کارشناسی داوری بازی ‌سپاهان اصفهان - آلومینیوم اراک پوستر| بسیج؛ ولایت، انقلاب و تمدن‌ساز از مطالعات کاربردی درباره کاهش آلودگی هوای اراک تا بهینه سازی دستگاه تنفس کرونایی ها اصلاح ساختار بودجه حتماً باید اتفاق بیفتد/ فروش اموال دولت و واگذاری ها به‌ درستی پیش نرفت گزارش تصویری| پادشاه فصل ها، پاییز چرا شورای هماهنگی اقتصادی قوا تشکیل نمی‌شود؟ / واکسن کرونا کِی به ایرانی‌ها می‌رسد / آخرین تلاش علیه تورم از ماشین سواری استقلالی‌ها و داغ شدن تنور مسابقات لیگ برتر تا نگرانی ۲۲ میلیارد تومانی پرسپولیسی‌ها ۹ فوتی و شناسایی ۲۴۴مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی دیابت و فشارخون بالا خطر عوارض مغزی کووید ۱۹ را افزایش می دهند راز قتل خانم شازندی پس از 5 سال بر ملا شد/ سرقت طلاجات، انگیزه قتل
سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
کد خبر: 77935
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک خبر داد

تخصیص ۱۷ هزار دوز واکسن آنفولانزا به استان مرکزی/ تا پایان هفته جاری به تمام گروه‌های هدف دریافت واکسن تماس گرفته خواهد شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از اختصاص ۱۷ هزار دوز واکسن آنفولانزا به استان مرکزی و توزیع آن در سه مرحله بین گروه‌های هدف خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: مرحله نخست آن وارد استان شده و قرار است تا چند روز آینده به مرحله دوم نیز وارد استان  شود.

وی افزود: مقرر شده ۶ هزار دوز برای کارکنان بهداشت و درمان،حدود ۶ هزار مادر باردار در استان و ۳ هزار دوز هم برای اداره کل زندان ها و سالمندانی که تحت پوشش بهزیستی هستند اولویت بندی و تزریق شود.

جمالیان تاکید کرد: با توجه به شرایط کرونایی و جلوگیری از هرگونه ازدحام در مراکز درمانی و پایگاههای جامع سلامت از جامعه هدف می خواهیم ضمن خودداری کردن از مراجعه حضوری، تنها منتظر تماس همکاران باشند.

وی با اشاره به اینکه تا پایان هفته جاری به تمام گروه‌های هدف تماس گرفته خواهد شد گفت: حدود چهار هزار بیمار خاص شامل بیماران پیوندی، تالاسمی های ماژور و مینور، در استان وجود دارد که در سامانه سیب ثبت نام شده و منتظر دریافت و تزریق واکسن در آینده هستند.

جمالیان تاکید کرد: با کلیه گروههای هدف و اولویت بندی شده تزریق این واکسن در استان تماس حاصل خواهد شد و پس از مراجعه آنان، تزریق واکسن آنفولانزا به صورت رایگان انجام خواهد پذیرفت.

وی با اشاره به اینکه سطح رعایت بهداشت مردم با توجه به شیوع کرونا و رعایت هرچه بیشتر آنان در سال جاری نسبت به سال های قبل بیشتر شده است گفت: نیاز به مراجعه و تزریق آحاد مردم به این واکسن نیست و تنها بیماران خاص، کادر بهداشتی و درمانی که مستقیماً مواجهه این ویروس رفته‌اند، سالمندان و افراد زیر ۵ سال نیاز به دریافت و تزریق این واکسن دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با تاکید بر اینکه اگر در این روزهای سخت کرونایی مبتلایان به آنفولانزا نیز به مراکز و بیمارستان‌ها مراجعه کنند، بار مضاعفی به دانشگاه و کادر خسته بهداشت و درمان وارد می شود،گفت: به همین خاطر مجموعه علوم پزشکی با حساسیت بیشتری به این موضوع را دنبال کرده و اعلام می کند نیازی به تزریق همه مردم و پیگیری آنان برای دریافت این واکسن نیست و طلب آنان خارج از هرگونه  اندیکاسیون های علمی می باشد.

انتهای پیام/

captcha