تهدید عاملان ترور سردار سلیمانی در خاک آمریکا طرح تکمیلی بسیج برای مقابله با کرونا از ۲۰ آبان آغاز می‌شود/ قطع زنجیره ویروس از طریق بیماریابی با تکیه بر همه ظرفیت‌های انسانی مجموع مبتلایان به کرونا در کشور از ۶۰۰ هزار نفر عبور کرد/ درگذشت ۳۶۵ هم‌وطن قیمت طلا و ارز همچنان کاهش می یابد/ بورس چه زمانی روی خوش نشان می دهد؟ دادگاه آمریکایی به اتهام ترور برای بن سلمان احضاریه ارسال کرد رهبر معظم انقلاب آزادی واقعی را به فرانسه گوش زد کردند/ نام اهانت، آزار و نفرت پراکنی «آزادی بیان» است؟ ۴ علت نفخ معده را بشناسید ماجرای رسوب ۲۰۰ هزار تن برنج در بنادر/ مشکل از جانب گمرک و وزارت صمت است برنامه غذایی رونالدو در طول یک روز سرلشکر سلامی: پایگاه‌های بسیج به پایگاه حافظان سلامت تبدیل می‌شود/ ارائه بسته‌های معیشتی به خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰
کد خبر: 77821
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۹

تاریخچه دیدارهای استقلال با ازبک ها/ آمار امیدوارکننده آبی‌ها

تیم فوتبال استقلال تاکنون ۱۲ بار به صورت رسمی در آسیا مقابل نماینده‌های ازبکستان به میدان رفته که در نیمی از این دیدارها پیروز بوده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال بعد از پیروزی با ارزش مقابل الاهلی عربستان به عنوان تیم دوم از گروه اول لیگ قهرمانان آسیا به مرحله بعدی صعود کرد تا در مرحله یک هشتم نهایی به دیدار پاختاکور ازبکستان برود.

آبی پوشان در تاریخ برگزاری دیدارهای باشگاهی در آسیا تاکنون ۱۲ بار مقابل نمایندگانی از ازبکستان به میدان رفته‌اند که در نیمی از این دیدارها پیروز شده و تنها ۳ بار مقابل آنها تن به شکست داده‌اند.

ازبک‌ها چهارمین حریف تکراری استقلال

تیم‌های ازبکستانی بعد از عربستانی‌ها، قطری‌ها و اماراتی‌ها بیشترین دیدار را در آسیا با آبی پوشان داشته اند و تیم‌های نسف قارشی، نفت چی، لوکوموتیو، پاختاکور و نوف باخور ۵ تیم ازبکی هستند که در این ۱۲ بار با آبی‌های تهران دیدار داشته اند.

در بین تیم‌های ازبکستانی تیم نسف قارشی با با ۴ تقابل با آبیها بیشترین سهم را داشته که این تیم ۲ بار مغلوب استقلال شده و ۲ بار هم با مساوی به کارش خاتمه داده است. نفت چی، لوکوموتیو، پاختاکور و نوف باخور هم کر کدام ۲ بار با آبی پوشان دیدار داشته اند.

استقلال در مقابله با تیم‌های ازبکستانی تنها ۳ بار طعم شکست را چشیده که این سه شکست مقابل پاختاکور، نوف باخور و نفت چی بوده است.

آبی پوشان در مجموع ۱۲ دیدار مقابل ازبکها ۲۲ بار گلزنی کرده و در مقابل ۱۴ بار دروازه‌شان باز شده است که این آمار نشان دهنده برتری استقلال در مقابله با تیم‌های ازبکستانی در سنوات گذشته است.

همه گلزنان استقلال

در تاریخ دیدارهای استقلال با تیم‌های ازبکستانی این بازیکنان موفق شده‌اند با پیراهن استقلال به تیم‌های ازبکستانی گل بزنند: صادق ورمزیار، صمد مرفاوی، علیرضا منصوریان، علیرضا نیکبخت واحدی، محمد نوازی، فراز فاطمی، مهدی پاشازاده، یدالله اکبری، مهدی هاشمی نسب، هوار ملامحمد، فرهاد مجیدی، سید مهید سیدصالحی، آرش برهانی، مجتبی جباری، یرکوویچ، فرشید اسماعیلی، علی قربانی و کاوه رضایی.

ورمزیار، نوازی، برهانی و فاطمی نفراتی هستند که هر یک با زدن ۲ گل به تیم‌های ازبکی، بهترین گلزنان باشگاه مقابل این تیم‌ها هستند. همچنین فرشید اسماعیلی تنها بازیکن فعلی آبی پوشان است که سابقه گل زدن به یک تیم ازبکستانی را در کارنامه اش دارد. اولین گلزن استقلال به یک تیم ازبکستانی صادق ورمزیار و آخرین گلزن آنها در این بازی‌ها نیز کاوه رضایی هستند.

آخرین بازی و آخرین پیروزی

از آخرین بازی دو تیم ۳ سال و ۵ ماه ۱۲ روز می‌گذرد و در این دیدار که بین آبی پوشان تهران مقابل لوکوموتیو تاشکند برگزار شد، دو تیم به نتیجه مساوی یک - یک رسیدند و کاوه رضایی در آن دیدار برای استقلال گلزنی کرد.

همچنین از آخرین پیروزی استقلال بر یک تیم ازبکستانی ۳ سال ۶ ماه و ۱۲ روز می‌گذرد. استقلال در دیداری که در ورزشگاه آزادی مقابل لوکوموتیو برگزار کرد در حالی با نتیجه ۲ بر صفر پیروز شد که فرشید اسماعیلی و علی قربانی برای این تیم گلزنی کردند.

استقلال-پاختاکور، بر سر رسیدن به جمع ۸ تیم برتر آسیا

آبی پوشان تهران که به تازگی از سد الاهلی عربستان با ۳ گل عبور کردند تا از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا صعود کنند، در مرحله حذفی حریف پاختاکور شدند که این سومین دیدار دو تیم است. هر کدام از دو تیم در دیدارهای قبلی خود یک بار پیروز شده بودند و تاکنون برابر هم تن به تساوی نداده اند.

آبی پوشان در سال ۹۰ دو بار با پاختاکور دیدار کرده‌اند که ابتدا در تهران با گلزنی‌های هوار ملأ محمد، فرهاد مجیدی، سید مهدی سید صالحی و آرش برهانی حریف خود را با نتیجه ۴ بر ۲ شکست داده اند و سپس در تاشکند مقابل این تیم با نتیجه ۲ بر یک شکست خورده‌اند که زننده تک گل آبیها آرش برهانی بود.

دیدار دو تیم استقلال پاختاکور روز شنبه ۵ مهر ماه در ورزشگاه خلیفه شهر دوحه برگزار می‌شود.

کد خبر 5031807

captcha