پوستر| بسیج؛ ولایت، انقلاب و تمدن‌ساز از مطالعات کاربردی درباره کاهش آلودگی هوای اراک تا بهینه سازی دستگاه تنفس کرونایی ها اصلاح ساختار بودجه حتماً باید اتفاق بیفتد/ فروش اموال دولت و واگذاری ها به‌ درستی پیش نرفت گزارش تصویری| پادشاه فصل ها، پاییز چرا شورای هماهنگی اقتصادی قوا تشکیل نمی‌شود؟ / واکسن کرونا کِی به ایرانی‌ها می‌رسد / آخرین تلاش علیه تورم از ماشین سواری استقلالی‌ها و داغ شدن تنور مسابقات لیگ برتر تا نگرانی ۲۲ میلیارد تومانی پرسپولیسی‌ها ۹ فوتی و شناسایی ۲۴۴مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی دیابت و فشارخون بالا خطر عوارض مغزی کووید ۱۹ را افزایش می دهند راز قتل خانم شازندی پس از 5 سال بر ملا شد/ سرقت طلاجات، انگیزه قتل قدردانی روسای دانشگاه های علوم پزشکی از رهبر معظم انقلاب
سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
کد خبر: 78003
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۸
تولید کننده گل خشک عنوان کرد

تولید سالانه 7تن گل خشک به ارزش 22میلیون دلار در 10کارگاه محلات/ محلات تولیدکننده اسانس گل محمدی در آینده ای نزدیک

آعلی تولید کننده گل خشک، گفت: سالانه 7 تن گل خشک در شهرستان محلات تولید می شود که امیدواریم بتوان در آینده ای نزدیک با تبدیل آن به اسانس، ارزآوری زیادی برای کشور داشته باشیم.

حسین آعلی تولید کننده گل خشک در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص وضعیت تولید گل در شهرستان محلات، گفت: این شهرستان با جمعیت 55هزار نفری و با قدمتی بیش از 70 سال در حوزه تولید گل، به هلند ایران معروف است و 18درصد نیاز کشور به این محصول را تامین می کند.

وی افزود: در کنار تولید انواع گل های زینتی که به صورت شاخه بریده استفاده می شود، باغداران محلاتی به سمت تولید گل خشک از گل محمدی که برای مصارف خوراکی مانند استفاده در دمنوش، تزیین غذاها و همچنین تولید اسانس استفاده می شود، روی آورده اند. هم اکنون 10کارگاه تولید گل خشک در محلات فعال است که باعث اشتغال حدود صد نفر شده است و متوسط درآمد هر فرد شاغل در این حرفه 50میلیون تومان است.

آعلی با اشاره به تولید سالانه 7 تن گل خشک در این شهرستان، گفت: صادرات گل خشک در سال 1397 به عدد 22میلیون دلار رسید و کشورهای آذربایجان، قطر، عراق، ایتالیا، ترکیه، ارمنستان، ترکمنستان، روسیه و کشورهای عربی خلیج فارس مشتری های این محصول با ارزش بودند.

وی  با اشاره به  اینکه­ ارزش اقتصادی هفت کیلوگرم گل خشک، معادل یک بشکه نفت است، اظهار کرد: در شرایطی که تحریم امکان صادرات نفت را کاهش داده است و توجه به صادرات غیر نفتی در اولویت قرار دارد. با توجه به مزیت‌های صادراتی محصولات و پتانسیل بسیار مناسب زنجیره تأمین و تولید این صنعت در ایجاد اشتغال پایدار و افزایش بهره‌وری منابع آب و خاک شهرستان محلات و همچنین ویژگی‌های بی‌شمار دیگر، لزوم برنامه‌ریزی و تلاش مضاعف در توسعه همه جانبه این رشته از فعالیت‌های کشاورزی کاملاً احساس می‌شود.

آعلی با اشاره به سازگاری خوب گل محمدی با شرایط جغرافیایی این شهرستان، تصریح کرد: این سازگاری باعث شده تا افراد به تولید این محصول چه در سطح بزرگ چه در اندازه و مقیاس کوچک ترغیب شوند. البته تسهیلاتی هم از سوی بسیج سازندگی به افرادی که خواهان افزایش سطح زیرکشت خود باشند پرداخت می شود.

این فعال عرصه گل خشک، گفت: برای تولید این محصول باید گل محمدی را قبل از شکفته شدن چید. چرا که هم از نظر حجم کوچکتر است، هم عطر گل بهتر حفظ می شود. سال های گذشته بیشتر این محصول به کارگاه های گلاب گیری یا کشورهای وارد کننده گل خشک فروخته می شد. کارگاه های گلاب گیری این محصول را به صورت اقساطی از ما می خریدند و پول آن را سال بعد به ما می دادند که اصلا صرفه اقتصادی ندارد. کشورهای واردکننده گل خشک هم این محصول را برای تولید اسانس (برای استفاده در تولید عطر) از ما می خریدند که ارزش افزوده بسیار زیادی دارد. همین ارزش افزوده‌ی فراوان، ما را به فکر انداخت تا خودمان به سمت تولید اسانس برویم. برای این منظور با تهیه دستگاه تولید اسانس و استقرار آن در روستای نخجیروان محلات، تمام گل های خشک روستاهای اطراف را در آنجا جمع آوری کرده و با استفاده از آن دستگاه، قصد داریم در آینده ای نزدیک اسانس گل محمدی را که ارزشی به مراتب بیشتر از گل خشک دارد، تولید کنیم.

آعلی خاطرنشان کرد: در صورت راه اندازی کامل این کارگاه تولید اسانس، ارزآوری خوبی برای کشور می شود چرا که این محصول با قیمتی بسیار بیشتر از گل خشک یا سایر فرآورده های آن به فروش می رسد. البته اگر به درستی بتوان اسانس گل محمدی را استخراج کرد، می توان از اسانس بدست آمده عصاره گل محمدی را تولید کرد که ارزش آن از اسانس هم بیشتر است.

انتهای پیام/

captcha