فرآیند استیضاح رئیس‌جمهور مسائل اساسی و مهم کشور را به حاشیه می کشاند/ استیضاح در شرایط فعلی زمینه ساز مظلوم نمایی روحانی پروتکل کمیته \" برای معترضان خیابانی که از کرونا می‌ترسند! مردم از برخورد با منکرات استقبال می‌کنند/ قدردانی از نیروی انتظامی ضرابخانه ۱۵| پرونده ویژه اصلاح نظام بانکداری تابستان داغ مسکن / آیا زمستانی سرد در راه است؟ سر انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها کلاه گذاشتیم! محسن رضایی: رهبر انقلاب به سران قوا برای عبور از شرایط کنونی اختیار کامل داده‌اند ردپای هوش مصنوعی ایرانی در رتبه‌های جهانی رهبر انقلاب: ملت‌های مسلمان ذلت سازش با رژیم صهیونیستی را به هیچ‌وجه تحمل نخواهند کرد باشگاه نباید مقابل «شجاع» کم می‌آورد/ مدیریت پرسپولیس ترسو است جزئیات ۴ مصوبه مهم شورای پول و اعتبار/سقف تسهیلات اشتغالزایی روستایی افزایش یافت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲
کد خبر: 77709
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۷
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد

غفلت از عوامل پیروزی دفاع مقدس عامل مشکلات امروز/ایران پنجمین قدرت نظامی جهان است

یاری، اتکا و اعتماد به امداد غیبی را یکی از عوامل پیروزی انقلاب عنوان کرد و گفت: متأسفانه در این دوره به جای تکیه بر خدا بر کدخدا تکیه می کنند و طبیعی است عواملی که در جنگ تحمیلی باعث پیروزی ما شد مورد غفلت قرار گرفته است و بسیاری از مشکلاتی که وجود دارد با همان استراتژی و تکنیک‌هایی که در آن مقطع فعال بود قابل حل و فصل است.

به گزارش دیار آفتاب؛ جواد یاری، کارشناس سیاسی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: دشمنان جنگ  را در کنار تحریم های اقتصادی به این کشور تحمیل کردند و نظام را در یک دوراهی سازش یا مقاومت قرار دادند و نظام اسلامی توانست با راهبرد مقاومت بر آن شرایط غلبه پیدا کند و دستاوردهای عظیمی ایجاد کند که امروزه می توانیم از آن ها استفاده کنیم.

وی افزود: در دوران جنگ تحمیلی سیم خاردار هم نداشتیم امروز پنجمین قدرت نظامی جهان هستم عوامل مختلفی در دستیابی به این پیروزی عظیم نقش داشتند.

یاری در ادامه بیان کرد: آنچه که باعث پیروزی نظام در جنگ تحمیلی شد اطاعت پذیری از ولایت فقیه توسط مردم و مسئولین بود امروزه ضعف اطاعت پذیری مسئولین ریشه مشکلات کشور است.

وی افزود: از دیگر عوامل پیروزی انقلاب بکارگیری جوانان و ظرفیت داخلی بود ۷۰ درصد شهدا کمتر از ۲۴ سال سن داشتند با یک مقاومت فعال و هوشمند جنگی که قرار بود یک هفته به تهران ختم بشود ۸ سال استمرار پیدا کرد و در نهایت پیروزی نصیب ایران شد.

یاری اتکا و اعتماد به امداد غیبی را از دیگر عوامل پیروزی انقلاب عنوان کرد و گفت: متأسفانه در این دوره به جای تکیه بر خدا بر کدخدا تکیه می کنند و طبیعی است عواملی که در جنگ تحمیلی باعث پیروزی ما شد مورد غفلت قرار گرفته است و بسیاری از مشکلاتی که وجود دارد با همان استراتژی و تکنیک‌هایی که در آن مقطع فعال بود قابل حل و فصل است.

کارشناس سیاسی تصریح کرد: اگر این سه موضوع در دستور کار مردم و مخصوصاً مسئولین قرار بگیرد می توان در چند سال آینده یک الگویی را از اقتصاد به نمایش بگذاریم و جز قدرت‌های برتر اقتصادی در جهان باشیم و این شدنی است در زمان جنگ هم کسی تصور نمی کرد ایران به این قدرت نظامی عمیق و مبنایی برسد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تشکیل دولت جوان و حزب اللهی یک تجربه و کپی برداری از دوران دفاع مقدس است که مهمترین راه حل مشکلات کشور است امروز مهمترین مشکل کشور مسئولان پیری هستند که در برخی از وزارت خانه ها و سازمان هایی که نیاز به چابکی دارند حضور دارند و این مشکلات را برای کشور ایجاد کردند مشکلات توسط جوان حزب اللهی که رهبری کد آن را دادند می تواند بسیاری از مشکلات را حل و فصل کند.

انتهای پیام/

captcha