فرآیند استیضاح رئیس‌جمهور مسائل اساسی و مهم کشور را به حاشیه می کشاند/ استیضاح در شرایط فعلی زمینه ساز مظلوم نمایی روحانی پروتکل کمیته \" برای معترضان خیابانی که از کرونا می‌ترسند! مردم از برخورد با منکرات استقبال می‌کنند/ قدردانی از نیروی انتظامی ضرابخانه ۱۵| پرونده ویژه اصلاح نظام بانکداری تابستان داغ مسکن / آیا زمستانی سرد در راه است؟ سر انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها کلاه گذاشتیم! محسن رضایی: رهبر انقلاب به سران قوا برای عبور از شرایط کنونی اختیار کامل داده‌اند ردپای هوش مصنوعی ایرانی در رتبه‌های جهانی رهبر انقلاب: ملت‌های مسلمان ذلت سازش با رژیم صهیونیستی را به هیچ‌وجه تحمل نخواهند کرد باشگاه نباید مقابل «شجاع» کم می‌آورد/ مدیریت پرسپولیس ترسو است جزئیات ۴ مصوبه مهم شورای پول و اعتبار/سقف تسهیلات اشتغالزایی روستایی افزایش یافت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
کد خبر: 77725
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۹
رزمنده دفاع مقدس؛

می توان با الگوپذیری از دفاع مقدس مسیر را برای حضور جوانان در عرصه های مختلف هموار کرد

ملکی رزمنده دفاع مقدس، گفت: می توان با الگوپذیری از دفاع مقدس راه برای حضور جوانان در عرصه های مختلف کشور هموار کرد چرا که شاهدیم هر جا جوانان وارد میدان شدند، کار بهتر پیش رفته است.

ملکی رزمنده دفاع مقدس در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص چگونگی الگوبرداری از دفاع مقدس برای حل مسائل امروز جامعه، گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی اخیر خود به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس فرمودند، یکی از برکات دفاع مقدس حضور جوانان در جبهه های جنگ تحمیلی بود که باعث شد تا توانایی های ذاتی آنان بروز و ظهور کند. این در حالی است که اگر دفاع مقدس نبود شاید هرگز توانایی این افراد مشخص نمی شد.

وی با اشاره به ریسک پذیری جوانان در امور مختلف، افزود: بالا رفتن سن افراد معمولا باعث می شود افراد محتاط شده و برای انجام هر کاری بر اساس محاسبه های دنیایی انجام دهند. در حالی که در دفاع مقدس میدان دادن به جوانان انقلابی در عرصه های مختلف باعث شد تا بسیاری از مشکلات و سختی های آن دوران برطرف شود.

این رزمنده دفاع مقدس اظهار کرد: در آن زمان بسیاری از فرماندهان لشکر و گردان ها را جوانان زیر 30 یا حتی زیر 20 سال تشکیل می دادند. در واقع شهامت، قدرت ایمان و توکل آنان باعث شد تا کار پیش رود و نهایتا دشمن نتواند ذره ای از خاک کشورمان را تصاحب کند.

ملکی با اشاره به لزوم الگوبرداری از فرهنگ دفاع مقدس، ادامه داد: الان هم همین طور است، باید با الگوپذیری از دفاع مقدس راه برای حضور جوانان در عرصه های مختلف کشور هموار شود. بعضا شاهد هم هستیم که هر جا جوانان وارد میدان شدند، بُرندگی بیشتری داشتند و کار بهتر پیش رفته است.

وی تصریح کرد: بنظرم جوانان امروز قطعا از جوانان دفاع مقدس عملکرد بهتری دارند چرا که جوانان امروز همان جوانان دوران دفاع مقدس هستند بعلاوه اینکه از قدرت دانش و علم بهره می برند و اطلاعات بیشتری دارند، لذا در عرصه های مختلف قوی تر از جوانان دفاع مقدس عمل خواهند کرد.

رزمنده دفاع مقدس با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب، گفت: ایشان در یکی از سخنان خود می فرمایند منظور از جوان، جوان شناسنامه ای نیست بلکه روحیه جوانی منظور است. در واقع بخشهایی از کشور فرتوت شده که انگیزه جوانی می تواند آن را احیا کند. البته نمی توان منکر تجربیات افراد میانسال شد، بلکه می توان با استفاده از تجربیات و داشتن روحیه جهادی اقدامات موثری انجام داد.

انتهای پیام/

captcha