پوستر| بسیج؛ نیروی مقاومت ملت ایران جاسب بهشت گمشده استان مرکزی پایان انتظار برای آغاز هیجان تمام نشدنی/«سفیر عشق» آماده انتشار علت انفجار قیمت ها کم لطفی رئیس جمهور است/ جدا کردن بخش بازرگانی کشاورزی از وزرات جهاد دور زدن قانون بود بسیج یکی از ظرفیت های بزرگ امت اسلام برای دست یابی به قدرت همه جانبه است توزیع یک هزار بسته معیشتی به مناسبت هفته بسیج در زرندیه فکری به دومین تیم تبریزی رسید/خادم کشتی رفت/خداحافظی سارادونا در اوج رونمایی از نخستین نامزد ۱۴۰۰ / نسخه سرکوب کرونا / مرغ‌های ذخیره شده کجا هستند؟ ۱۵ فوتی و شناسایی ۲۲۲مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی آزادی ۲ هزار و ۴۹۳ زندانی غیر عمد با مشارکت قوه قضائیه در سال جاری/ تا پایان هفته بسیج ۱۰۰۰ زندانی آزاد خواهند شد
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴
کد خبر: 78027
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱
شهردار اراک اعلام کرد

احداث ۵ بازارچه میوه و تره بار در اراک/ انتقال صنوف آلاینده در دستور کار قرار دارد

شفیعی گفت: احداث ۵ بازارچه میوه و تره بار در ۵ نقطه شهر اراک و همچنین ساماندهی کیوسک‌ها و مراکز میوه و تره‌بار فعلی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ شفیعی شهردار اراک گفت: یکی از تکالیف شهرداری بر اساس ماده 16 قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار، فراهم کردن مکان مناسب برای تولیدی‌ های کوچک است به طوری که شهرداری‌ها موظفند به منظور بالابردن امکان دسترسی تولیدکنندگان به بازار مصرف و ایجاد امنیت برای فروشندگان کم سرمایه با استفاده از زمین‌های متعلق به خود و یا وزارت راه و شهرسازی، مکان‌های مناسبی برای عرضه کالاهای تولید داخل آماده کند که شهرداری اراک در راستای ساماندهی مشاغل و کسب و کارها اقدامات ویژه‌ای در سطح شهر اراک انجام داده است.

شفیعی اظهار کرد: احداث ۵ بازارچه میوه و تره بار در ۵ نقطه شهر و همچنین ساماندهی کیوسک‌ها و مراکز میوه و تره‌بار فعلی از جمله اقدامات تمرکز زدایی از مرکز شهر بوده که با فعال شدن ۵ بازار میوه و تره بار نخست نیاز به دسترسی شهروندان به مرکز شهر کاهش یافته و خدمات به صورت محله‌ای ارائه می‌شود و همچنین کسب و کار جدید ایجاد می‌شود.

شهردار اراک گفت: کسب و کار جدید سبب رونق اقتصادی در شهر و کاهش تردد در هسته‌های مرکزی می‌شود و مسافرت‌های درون شهری را کاهش داده که باعث ایجاد همگونی و همسانی در حوزه ترافیکی در سطح شهر خواهد شد.

وی ادامه داد: ساخت میادین جدید میوه و تره‌بار با مشارکت سرمایه‌گذار بوده در حالی که جذب مشارکت سرمایه‌گذاران در امور شهری امری حائز اهمیت است.

شهردار اراک تصریح کرد: بهسازی میادین فعلی میوه و تره‌بار نیز در دستور کار شهرداری بوده که در راستای ساماندهی مشاغل شهری انجام می‌شود که تلاش داریم به زودی محقق کنیم.

شفیعی خاطرنشان کرد: انتقال صنوف آلاینده خیابان شریعتی اراک نیز در دستور کار بوده تا در زمینه زیباسازی منظر شهری اقدام شود.

انتهای پیام/

captcha