پوستر| بسیج؛ نیروی مقاومت ملت ایران جاسب بهشت گمشده استان مرکزی پایان انتظار برای آغاز هیجان تمام نشدنی/«سفیر عشق» آماده انتشار علت انفجار قیمت ها کم لطفی رئیس جمهور است/ جدا کردن بخش بازرگانی کشاورزی از وزرات جهاد دور زدن قانون بود بسیج یکی از ظرفیت های بزرگ امت اسلام برای دست یابی به قدرت همه جانبه است توزیع یک هزار بسته معیشتی به مناسبت هفته بسیج در زرندیه فکری به دومین تیم تبریزی رسید/خادم کشتی رفت/خداحافظی سارادونا در اوج رونمایی از نخستین نامزد ۱۴۰۰ / نسخه سرکوب کرونا / مرغ‌های ذخیره شده کجا هستند؟ ۱۵ فوتی و شناسایی ۲۲۲مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی آزادی ۲ هزار و ۴۹۳ زندانی غیر عمد با مشارکت قوه قضائیه در سال جاری/ تا پایان هفته بسیج ۱۰۰۰ زندانی آزاد خواهند شد
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶
کد خبر: 77996
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی:

طرح ولایت در برابر جنگ فرهنگی دشمنان موفق عمل کرده است

ایمانی مقدم گفت: طرح ولایت که از سال‌های گذشته پایه‌گذاری شده یک جهاد کبیر محسوب می شود چرا که در برابر توطئه‌های جنگ فرهنگی دشمنان در طی این سال‌ها بسیار موفق عمل کرده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام مهدی ایمانی‌مقدم مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی امروز در آیین اختتامیه طرح ولایت بسیج دانشجویی استان گفت: دفاع مقدس نسبت به مرتبه جهاد اکبر یک جهاد اصغر است چراکه جهاد اکبر مبارزه با هوای نفس است و به این معناست که انسان به دنبال خواست خداوند باشد.

ایمانی مقدم اظهار کرد: بالاترین مرتبه جهاد این است که انسان بر خلاف دل خود عمل کند و به دنبال خواست و رضایت الهی باشد.

وی ادامه داد: طرح ولایت که از سال های گذشته پایه گذاری شده یک جهاد کبیر محسوب می شود چرا که در برابر توطئه های جنگ فرهنگی دشمنان در طی این سال ها بسیار موفق عمل کرده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی بیان کرد: طرح ولایت یک طرح عمیق و بنیادین فرهنگی محسوب می شود و امروز جای خالی این طرح در بسیاری از مراکز و مجموعه ها خالی است.

وی افزود: بسیاری از مجموعه ها در کشور امروز کار فرهنگی انجام می دهند اما کار فرهنگی با کار بنیادین فرهنگی بسیار متفاوت است چراکه کار فرهنگی از زدن یک پوستر شروع می شود تا بسیاری از فعالیت های این چنینی اما فعالیت بنیادین فرهنگی سال ها ماندگاری و اثربخشی آن باقی خواهد ماند.

ایمانی مقدم با اشاره به اینکه کار فرهنگی باید دوام و قوام داشته باشد تا بتواند اثرگذار باشد گفت: چرا که اگر کارهای فرهنگی بر اساس هیجان و احساسات انجام شوند قطعاً علاوه بر اینکه اثرگذاری نخواهند داشت آسیب های زیادی هم خواهد زد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی  بیان کرد: متاسفانه ریزش هایی که در طول انقلاب اسلامی شاهد آنها بودیم به دلیل نبود کارهای پایه ای و بنیادین است و صرفا یک کار هیجانی و مقطعی انجام شده و خسارت های زیادی هم وارد کرده است.

وی ادامه داد: طرح ولایت یکی از کارهای عمیق و بنیادین فرهنگی محسوب می شود که خوشبختانه در طی این سال ها شاهد اثربخشی بی نظیری این طرح بودیم و روز به روز باید این کار ارزشمند تقویت شود.

ایمانی مقدم گفت: اگر کار بنیادین نباشد قطعا تمام علوم موجود می تواند انسان را به بیراهه ببرد و این موضوع در طول تاریخ اثبات شده چرا که در طول تاریخ انقلاب اسلامی افرادی را دیدیم که افراطی برخورد می کردند اما به دلیل اینکه رفتار آنها بر اساس هیجان و احساسات بود با یک هیجان طرف مقابل نیز به بیراهه رفتند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی افزود: کار بنیادین فرهنگی مورد تاکید مقام معظم رهبری است و امروز مدارس علمیه در کشور موظف به گذراندن پایه های بنیادین برای دروس شده اند و این باید در سایر فعالیت های فرهنگی فراگیر شود.

وی اضافه کرد: امروز نیازمند این هستیم قبل از انجام هرگونه اقدام فرهنگی باورها و اعتقادات را محکم کنیم چراکه اگر پایه های اعتقادی یک انسان قوی و مستحکم باشد به راحتی می تواند مسیر خلیفه اللهی شدن را طی کند.

ایمانی مقدم یادآور شد: پرداخت بنیادین به فعالیت ها و کارهای اعتقادی انسان را از بیراهه ها و انحرافاتی که ممکن است در مقاطع مختلف با آن مواجه شود، نجات می دهد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی گفت: متاسفانه امروز کار فرهنگی را در کشور درست تعریف نکرده ایم و علیرغم اینکه همه ادارات و مجموعه ها یک معاونت فرهنگی دارند اما هنوز درک درستی از کار فرهنگی ندارند.

وی افزود: پرداختن به کار بنیادین فرهنگی یک اصل و ضرورت مهم محسوب می شود و راه اندازی دوره عمیق معرفتی طرح ولایت در این راستا بود و امروز فراگیر شدن طرح ولایت برای آحاد و اقشار مردم یک ضرورت مهم است و باید به آن توجه داشت.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی ادامه داد: هر ساله در روز اربعین حسینی هیئت های دانشجویی توفیق این را داشتند که در محضر مقام معظم رهبری شرفیاب شوند و عزاداری کنند اما امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا و محدودیت های موجود مقام معظم رهبری مهمان هیئت های دانشجویی خواهند بود.

ایمانی مقدم خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته مراسم هیئت های دانشجویی با حضور مقام معظم رهبری به شکل ویدئو کنفرانس خواهد بود و ایشان با همه استان ها ارتباط خواهند گرفت و در پایان دانشجویان از بیانات نورانی و مهم ایشان بهره مند خواهند شد.

انتهای پیام/

captcha