تصاویری از طبیعت پاییزی خنداب قانون انتخابات درست نباشد،کشور تباه می‌شود/نامزدهای۱۴۰۰حزبی باشند ۷۲ ساعت از وعده ربیعی گذشت؛ همچنان منتظر انتشار لیست مصارف حساب خاص از سوی نوبخت هستیم! طمع شرکتهای پتروشیمی به خام‌فروشی علیرغم نیاز داخلی به مواداولیه/ پای دلالان چگونه به صنایع پلیمر باز شد؟ اندیشکده شورای آتلانتیک - Atlantic Council | انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا - ۵ ایران در فلوریدا عملیات سایبری هدایت می‌کند| برای مقابله با روسیه و ایران زود رای دهید!/عملیات‌‌فریب تهران با نقاب طرفداران‌ ترامپ؟! فقدان زنجیره تولید، طلای سرخ را از عیار انداخت/ سود دست‌رنج زعفران در جیب برندهای جهانی ترامپ قبل از اعلام نتیجه خود را پیروز معرفی می‌کند/ برگزار کنندگان انتخابات، آرا را دستکاری می‌کنند/ ترامپ احساس خطر کند بازی را بهم خواهد زد/ هدف اصلی آمریکا فروپاشی سرزمینی ایران است/ بایدن احتمالا تنها با گرفتن امتیازات جدید، حاضر به بازگشت به برجام است قیمت خودرو با فروش لیزینگی ارزان می شود؟/موعد تحویل خودروها همچنان نامعلوم! تقابل رسانه‌ای با هتاکی «شارلی ابدو»/ هر نوع افراطی‌گری محکوم است احتمال سونامی «آبی» و «قرمز» بعد انتخابات آمریکا/ قضاوت درباره بایدن زود است| تحلیل انتخابات آمریکا در گفتگو با ابوالفتح
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
کد خبر: 77650
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۰
فرزند شهید طالبی عنوان کرد

عمل به سیره شهدا تنها راهکار حل مشکلات

فرزند شهید طالبی گفت: شهیدان به ما درس می دهند که اگر در جهت کسب رضایت خداوند متعال خالصانه قدم برداریم قطعا در بسیاری از پیچ های زندگی می توانیم موفق عمل کنیم و امروز باید بیشتر در حوزه و سیره و رفتار شهدا کار کنیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ دومین میزگرد دفاع مقدس به همت پایگاه خبری دیارآفتاب و با حضور سه نفر از رزمندگان و فرزند شهید طالبی برگزار شد.

فرزند شهید نیازعلی طالبی که خود از جهادگران فعال در عرصه کارگری است در این میزگرد با اشاره به معرفی پدر شهید خود و بیان نکاتی از سیره رفتاری ایشان گفت: شهید نیاز علی طالبی یکی از شهدای شاخص استان مرکزی است که در سال ۱۳۳۴ در روستای «چقا سیاه» شازند متولد شده است و در سال ۱۳۵۴ ازدواج می کند که ثمره این ازدواج دو فرزند عبدالرضا و ابوذر است.

وی افزود: شهید طالبی به دلیل عشق و علاقه ای که به اسلام و امام خمینی(ره) داشتند از سالیان بعد از خدمت سربازی به فعالیت های انقلابی خود روز به روز افزود و پس از فعالیت های مستمر و آغاز جنگ تحمیلی در سال ۵۹ به عضویت سپاه پاسداران در آمد.

فرزند شهید طالبی اظهار کرد: از سال ۵۹ همواره اهتمام به حضور در جبهه های حق را داشت که در اولین نوبت اعزام به عنوان مسئول اعزامی از اراک اعزام شد که بعدها به عنوان مسئول اسلحه خانه  که فرمانده گردان پیاده جانبازان روح الله (ره) از لشکر ۷ ولی عصر (عج) آخرین مسئولیت ایشان بود و شهید طالبی بعد از مجاهدت های زیاد و حضور فعال در عملیات های مختلف سرانجام در عملیات خرمشهر در اثر ترکش خمپاره به شهادت می رسد.

وی با اشاره به وصیت نامه ارزشمند شهید بیان کرد: وصیت نامه ای از پدر شهیدم به یادگار مانده دنیایی از معارف و محتوا در آن نهفته است که ما هر زمان آن را مطالعه می کنیم هنوز تازگی دارد و برخی از نکات آن برای شرایط و دنیای امروز به خوبی بیان شده است.

فرزند شهید طالبی افزود: در یک بند از وصیت نامه ایشان تاکید دارند که نگویید شهدا مرده اند بلکه شهدا زنده هستند و در محضر خداوند روزی می خورند و این درس بسیار بزرگی است و اگر امروز مسئولیتی کاری انجام می دهیم باید توجه داشته باشیم که شهدا ناظر به اعمال و رفتار ما هستند.

وی با اشاره به سیره رفتاری شهید و نقل مصداق هایی از رفتار پدر شهید خود بیان کرد: آن چیزی که از سیره و رفتار پدر شهیدم می توانم بگوئیم تا برای نسل جدید جامعه کاربردی باشد با اخلاص کار کردن و مد نظر قرار دادن رضایت الهی است  و این دو شاخصه همواره در سیره و رفتار پدر شهیدم نمود داشته است.

فرزند شهید طالبی در پایان خاطر نشان کرد: شهیدان به ما درس می دهند که اگر در جهت کسب رضایت خداوند متعال خالصانه قدم برداریم قطعا در بسیاری از پیچ های زندگی می توانیم موفق عمل کنیم و امروز باید بیشتر در حوزه و سیره و رفتار شهدا کار کنیم.

انتهای پیام/

captcha