۱۸ فوتی و شناسایی ۴۰۰مورد مبتلا به کرونا ویروس  در استان مرکزی آزادیخواهان جهان پاسخ اهانت به پیامبر(ص) را بی‌پاسخ نخواهند گذاشت ۸ نوشیدنی گیاهی که آب روی آتش برای گلودرد هستند تصاویر/رونمایی از تجهیزات لجستیکی باز تولید ارتش دست و پازدن مکرون برای پیروزی در انتخابات فرانسه قالیباف: حاکمان برخی کشورهای اسلامی پایه گذار تفرقه در امت اسلام شدند هدف از وحدت میان شیعه و سنی/ کدام امام بهترین الگوی ایجاد وحدت هستند؟ اجرای قانون تسری فوق العاده خاص کارکنان زندان‌ها پس از ۸ سال عدم نظارت؛ عامل کوچک‌شدن سفره نخل‌داران و بزرگ‌شدن جیب دلالان/ گلایه‌هایی که شنیده نمی‌شود هزاران شبه‌نظامی طرفدار ترامپ برای جنگ داخلی آمریکا آماده می‌شوند +‌ تصاویر
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰
کد خبر: 78040
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
در نیمه نخست امسال صورت گرفت؛

كشف 3 تن و 419 كيلوگرم انواع مواد مخدر در مركزي/انهدام 15 باند مواد مخدر

فرمانده انتظامي استان مرکزی از كشف 3 تن و 419 كيلوگرم انواع مواد مخدر در عمليات هاي پليس استان در 6 ماهه نخست سال جاري خبر داد و گفت: در اين عمليات ها 4 هزار و 214 نفر معتاد و خرده فروش مواد ، 111 نفر قاچاقچي،‌ دستگير و 15 باند مواد مخدر منهدم شدند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار حسن مفخمي شهرستاني فرمانده انتظامي استان مرکزی گفت:‌ يكي از مهم ترين برنامه ريزي هاي عملياتي پليس استان،‌ بازنگري طرح هاي مبارزه با مواد مخدر و بهره گيري از آخرين دستاوردهاي علمي و تخصصي پليس و پيگيري ويژه مطالبات و گزارش هاي مردمي به مركز فوريت هاي پليس 110 بوده است.

وي توجه به گزارش هاي مردمي و اجراي هدفمند طرح هاي ظفر در سطح استان را بخش مهم ديگري از برنامه هاي اولويت دار پليس استان در اين حوزه خواند و گفت:‌ از ابتداي سال تا كنون، انجام عمليات هاي موردي، اجراي طرح هاي عملياتي پاك سازي نقاط آلوده با بهره گيري از توان اجرايي پليس استان به صورت مستمر دنبال مي شود كه اين مهم رضايت مندي مطلوبي از عملكرد پليس در مبارزه با مواد مخدر را به همراه داشته است.

این مقام ارشد انتظامی در استان مرکزی با اشاره به آخرين كشفيات و دستاوردهاي پليس استان در برخورد با قاچاقچيان و خرده فروشان مواد مخدرگفت: در 6ماهه نخست امسال، 3 تن و 419 كيلوگرم انواع مواد مخدر كشف شده است.

وي ادامه داد: در اين عمليات ها 111 نفر قاچاقچي، 4 هزار و 214 نفر معتاد وخرده فروش مواد مخدر دستگير و به مراجع قضائي و يا به مراكز كمپ ترك اعتياد معرفي شدند.

فرمانده انتظامي استان مركزي در ادامه، برنامه ريزي در حوزه پيشگيري اجتماعي را يكي از مهم ترين رويكردها در برنامه هاي ريزي هاي پليس استان خواند و گفت:‌ یکی از راههای اساسی برای تحقق پیشگیری اجتماعی، آموزش‌هاي همگانی است و پلیس با آگاهي از نقش قربانيان در بروز جرايم و آسيب‌هاي اجتماعي به ويژه در حوزه مبارزه با مواد مخدر و با هدف کنترل و کاهش این نقش که به کاهش جرایم و ناهنجاری‌های اجتماعی منجر خواهد شد، اجراي برنامه‌هاي آموزش همگاني را از مدت‌ها قبل به دو شيوه‌ي حضوري و غير حضوري دنبال مي كند.

وی آموزش هاي غيرحضوري را بخش ديگر از برنامه هاي آگاه بخش پليس در مبارزه با مواد مخدر خواند و گفت: بهره گيري از توليدات نوشتاري، توليدات هنري، برگزاري نمايشگاه هاي آگاه سازي، بهره گيري از ظرفيت هاي رسانه اي استان، برگزاري مسابقات انتظامي و ارائه آموزش هاي همگاني از طريق فضاي مجازي نيز از جمله اقداماتي است كه بخشي از آن با همراهي ديگر دستگاه هاي اجرايي استان انجام شده است.

مفخمی شهرستانی بازتاب همكاري هاي مردمي در اين حوزه را در توفيقات پليس در اين حوزه بسيار تاثيرگذار برشمرد و اظهار داشت: تلفن 110 در كليه ساعات شبانه روز آماده دريافت گزارش ها و اطلاعات شهروندان است.

انتهای پیام/

captcha