۱۱ فوتی و شناسایی ۲۹۴مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی ماجرای ازدواج پیامبر اکرم (ص) و حضرت خدیجه (س) سازوکار اصلاحات برای ۱۴۰۰/نفرت ملی از دولتِ روحانی شکل گرفته است روحانی: دولت تأمین معیشت مردم و جبران تورم را وظیفه خود می‌داند بیعتی متفاوت با امام زمان در کوره‌پزخانه/ شهدای مدافع به یاری نیازمندان شتافتند گزارش ویژه| رسانه ملی؛ بی‌مسئله و بی‌مسئولیت / انتقاد به دولت در صداوسیما معنی ندارد حکم ماموریت رهبر انقلاب این بار برای «احیای حضور»/ نقش مردم در مقابله با کرونا؛ محوری تر از همیشه یک کشته و 3 مصدوم در حادثه رانندگی محور اراک بروجرد طرح تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری در سه حوزه پیگیری می شود/ حساب‌های به‌دور از حسابرسی در اختیار رئیس‌جمهور و دفترش چشم تیز کهنه‌کاران بورس به خرید در کف قیمت از تازه‌واردها
چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۴
کد خبر: 77896
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸

جدیدترین قیمت فلزات اساسی/ موج جدید کرونا قیمت‌ها را کاهش داد

جدیدترین قیمت فلزات اساسی حاکی از کاهش قیمت در طول یک‌ماه گذشته است، بروز موج دوم و سوم ویروس کرونا بر تقاضا و قیمت فلزات اساسی تأثیر منفی گذاشته است.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از فارس، جدیدترین قیمت فلزات اساسی در بازار بورس لندن منتشر شد. قیمت‌هایی که در این بازار منتشر می‌شود به عنوان مبنای قیمت فلزات اساسی در سایر بازارهای جهانی است. آخرین قیمت انواع فلزات در بازار بورس لندن (LME) بدین شرح است:

فلز (تن) قیمت (دلار)
آلومینیوم 1708.5
مس  6529
روی  2365
نیکل 14285
سرب 1815
قلع  17080
آلیاژ آلومینیوم 1497
ناساک 1435
کبالت 33965
فولاد قراضه 292
فولاد مفتول 449

بررسی گراف قیمت فلز آلومینیوم حاکی از این است که قیمت این فلز در یک‌ماه گذشته با نوسان شدید همراه بوده اما روند کاهشی داشته و از قیمت 1733 به 1708 دلار نزول کرده است. 

بررسی قیمت فلز مس هم نشان می‌دهد که در یک‌ماه گذشته به اوج قیمت خود یعنی 6837 دلار در هفته گذشته رسیده، اما پس از آن قیمت این فلز سقوط آزاد داشته و از قیمت یک‌ماه گذشته هم پائین‌تر رفته است. 

قیمت فلز روی هم در یک ماه گذشته کاملاً کاهشی بوده و از 2462 دلار به 2365 دلار افت کرده است. 

شیوع موج دوم کرونا بازار فلزات اساسی را تحت‌تأثیر قرار داده است. پس از بروز بیماری کووید19 در بهمن ماه بازارها بلافاصله افت کرد اما پس از آن با ارائه گزارش‌هایی از بهبود اوضاع اقتصادی به ویژه در کشور چین، بازار بهبودپیدا کرد و قیمت‌ها تا حدودی افزایش یافت.

در یک‌ماه گذشته خبر شیوع موج دوم و حتی موج سوم در بازارهای جهانی بر میزان تقاضای فلزات اساسی تأثیر گذاشته و قیمت‌ها را دوباره کاهش داده است. 

انتهای پیام/

captcha