ساختار اجتماعی خشن و نژادپرستانه، افول آمریکا را نزدیک‌تر کرده است دستگیری توزیع کننده مواد مخدر در محلات برای رفع مشکلات نباید چشم به بیگانگان و عناصر خارجی داشت/ توجه به مسائل بهداشتی در بیماری کرونا باید مقدم بر درمان باشد احتکار 800 تن جو و ذرت دامی در يك مرغداری اعزام گروه جهادی شهدای اراک به مناطق محروم زاهدان/گروه‌های جهادی پرچم‌داران خدمات‌رسانی در عرصه‌های محرومیت‌زدایی هستند تصاویری از طبیعت پاییزی خنداب قانون انتخابات درست نباشد،کشور تباه می‌شود/نامزدهای۱۴۰۰حزبی باشند ۷۲ ساعت از وعده ربیعی گذشت؛ همچنان منتظر انتشار لیست مصارف حساب خاص از سوی نوبخت هستیم! طمع شرکتهای پتروشیمی به خام‌فروشی علیرغم نیاز داخلی به مواداولیه/ پای دلالان چگونه به صنایع پلیمر باز شد؟ اندیشکده شورای آتلانتیک - Atlantic Council | انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا - ۵ ایران در فلوریدا عملیات سایبری هدایت می‌کند| برای مقابله با روسیه و ایران زود رای دهید!/عملیات‌‌فریب تهران با نقاب طرفداران‌ ترامپ؟!
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
کد خبر: 77667
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳

علت کاهش سهمیه سوخت وانت بار‌ها مشخص شد

مدیر سامانه هوشمند سوخت گفت: سهمیه سوخت وانت بار‌ها کاهش نیافته و سهمیه آن‍ها تنها به دلیل تغییر کاربری تغییر کرده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود رضایی مدیر سامانه هوشمند سوخت در خصوص دلیل کاهش سهمیه سوخت وانت بار‌ها اظهار کرد: کاهشی در سهمیه‌های سوخت رخ نداده و ماهانه میزان سهمیه سوخت وسایل نقلیه بر اساس تغییر کاربری آن‌ها تغییر پیدا می‌کند که این تغییر می‌تواند کاهشی و یا افزایشی باشد.

به گفته این مقام مسئول همچنین ممکن است سهمیه سوخت برای برخی از خودرو‌های دوگانه سوز به سهمیه CNG تبدیل شود.

او افزود: طرح جدید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به این شکل است که مالکان وسایل نقلیه عمومی می‌توانند به صورت کاملا اختیاری اقدام به دوگانه سوز کردن خودروی خود کنند که در این خصوص تسهیلاتی نیز برای آنان در نظر گرفته شده است.

مدیر سامانه هوشمند سوخت بیان کرد: به دنبال اجرای این طرح، خودرو‌هایی که به دوگانه سوز تبدیل شوند به صورت خودکار سهمیه سوخت آن‌ها نیز تبدیل به دوگانه سوز می‌شود یعنی سهمیه CNG ارزان قیمت به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

رضایی ادامه داد: وانت بار‌ها بر دو نوع عمومی و خصوصی اند که ماهانه به ترتیب ۲۵۰ و ۱۵۰ لیتر سهمیه سوخت دریافت می‌کنند و همچنین مازاد بر این میزان هم بر اساس فعالیت‌هایی که در قالب عمومی انجام می‌دهند نیز سهمیه دریافت می‌کنند.

او تصریح کرد: سهمیه مازاد بر اساس فعالیت عمومی آن‌ها از طریق سه وزارتخانه کشور، راه و شهرسازی و صمت به شرکت ملی پخش ارائه داده می‌شود و بنابراین وانت بار‌های عمومی ماهانه در مجموع حداقل ۴۰۰ لیتر و حداکثر ۶۰۰ لیتر سهمیه سوخت  دریافت می‌کنند.

مدیر سامانه هوشمند سوخت در پایان تصریح کرد: وانت بار‌هایی که نسبت به میزان سهمیه خود اعتراض دارند می‌توانند به یکی از سه متولی مربوطه یعنی وزارت صمت، کشور و راه و شهرسازی مراجعه و اعتراض خود را ثبت کنند.

انتهای پیام/

captcha