تهدید عاملان ترور سردار سلیمانی در خاک آمریکا طرح تکمیلی بسیج برای مقابله با کرونا از ۲۰ آبان آغاز می‌شود/ قطع زنجیره ویروس از طریق بیماریابی با تکیه بر همه ظرفیت‌های انسانی مجموع مبتلایان به کرونا در کشور از ۶۰۰ هزار نفر عبور کرد/ درگذشت ۳۶۵ هم‌وطن قیمت طلا و ارز همچنان کاهش می یابد/ بورس چه زمانی روی خوش نشان می دهد؟ دادگاه آمریکایی به اتهام ترور برای بن سلمان احضاریه ارسال کرد رهبر معظم انقلاب آزادی واقعی را به فرانسه گوش زد کردند/ نام اهانت، آزار و نفرت پراکنی «آزادی بیان» است؟ ۴ علت نفخ معده را بشناسید ماجرای رسوب ۲۰۰ هزار تن برنج در بنادر/ مشکل از جانب گمرک و وزارت صمت است برنامه غذایی رونالدو در طول یک روز سرلشکر سلامی: پایگاه‌های بسیج به پایگاه حافظان سلامت تبدیل می‌شود/ ارائه بسته‌های معیشتی به خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
کد خبر: 77576
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴

سردار سلامی: قادریم تمام پایگاه‌های آمریکا را اشغال کنیم/ پیش‌بینی بدبینانه ترین سناریوی جنگ

فرمانده کل سپاه گفت: قادریم تمام پایگاه های آمریکا را اشغال کنیم، قدرتی که ذخیره کرده‌ایم بر اساس بد بینانه ترین سناریوی جنگ با آمریکا و همپیمانان اوست ما با منطق پیروزی آرایش قدرت داده ایم و ابزارهای یک جنگ طولانی مدت را فراهم کرده ایم.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در برنامه نگاه یک طی سخنانی اظهار داشت: حضرت امام مانند یک خورشید در همه عالم طلوع کرد و رسالتی پیامبر گونه داشت.

وی افزود: ایستادگی را امام راحل معنا کرد و مصداق آن را در مقابل ابرقدرت‌ها به نمایش گذاشت. امام کسی بود که بی اعتنایی به قدرتها را به ما یاد داد و نشان داد قدرتهای مادی هیچ هویتی ندارند و وقتی امام گفت آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند بعدها دیدیم آمریکا هیچ غلطی نکرد.

سردار سلامی ادامه داد: سرزمین ما پر از ستاره است. شهدا کسانی هستند که راه را به ما یاد می دهند تا امروز جهان ثمرات قد کشیدن انقلاب را می بیند. در بین شهدا کسی چون خورشید می درخشد. سردار سلیمانی کسی بود که 41 سال لباس جهاد را از تن بدر نیاورد و هیچ آرزویی جز عزت مسلمانان نداشت.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: واقعا دفاع مقدس ما سرشار از شگفتی های بی نظیر است. معتقدم دفاع مقدس انبساطی است از عاشورا و این مقاومت فداراکانه اصحاب امام حسین در هشت سال دفاع مقدس ما انبساط پیدا کرد. چون اصحاب امام حسین همان اهداف امام حسین را دنبال می کردند. انقلاب ما جلوه جدید از قدرت در جهان بود که قرار بود موازنه قوا را به هم بزند. اولین واکنش ابرقدرت‌ها به این زلزله سیاسی که می توانست اضلاع قدرت در جهان تغییر دهد. بنابر این نگ ‌دعا یک واکنش سازمان یافته علیه ملت ایران بود.

سردار سلامی ادامه داد: همه محاسبات نشان می داد انتخاب نقطه درست بود و همه چیز نشان می داد آنها قادر هستند نظام اسلامی را نابود کنند. بنا بر این این فرضیه ای بود تا نشان دهند بدون اتکا به ابرقدرت‌ها استقلال برای ملت ها ممکن نیست.

وی گفت: آنچه گه صورت گرفت نشان داد معادله قدرت آنها درست نبود. در جنگ دو طرف با برآوردهای اطلاعاتی به جنگ یکدیگر می روند و تمام مسائل محاسبه می شود. در جنگ کسی پیروز است که قوی تر است و بتواندمعادله قدرت را بسازد. جنگ ما نشان داد تسلحیات و گستره جغرافیایی و حمایت ابرقدرت‌ها نمی تواند موفقیت تولید کند و چیزی که می تواند پیروزی ایجاد کند ایمان و قدرت مردانی است که برای خدا شمشیر می زنند.

فرمانده کل سپاه در باره احتمال حمله نظامی به کشور گفت: هیچ قدرتی امروز از جمله آمریکا شرایط تحمیل یک جنگ جدید علیه ملت ایران را ندارد و ملت ایران از این بلوغ های تحقیر  آمیز نگران نباشند.

سردار سلامی تاکید کرد:انتقام ما درباره سردار سلیمانی عادلانه است و ما هرگز کسی که در این ماجرا دست نداشته را ترور نمی کنیم و نمی کشیم. ولی آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. طبس و آتش گرفتن آمریکایی ها در طوفان، شکست آنها در دفاع مقدس، نا توانی آمریکا در تحریم اقتصادی و عجز آنها در تهاجم فرهنگی، دستگیری تفنگداران آمریکایی، اسقاط هواپیمای جاسوسی آنها و ضربه به عین الاسد مصداق های واقعی هستند. ملت ایران بندهن ما پیشمرگ این ملت هستیم و تا هستیم اجازه نمی دهیم یک تار مو از سر ملت ایران کم شود و اگر دشمن چنین کرد بداند نابودی خود را ترسیم کرده است. دشمن اراده و توان بزای جنگیدن ندارد و تدبیر سیاسی آنها در پی در هم فروپاشیده این نظام استکباری است.

سردار سلامی ادامه داد: وقتی رهبر کسور آمریکا فاقد دانش و شناخت همیق و دقیق از قدرت نظامی است طبیعی است که به بیان اعداد افراد آمیز روی می آورد. و قدرتهای این چنینی در بلوغ زندگی می کنند. امروز آمریکا شرایط یک جنگ حدید در منطقه با جمهوری اسلامی را ندارد و هیچ کدام از شاخص های قدرت آمریکا را برای یک جنگ مجدد دریایی نمی کند. امروز زوال عقل سیاسی و انحطاط در تدبیر در دوره ترامپ به اوج خود رسیده و آنها ارتش آمریکا را به یک ارتش فرسوده تبدیل کرده اند و نمی تواند در یک جنگ بزرگ علیه ایران شرکت کند. ارتش آمریکا توان بازسازی خود را از است داده و نیروهای او روحیه خود را از دست داده اند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: اساسا جامعه آمریکا به لحاظ روانی پذیرش تلفات زیاد را ندارد. اگر آمریکایی بخواهد. در کشور ما بجنگند باید در منطقه باشند. وقتی در این منطقه مستقر شوند همه جا زیر دید و تیر ما هستند و ما قادریم تمام پایگاه های آنها را اشغال کنیم. حتی می توانیم منطقه را جارو کنیم و قدرتی که امروز ذخیره کرده ایم بر اساس بد بینانه ترین سناریوی جنگ با آمریکا و همپیمانان آمریکا است ما با منطق پیروزی آرایش قدرت داده ایم و ابزارهای یک جنگ طولانی مدت را فراهم کرده ایم. اگر آمریکایی ها در منطقه بماند تحت تاثیر اقدامات طوفانی آفندی ما قرار خواهندگرفت.

وی ادامه داد: زمانیکه در ضعیف ترین موقعیت نظامی خود بودیم ایستادیم. در آن زمان فاصله قدرت بسیار زیاد بود و ما توانستیم معادله درت را بسازیم. ما اه تعقیب و تنبیه متجاوزیم. ما هزاران گردان روی زمین داریم که اگر به حرکت آیند تمام پایگاه های آمریکا را به آتش می کشیم. بهترین گزینه این است که آمریکایی ها خود را در معرض یک نیروی مسلح پایان پذیر قرار ندهند. وقتی عین الاسد را زدیم بر مبنای این فرض زدیم که آمریکایی های واکنش نشان می دهند و 100 ها موشک دیگر آماده کرده بودیم اما موشک بخش کوچکی از توان ما است وا گر این شیر قدرت ما به حرکت در آید چیزی جلو دار آن نیست. ما جنگ افروزی نمی کنیم اما توان تعقیب دشمن و انهدام آن را داریم.

سردار سلامی تاکید کرد:انتقام ما درباره سردار سلیمانی عادلانه است و ما هرگز کسی که در این ماجرا دست نداشته را ترور نمی کنیم و نمی کشیم. ولی آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. طبس و آتش گرفتن آمریکایی ها در طوفان، شکست آنها در دفاع مقدس، نا توانی آمریکا در تحریم اقتصادی و عجز آنها در تهاجم فرهنگی، دستگیری تفنگداران آمریکایی، اسقاط هواپیمای جاسوسی آنها و ضربه به عین الاسد مصداق های واقعی هستند. ملت ایران بندهن ما پیشمرگ این ملت هستیم و تا هستیم اجازه نمی دهیم یک تار مو از سر ملت ایران کم شود و اگر دشمن چنین کرد بداند نابودی خود را ترسیم کرده است. دشمن اراده و توان بزای جنگیدن ندارد و تدبیر سیاسی آنها در پی در هم فروپاشیده این نظام استکباری است.

وی گفت: این واقعیت است که عین الاسد را در برابر شهادت سردار سلیمانی قرار ندادیم و این انتقام ما نبود و این برای یک موازنه روانی بود. ما می خواستیم اراده ملت ایران را بر دشمن تحمیل کنیم. هدف ما کشتن سربازان آمریکایی نبود و ما تاسیسات پایگاه را هدف قرار دادیم. تاوان شهادت سردار سلیمانی را باید نظام سلطه پس بدهد و شکست نظام آمریکا انتقام حاج قاسم است. ما اطلاعات دقیقی نداریم چه تعداد آنجا کشته شده اند شاید تصادفا اتفاقی افتاده باشد. حتی ژنرال های آمریکایی هم در این حدو اندازه نیستند. ولی آمریکا باید طعم تلخ این انتقام سخت را بکشد.

فرمانده کل سپاه عنوان کرد: امروز انتقام حاج قاسم تنها خواست ملت ایران نیست و تمام آزادگان جهان اسلام خواستار این انتقام هستند. امروز مردان بزرگی پرچم حاج قاسم را بدست گرفته اند و این پرچم زمین نیافتاده است. وقتی یک فرمانده برزگ شهید می شود روح او تکثیر می شود. امروز میلیون ها جوان مسلمان آرزو دارند در این راه حرکت کنند و مشتاق جهاد هستند. با شهادت حاج قاسم هیچ اتفاقی در جبهه مقاومت نیافتاده است. سوریه و لبنان و عراق همچنان پابرجا هستند و پیشانی بند مقاومت بر پیشانی جوان این جبهه است.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت:سلاح ها و تجهیزات بی جان و بی روح هستند. شما تصور کنید دو سرباز؛ یکی وقتی از شکاف درجه و نوک مگسک دشمن را نشانه می رود در جستجوی نفوذ به عقبه دشمن است؛ یعنی در جستجوی شکست دادن هیمنه یک دشمن بزرگ است.او صاحب یک آرمان قوی است و می گوید باید آمریکا، اسراییل و متحدان منطقه ای او را شکست دهیم، او در جستجوی یک آرمان بزرگ است.

وی افزود: این انسان برد سلاحش به اندازه برد آرمان و هدفش بلند می شود.همانطور که امام علی علیه السلام فرمودند طول شمشیره با پیش نهادن گام ها بلند کنید،چنین سربازی حرکت می کند. او فرزند جهاد است، با شمشیر زندگی می کند  شوق شهادت دارد. هیچ بن بستی در مسیر او وجود ندارد، هیچ مانعی او را متوقف و زمینگیر نمی کند. اما از طرف دیگر به یک سرباز هم نگاه کنید، تمام هدف او حفظ جان خود اوست. او فقز بر اساس دستورات حرفه ای می جنگد، همانطور که وقتی سرباز آمریکایی زخمی شد و او را مجروح می بردند به زبان انگلیسی گفت:«let me live» کاری کنید که زنده بمانم. اما یک بسیجی و یک سرباز، یک پاسدار و یک ارتشی دلاور ایرانی همه اشتیاقش به شهادت است، زره او پشت ندارد. هر وداعی آخرین وداع اوست.

وی همچنین گفت:او شوق بازگشت ندارد و یک راه بلندی را طی می کند. قطعا در تقابل این دو که نماد دو نظام سیاسی است، یک نظان سیاسی که در جستجوی تسلط ظالمانه بر عالم است و یکی که به دنبال احیای سعادت بشر است. وقتی این دو اراده با هم درگیر می شود به طور طبیعی آن کسی پپیروز می شود که در جستجوی حقیقت است. اینکه شما ملاحظه می کنید ملت ایران یکپارچه جهاد شدند و همه به جنگ آمدند یکی از درس های بزرگ دفاع مقدس است.هر امتی و هر ملتی به اندازه ارتفاع رهبر خود بالا می رود. شخصیت هر ملتی به وسعت شخصیت رهبر اوست.

سرلشکر سلامی ادامه داد: وقتی رهبری مثل امام با آن روح بلند و آن نفس گرم و قدرت نفوذ بر قلبها انسانهایی سرشار از شوق به شهادت می سازد این جامعه بزرگ می شود و از مرز محدودست سلاح ها عبور می کند، از فراز موانع عبور می کند. نه اروند خروشان می تواند مانعی برای عبور سربازان شود، نه هورالهویزه نه هورالعظیم، نه رمل های غرب سوسنگرد، نه ارتفاعات سر به فلک کشیده غرب، نه کرخه، نه کارون و نه میدانهای مین چند کیلومتری و بشکه های انفجاری، نه سیم خاردارها، نه موانع خورشیدی و نه اینهمه خطوط پدافندی به هم پیوسته و به هم فشرده چند لایه و نه غرش توپها و تانکهایی که زمین را تکان می دهند، هیچ یک از اینها بر قلب تصمیم گیران و اجرا کنندگان،فرماندهان و رزمندگان جز ثبات قدم نخواهد افزود و این رمز پیروزی است.این سرمایه ماندگار از دفاع مقدس و میرثی ایت که ما را تا به امروز امن نگه داشته و ما را برای مخاطرات احتمالی آینده آماده کرده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه بسیج سازندگی با ده‌ها هزار گروه جهادی برای دیروز، امروز و فردای این کشور به کمک اقشار محروم جامعه می رود، عنوان کرد: در بخش محرومیت زدایی و کمک‌های مومنانه سپاه با کمک دستگاه های دیگر، توانسته است در پدیده شوم کرونا با کمک همه ارکان نظام از جمله دولت و ملت به گونه‌ای اقدام کنند که یک بیمار رها شده و یا یک نیازمند رهاشده در جامعه وجود نداشته باشد و فرهنگ انفاق و سبقت در خیرات بعنوان یک فرهنگ حیات بخش یک مدل جدید مدیریت در شرایط بحران ایجاد کرد.

سرلشکر سلامی با اشاره به وضعیت جامعه آمریکا که در یک بحران مثل کرونا، نظام سلامتش دچار فروپاشی شد، گفت: موسسه بلومبرگ اعلام کرد که 30 میلیون انسان گرسنه و 40 میلیون بیکار در آمریکا وجود دارد و نظام سیاسی آمریکا قادر نیست در برابر این پدیده مقاومت کند. این را مقایسه کنید با جامعه ایران که چگونه با مفهوم کمک مومنانه آن نشاط اجتماعی را ایجاد کرد و مردم شادی ها را تقسیم کردند و امروز این جامعه توانسته موفق و سربلند باشد.

وی با بیان اینکه ملت ایران می تواند فشارهای سیاسی و اقتصادی و روانی را مهار کند، خاطرنشان کرد: دشمن همه جانبه حمله کرده بود تا ملت ایران را بشکند، هرچه تلاش کرد هیچ نتیجه ای نگرفت. مقاومت این ملت متوقف نمی شود و امروز عزیز و سربلند است. مشکلات امروز کشور ما در پیشرفته ترین جوامع هم وجود دارد؛ آنها همه عاجز و ناتوانند اما اینجا وضعیت متفاوت است.

سردار سلامی درباره عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با اسراییل گفت: اصل این ماجرا مانور انتخاباتی آمریکا بود و این یک تئاتر سیاسی بود. تاریخ سیاسی اعراب و اسراییل هم از این وقایع زیاد دیده است. در حقیقت هیچ اتفاقی جدیدی نیافتاده است و آنها کاری را که قبلا مخفی انجام می دادند آشکار کرده اند. این یک ازدواج راحتی است که هر دو را ناراحت خواهد کرد و یک طلاق خونین رخ خواهد داد. اگر اسراییل به خلیج فارس بیاید به نابودی نزدیک می شود. آمریکا می خواست دور مکزیک دیوار بکشد اما دور کاخ سفید دیوار کشیده است. اسراییل که آرزوی نیل تا فرات را داشت آن دیوارها را نمی کشید. اسراییل خود را در یک پادگان محصور کرده است.

سردار سلامی درباره مکانیزم ماشه عنوان کرد: آمریکا از لحاظ سیاسی صلاحیت این کار را ندارد و ما هم مقتدرانه از منافع خود دفاع می کنیم. تحریم تسلیحاتی برما تاثیر ندارد اما این یک حق سیاسی برای ما است که آن را خواهیم گرفت. اگر این ماشه چکانده شود یک گلوله مشقی هم از آن بیرون نمی آید. اگر حقوق ما در برجام به رسمیت شناخته نشود اقدامات خود را محکم دنبال می کنیم.

انتهای پیام/

captcha