برای نجات کشور نباید چشم به بیگانگان و عناصر خارجی داشت/ توجه به مسائل بهداشتی در بیماری کرونا باید مقدم بر درمان باشد احتکار 800 تن جو و ذرت دامی در يك مرغداری اعزام گروه جهادی شهدای اراک به مناطق محروم زاهدان/گروه‌های جهادی پرچم‌داران خدمات‌رسانی در عرصه‌های محرومیت‌زدایی هستند تصاویری از طبیعت پاییزی خنداب قانون انتخابات درست نباشد،کشور تباه می‌شود/نامزدهای۱۴۰۰حزبی باشند ۷۲ ساعت از وعده ربیعی گذشت؛ همچنان منتظر انتشار لیست مصارف حساب خاص از سوی نوبخت هستیم! طمع شرکتهای پتروشیمی به خام‌فروشی علیرغم نیاز داخلی به مواداولیه/ پای دلالان چگونه به صنایع پلیمر باز شد؟ اندیشکده شورای آتلانتیک - Atlantic Council | انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا - ۵ ایران در فلوریدا عملیات سایبری هدایت می‌کند| برای مقابله با روسیه و ایران زود رای دهید!/عملیات‌‌فریب تهران با نقاب طرفداران‌ ترامپ؟! فقدان زنجیره تولید، طلای سرخ را از عیار انداخت/ سود دست‌رنج زعفران در جیب برندهای جهانی ترامپ قبل از اعلام نتیجه خود را پیروز معرفی می‌کند/ برگزار کنندگان انتخابات، آرا را دستکاری می‌کنند/ ترامپ احساس خطر کند بازی را بهم خواهد زد/ هدف اصلی آمریکا فروپاشی سرزمینی ایران است/ بایدن احتمالا تنها با گرفتن امتیازات جدید، حاضر به بازگشت به برجام است
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶
کد خبر: 77700
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی:

دفاع مقدس تضمین‌کننده هویت ملت، عزت، سربلندی و استقلال ایران اسلامی است

کریمی گفت: دفاع مقدس تضمین‌کننده هویت ملت ، امنیت جامعه ، عزت سربلندی و استقلال ایران اسلامی است و لذا گرامیداشت این فرهنگ ارزشمند اهمیت بسیار زیادی دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در آیین تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس شهرستان دلیجان گفت: فرهنگ ایثار و شهادت یکی از بزرگ‌ترین و عالی‌ترین مفاهیم الهی است که در طول چهل سال اخیر به برکت دفاع مقدس در کشوری جاری‌شده و انسان‌های بزرگی تربیت‌شده‌اند.

کریمی اظهار کرد: رزمندگان دفاع مقدس به‌عنوان پیشگامان و سبقت گیرنده‌های جهاد و شهادت بدون هیچ چشم‌داشتی در میدان مجاهدت حاضر شدند و حماسه عظیم دفاع مقدس را رقم زدند.

وی ادامه داد: امروز اگر تکریم و تجلیل از مجاهدت‌های رزمندگان و پیشکسوتان برای ما اهمیت زیادی دارد این اقدام از جهاتی قابل‌بررسی است که یکی از آنها معرفی الگوهای مناسب به نسل جدید است چراکه رزمندگان بهترین الگوهای نسل حاضر هستند و البته آنها هم باید نقش راهبری نسل جدید را به‌خوبی انجام دهند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: دفاع مقدس تضمین‌کننده هویت ملت ، امنیت جامعه ، عزت سربلندی و استقلال ایران اسلامی است و لذا گرامیداشت این فرهنگ ارزشمند اهمیت بسیار زیادی دارد.

کریمی بیان کرد: امروز نسخه شفابخش دفاع مقدس به‌عنوان یک الگوی فرهنگ‌ساز و تاریخ‌ساز برای ملت به یک فرهنگ عمومی تبدیل‌شده و باید روزبه‌روز فراگیری دفاع مقدس در بین ملت ایران و خصوصاً مسئولین تقویت شود.

وی افزود: بزرگ‌ترین دستاورد دفاع مقدس تولید قدرت است که این قدرت بر پایه ایمان، اخلاص ، توکل بر خدا و مشارکت مردمی ایجاد شد و اگر امروز می‌بینیم جهشی که در تولید دستاوردهای انقلاب ایجادشده به برکت فراگیری دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: تربیت نیروی کارآمد ، انقلابی ، متخصص و متعهد و درواقع انسان‌ساز در تراز انقلاب اسلامی که سبب خیرات و برکات فراوانی شد از مهم‌ترین دستاوردهای دفاع مقدس است و این دستاورد بعد از گذشت چهل سال از آن حماسه به‌وضوح قابل‌مشاهده است.

وی ادامه داد: تربیت نیرو و انسان تراز انقلاب اسلامی در دفاع مقدس محدود به سرزمین ایران اسلامی نبود و البته امروز بعد از گذشت چهل سال به این رسیده‌ایم که تربیت انسان توسط دفاع مقدس محدود به زمان خاصی نیست و هر زمان که از این فرهنگ ارزشمند استفاده‌شده انسان‌های بزرگی تربیت‌شده‌اند.

کریمی اضافه کرد: دفاع مقدس ارتباط بسیار خوبی بین هویت اسلامی و هویت ملی در ملت ایران ایجاد کرد و این مسئله امروز باید برای نسل جوان بهتر تبیین شود که دفاع مقدس هم یک کار دینی و هم یک وظیفه ملی بود و لذا پاسداری از این فرهنگ ارزشمند یک رسالت دینی و هم یک رسالت ملی است که باید به آن توجه شود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: دفاع مقدس یک تجربه مدیریتی موفق در تاریخ ایران اسلامی ماندگار کرد و امروز باید در بحران‌ها و شرایط مختلف از این نسخه شفابخش در گام دوم انقلاب بهتر استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در دفاع مقدس همه جای خود را به‌خوبی پیدا کردند و وقتی خاطرات و آثار را می‌بینیم این مسئله به‌وضوح قابل‌نمایش است که از نوجوانان باسن پایین تا افراد و اقشار مختلف نقش‌آفرینی کردند و امروز باید در گام دوم این مسئله بیشتر نمود داشته باشد و همه باید به‌اندازه سهم و توان خود برای پیشبرد اهداف انقلاب نقش خود را ایفا کنیم.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد:: توکل بر خدا ، رهبری و مردم سه ضلع مهم موفقیت در دفاع مقدس بود و این سه ضلع درس مهمی برای شرایط امروز ماست که باید به آنها توجه داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز یک رسالت مهم در قبال فرهنگ دفاع مقدس داریم و آن‌هم جلوگیری از تحریف و فراموشی آن است که لازمه آن انتقال درست و جامع معارف دفاع مقدس به نسل جدید است.

انتهای پیام/

captcha