ساختار اجتماعی خشن و نژادپرستانه، افول آمریکا را نزدیک‌تر کرده است دستگیری توزیع کننده مواد مخدر در محلات برای رفع مشکلات نباید چشم به بیگانگان و عناصر خارجی داشت/ توجه به مسائل بهداشتی در بیماری کرونا باید مقدم بر درمان باشد احتکار 800 تن جو و ذرت دامی در يك مرغداری اعزام گروه جهادی شهدای اراک به مناطق محروم زاهدان/گروه‌های جهادی پرچم‌داران خدمات‌رسانی در عرصه‌های محرومیت‌زدایی هستند تصاویری از طبیعت پاییزی خنداب قانون انتخابات درست نباشد،کشور تباه می‌شود/نامزدهای۱۴۰۰حزبی باشند ۷۲ ساعت از وعده ربیعی گذشت؛ همچنان منتظر انتشار لیست مصارف حساب خاص از سوی نوبخت هستیم! طمع شرکتهای پتروشیمی به خام‌فروشی علیرغم نیاز داخلی به مواداولیه/ پای دلالان چگونه به صنایع پلیمر باز شد؟ اندیشکده شورای آتلانتیک - Atlantic Council | انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا - ۵ ایران در فلوریدا عملیات سایبری هدایت می‌کند| برای مقابله با روسیه و ایران زود رای دهید!/عملیات‌‌فریب تهران با نقاب طرفداران‌ ترامپ؟!
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶
کد خبر: 77545
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت و گو با دانا خبر داد؛

جزئیات طرح «جهش تولید و تأمین مسکن»/ ساخت انبوه و کنترل قیمت مسکن اولویت‌های این طرح است

صدیف بدری، عضو کمیشیون عمران مجلس در توضیح طرح «جهش تولید و تأمین مسکن» گفت: اولین روش تامین مالی مسکن در قالب این طرح، استفاده از خط اعتباری 50 هزار میلیارد تومانی مسکن مهر به منظور تامین مالی طرح‌های جدید تامین مسکن است

به گزارش دیار آفتاب؛ هفته گذشته نمایندگان مجلس با تصویب طرحی دوفوریتی با عنوان طرح جهش تولید و تأمین مسکن را بررسی کردند. در شرایطی که قیمت مسکن به صورت روزانه رد حال افطایش است و تورم افسار گسیخته بر این حوزه سایه افکنده، نمایندگان مجلس در پی راهی هستند که از طریق آن نه تنها ساخت و ساز مسکن افزایش پیدا کند بلکه افزایش افسارگسیخته قیمت مسکن نیز کنترل شود.

در همین راستا صدیف بدری، عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به بررسی طرح دوفوریتی جهش و رونق تولید مسکن در کمیسیون عمران بیان کرد: عدم مدیریت ساخت و ساز مسکن در طول سال های گذشته در دولت باعث افزایش بی سابقه قیمت مسکن شده است تا جایی که دیگر حتی برخی از مردم توان رهن و اجاره مسکن را هم از دست داده اند.

وی با بیان اینکه قیمت مسکن در برخی از شهرها تا چند برابر نیز افزایش پیدا کرده است عنوان کرد: مجلس در راستای افزایش ساخت و ساز و همچنین کنترل قیمت ها به دنبال تصویب طرحی است که نه تنها قیمت را کنترل می کند بلکه ساخت و ساز حوزه مسکن را هم افزایش می دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس در توضیح جزئیات این طرح عنوان کرد: این طرح باید به گونه ای باشد که همه جانبه و کنترل شده باشد جرا که ممکن است با کوچکترین تنشی، دوباره بازار مسکن به هم ریخته و منجر به التهابات بیشتر شود.

بدری با بیان اینکه نام این طرح «جهش تولید و تأمین مسکن» نام دارد همچنین گفت: این طرح در دو بخش ساخت مسکن برای اقشار ضعیف و کم در آمد و همچنین ساخت مسکن برای اقشار متوسط پیگیری می شود که قرار است جزئیات این طرح تا پایان هفته جاری پیگیری شود.

وی در توضیح این طرح گفت: اولین روش تامین مالی مسکن در قالب این طرح، استفاده از خط اعتباری 50 هزار میلیارد تومانی مسکن مهر به منظور تامین مالی طرح‌های جدید تامین مسکن است که البته باز هم باید دباره جزئیات آن بررسی بیشتری صورت بگیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان تصریح کرد: استفاده از منابع داخلی بانک‌ها، واگذاری زمین‌های 99 ساله به متقاضیان واجد شرایط و همچنین اخذ مالیات از مسکن های لوکس و همچنین عایدی مسکن و استفاده از آن برای ساخت مسکن برای اقشار ضعیف، مواردی است که در این طرح در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

captcha