.

وی اظهار کرد: قدرت بازدارندگی امروز باعث شده که هیچ ابرقدرتی جرات تجاوز به حریم ایران اسلامی نداشته باشد و اینکه مقام معظم رهبری دفاع مقدس را یک نسخه شفابخش و کارآمد برای حل مشکلات مردم می دانند یک جمله راهبردی است که باید به درستی تبیین شود.

کریمی با بیان اینکه دفاع مقدس دانشگاه بزرگ انسان سازی بود که تمام فضیلت های مهم و ارزشی را یکجا به رزمندگان آموخت،گفت:امروز ثمره این دانشگاه بزرگ به وضوح در نسل جدید قابل نمایش است.

وی با تأکید بر اینکه فرهنگ بسیجی از هیچ همه چیز می سازد،گفت: اگر امروز در اوج اقتدار هستیم و دشمن حتی خیال تجاوز هم نمی تواند داشته باشد به برکت وجود تفکر بسیج در کشور است که نمونه آن را در دفاع مقدس و سایر مقاطع انقلاب دیده است.

فرمانده سپاه روح الله با اشاره به اینکه امروز از جامعه فرهنگی برای آگاهی و بصیرت افزایی مردم و به ویژه جوانان انتظاری بیشتری داریم،گفت: امروز در شرایطی هستیم که دشمنان انبوهی از توطئه ها را در قالب جنگ روانی و اقتصادی علیه ملت انجام می دهند و لذا همه باید به میزان سهمی که داریم موثر باشیم.

وی عنوان کرد: شرایط فعلی بدتر از دفاع مقدس نیست چراکه ما امروز داشته های زیادی داریم که اگر در کنار مدیریت انقلابی و جهادی به کارگیری شوند قطعا تمام تهدیدات به فرصت تبدیل خواهند شد.

کریمی در پایان خاطر نشان کرد: امروز همه باید کمک کنیم که تلاش های دشمن در راستای تغییر باورها به نتیجه نرسد که اگر همت ها و اراده های الهی را به کارگیری کنیم قطعا شکوفایی حاصل خواهد شد چراکه این وعده الهی است و قطعا محقق می شود.

انتهای پیام/ 

captcha