تصاویر/پرندگان مهاجر منطق مخالفت با استیضاح روحانی؛ بی‌دولتی، فرار از پاسخگویی و آشفته کردن ذهن مردم واشنگتن پست - The Washington Post؛ رویکرد «بایدن»: مهار برنامه هسته‌ای ایران از طریق اعمال برجام / نشانه‌ای از فروپاشی نظام نیست| ترور سلیمانی شکست خورد رتبه «قعرجدولی» میان استان‌ها؛ بهره‌ خوزستان از برجام دولت/ آقای استاندار، این آمار را خوانده‌اید؟! فاکتور ۲۰ میلیارد دلاری «هزینه‌ سازش» تایوان با آمریکا در دوره ترامپ/ سود ویژه ایالات متحده از دمیدن به تنور جنگ در مرز چین+عکس صادرات غیرنفتی راه نجات اقتصاد/ ظرفیت مغفول مانده صادرات کشور چقدر است؟ سوت پایان تحریم تسلیحاتی ایران/ واکنش‌ها به رفع محدودیت‌ها چیست؟ کواکبیان: خاتمی نباید «محور» اصلاح‌طلبان باشد، او «مشاور» است/ اعتدال و توسعه به‌دنبال لاریجانی است روایت دانش آموزی که نابینایی را عاجز کرد/ با ظهور امام زمان(عج) دنیا جای بهتری برای زندگی می‌شود اینجا کلید تفکر، مدیریت و عمل جهادی گره گشایی می کند/ نگاهی به خدمات قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) سپاه در اراک
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۷
کد خبر: 77952
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

سنگر سازان بی سنگر در دفاع مقدس بن‌بست شکن بودند/ شهید«طهرانی مقدم» یک مدیریت جهادگونه همراه با ایثار و ازخودگذشتگی را پایه گذاری کردند

طهرانی مقدم گفت: سنگر سازان بی سنگر در دفاع مقدس بن بست شکن بودند و عنوان سنگر سازان بی سنگر که توسط حضرت امام(ره) برای آنها نامگذاری شد کاملا حکیمانه و مدبرانه بود که امروز باید عمق این کلام را بهتر تبیین کنیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار محمد طهرانی مقدم مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و از فرماندهان ارشد هشت سال دفاع مقدس در آیین تجلیل از رزمندگان جهادگر؛ ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و خصوصا شهدای جهاد سازندگی گفت: امروز آن چیزی که از امنیت پایدار و اقتدار روز افزون در کشور داریم برگرفته از خون شهدا و مجاهدت های رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس است که باید قدر آن را بدانیم.

طهرانی مقدم اظهار کرد: نقش آفرینی جهاد سازندگی در دفاع مقدس و خصوصا در عملیات والفجر ۱۰ که با احداث جاده تاریخی در ارتفاعات انجام شد یک نقش بی دلیل است چراکه این منطقه به طور ویژه توسط دشمنان رصد میشد و یکی از مهمترین نقاط بود که جهادگران سنگرسازان بی سنگر نقش آفرینی مهمی داشتند.

وی ادامه داد: استان مرکزی در دفاع مقدس یک استان پیشتاز و ممتاز بود و عملکرد بسیار درخشانی را برای خود به یادگار گذاشته و حقیقتا شهدا و رزمندگانی در استان مرکزی وجود دارند که نقش آنها در دفاع مقدس فراموش نشدنی است.

مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: شهید حسن طهرانی مقدم، ایران اسلامی را به قدرت ششم موشکی در دنیا تبدیل کرد و مقدمه این کار توسط جهاد سازندگی شکل گرفت چراکه بعد از تشکیل جهاد سازندگی در ابتدای انقلاب اولین مسئولین جهاد سازندگی در شمال کشور حاج حسن طهرانی مقدم و برادر شهید ما بودند که خدمات گسترده ای از همان ابتدا پایه گذاری کردند.

وی افزود: مقام معظم رهبری تاکنون سه بار در بیت شریف شهید حسن طهرانی مقدم تشریف فرما شدند که در یکی از این دیدارها دو نکته بسیار مهم یادآور شدند که ما آنها را درس مهمی می دانیم.

طهرانی مقدم اضافه کرد: مقام معظم رهبری تاکید کردند حاج حسن طهرانی مقدم یک انسان کاملا متعهد بودند که هر قولی را دادند به موقع عمل کردند و این برای شرایط امروز یک درس مهمی است.

مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: همچنین ایشان در خصوص شهید طهرانی مقدم فرمودند ایشان به هیچ عنوان دلبستگی مادیات نداشتند و کارها و اقدامات ایشان تنها در جهت رضایت خداوند بود که این درس بسیار بزرگ دیگری از سیره و رفتار شهید طهرانی مقدم است که باید مورد توجه باشد.

وی ادامه داد: اگر امروز اسمی از شهدا می آوریم باید راه و سیره آنها را با قدرت ادامه دهیم و مهمترین ویژگی شهدا عدم وابستگی آنها به مادیات بود و شهدا تنها برای کسب رضای الهی گام برداشتند و همین ویژگی سبب شد که جزء بندگان مخلص خداوند باشند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس بیان کرد: حاج حسن طهرانی مقدم یک مدیریت جهادگونه همراه با ایثار و ازخودگذشتگی از خود داشت و با این مدیریت توانست اقدامات بسیار بزرگی را انجام دهد و این ویژگی ها سبب شد نام او برای همیشه در ذهن ها ماندگار باشد.

مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شروع ساخت موشک های اقتدار آفرین در ابتدای انقلاب اسلامی از مجموعه های تحقیقاتی جهاد سازندگی شروع شد و اگر امروز می گوییم به قدرت برتر موشکی دست پیدا کردیم و خودمان در حوزه فضا برتر می دانیم اینها به برکت مجاهدت های جهادگران و شهدای جهاد است که استارت این کار ارزشمند را زدند.

وی ادامه داد: سنگر سازان بی سنگر در دفاع مقدس بن بست شکن بودند و عنوان سنگر سازان بی سنگر که توسط حضرت امام(ره) برای آنها نامگذاری شد کاملا حکیمانه و مدبرانه بود که امروز باید عمق این کلام را بهتر تبیین کنیم.

طهرانی مقدم افزود: سنگر سازان بی سنگر از اولین افرادی بودند که اقتصاد مقاومتی را در دفاع مقدس عملیاتی کردند و با تکیه بر ظرفیت های داخلی و توان خود رزمندگان نقش آفرینی بسیار گسترده ای انجام دادند که سبب خیرات و برکات فراوانی شد.

مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز پیشکسوتان جهاد سازندگی دنیایی از تجربیات عملیاتی و آموزه های ارزشمند دارند که باید به خوبی از آنها استفاده کرد چراکه سنگر سازان بی سنگر در حوزه پشتیبانی جنگ نقش محوری داشتند.

وی خاطرنشان کرد: سنگر سازان بی سنگر بی صدا و مظلومانه در دفاع مقدس خدمت رسانی می کردند و استان مرکزی هم در این خصوص جهادگران زیادی داشته که نقش محوری داشتند .

انتهای پیام/

captcha