۱۱ فوتی و شناسایی ۲۹۴مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی ماجرای ازدواج پیامبر اکرم (ص) و حضرت خدیجه (س) سازوکار اصلاحات برای ۱۴۰۰/نفرت ملی از دولتِ روحانی شکل گرفته است روحانی: دولت تأمین معیشت مردم و جبران تورم را وظیفه خود می‌داند بیعتی متفاوت با امام زمان در کوره‌پزخانه/ شهدای مدافع به یاری نیازمندان شتافتند گزارش ویژه| رسانه ملی؛ بی‌مسئله و بی‌مسئولیت / انتقاد به دولت در صداوسیما معنی ندارد حکم ماموریت رهبر انقلاب این بار برای «احیای حضور»/ نقش مردم در مقابله با کرونا؛ محوری تر از همیشه یک کشته و 3 مصدوم در حادثه رانندگی محور اراک بروجرد طرح تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری در سه حوزه پیگیری می شود/ حساب‌های به‌دور از حسابرسی در اختیار رئیس‌جمهور و دفترش چشم تیز کهنه‌کاران بورس به خرید در کف قیمت از تازه‌واردها
سه شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۶
کد خبر: 77838
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۶
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر داد

کاهش ۱۰ درصدی میزان قند، نمک و چربی محصولات غذایی استان

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: به منظور کاهش بیماری ها در استان مرکزی، کارخانه های تولید کننده مواد غذایی استان ۱۰ درصد میزان قند، نمک و چربی خود را کاهش داده اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد جمالیان رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک از سیاستهای دانشگاه علوم پزشکی اراک برای کاهش بیماری های غیر واگیر در روزهای کرونایی خبر داد و گفت: در روزها و ماه هایی که با بیماریِ به شدت واگیردار کرونا دست و پنجه نرم می‌کنیم و دغدغه همه مردم و‌ مسولین این بیماری می باشد نباید از بیماری های غیر واگیر همچون دیابت، فشارخون و ... غافل شویم.

وی تصریح کرد: در این راستا و به منظور کاهش این بیماری ها در استان مرکزی اقداماتی انجام شد است، به طوری که کارخانه های تولید کننده مواد غذایی استان ۱۰ درصد میزان قند، نمک و چربی خود را کاهش داده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با توجه به توصیه ها و تاکید های سازمان بهداشت جهانی و همچنین وزارت بهداشت، بحث کاهش قند، نمک و چربی در محصولات غذایی تولیدی در استان مرکزی برای ارتقای سلامت محصولات غذایی و در نهایت ارتقاء سلامت زندگی و تغذیه ای مردم به خصوص هم استانی های عزیزمان، یکی از محور های اصلی سلامت می باشد.

جمالیان افزود: مردم به طور کلی از وجود مضرات در دریافت میزان بالای نمک، چربی و قند از طریق محصولات غذایی و همچنین اثرات مثبت کاهش آنها آگاهی دارند ولی متاسفانه در بیشتر مواقع مواد غذایی را که تهیه می کنند میزان نمک، چربی و قند آنها زیاد و زیان آور می باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: دسترسی آسان به محصولات غذایی با چربی، نمک و قند کاهش یافته از شاخص های تسهیل کننده تاثیرگذار برای سلامت مردم می باشد که بدین ترتیب، حضور این محصولات غذایی سالم در قفسه های سوپرمارکت ها به وقوع پیوسته است و این مهم سبب ارتقاء سلامت افراد جامعه خواهد شد.

انتهای پیام/

captcha