هزینه‌های تولید خودرو در کشور بسیار بالا است/ اختلاف قیمت کارخانه و بازار خودرو فساد زا است زن قانون‌شکن در نجف‌آباد دستگیر شد/ تجمع اعتراضی نجف آبادی‌ها به هنجارشکنی پشت پرده نایاب شدن انسولین/ دارایی‌ها زیر ذره بین مالیات/ دلار با طلا آب رفت از پایان بحران برانکو و آغاز چالش کالدرون تا ماجرای تمدید قرارداد ستاره‌های استقلال و پرسپولیس قدردانی رهبری از ناجا/ مردم از برخورد با منکرات استقبال می‌کنند کاهش قیمت خودرو کلید خورد تغییر رفتار معامله‌گران بزرگ بازار ارز/ کاهش بهای طلا و ارز تا کجا ادامه دارد؟ فوتونیوز| نتیجه استیضاح چیزی جز فشار بیشتر بر مردم نیست سلامت عادلانه | واکسن آنفلونزا موجود نیست؛ لطفا سوال نفرمایید! / وعده واکسن ایرانی هم محقق نشد وزیر بهداشت: نگرانم به سیاه چاله کرونا بیفتیم/ لزوم همدلی مردم برای عبور از اپیدمی کرونا
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۸
کد خبر: 77541
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
حکایت اسپانسری شورای شهر اراک از ورزش؛

پاداش نمایشی شورای شهر برای آلومینیوم اراک، شهروند در انتظار حمایت/ رئیس شورای شهراراک: حمایت مالی از شهروند مانند ریختن پول در جوی آب است!

سورانه رئیس شورای شهر اراک در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اولویت پرداخت 400میلیون تومان پاداش جهت راهیابی تیم آلومینیوم اراک به لیگ برتر فوتبال بیشتر بود یا پرداخت 300میلیون به تیم لیگ برتری شهروند اراک تا دچار مشکل نشود، گفت: چیزی که برای شهرداری و شورای شهر اراک مهم است، نتیجه گرایی است؛ پرداخت پول به تیمی که فقط در لیگ برتر باشد و هیچ نتیجه ای نگیرد مانند این است که پول را در جوی آب بریزیم!

به گزارش دیار آفتاب؛ باخت فنی تیم والیبال شهروند اراک در هفته دوم لیگ برتر والیبال خبر مهمی بود که هواداران این تیم را شوکه کرد. البته سابقه حضور این تیم در لیگ برتر والیبال در سال 98 و کسب جایگاه دوازدهمی در بین 13 تیم حاضر در این رقابت ها نشان دهنده وجود مشکلات متعددی در این تیم اراکی است که شاید اصلی ترین آن مسائل مالی و عدم وجود اسپانسری قوی باشد. در همین راستا رئیس هیئت والیبال استان مرکزی نیز در مصاحبه ای بیان کرده بود: متاسفانه صنایع شهر اراک هیچ حمایتی از این تیم لیگ برتری ندارند و تنها اسپانسر شهروند، شهرداری اراک است.

اما حمایت 500 میلیون تومانی شهرداری هم دردی از این تیم لیگ برتری دوا نمی کند. عابد حقدادی مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی در مصاحبه ای گفته بود: حضور یک تیم در لیگ برتر والیبال حداقل بین ۵ تا ۶ میلیارد تومان بودجه لازم دارد.

حمایت های ضعیف مالی باعث شد تا در نهایت بدهی ها کار دست این تیم اراکی دهد. پنجشنبه 27شهریور ماه و در حالی که قرار بود تیم‌های والیبال هورسان رامسر و شهروند اراک در هفته دوم لیگ برتر برابر یکدیگر قرار گیرند، کارت بازی بازیکنان شهروند از سوی کمیته مسابقات صادر نشد تا ناظر مسابقه از برگزاری بازی جلوگیری کرده و نتیجه را سه بر صفر به سود هورسان رامسر اعلام کند. در همین ارتباط رضا سمیعی مدیرعامل باشگاه شهروند اراک، گفت: دلیل صادر نشدن کارت بازیکنان، عدم پرداخت بدهی به فدراسیون از فصول قبل مسابقات بوده که مبلغ آن حدود ۳۰۰ میلیون تومان است.

برای بررسی این موضوع با مرتضی سورانه رئیس شورای شهر اراک گفتگو کردیم.

نتیجه گرایی برای شهرداری و شورا مهم است

مرتضی سورانه رئیس شورای شهر اراک در گفتگو با دیارآفتاب در خصوص وضعیت تیم والیبال شهروند اراک و مشکلی که این تیم در پرداخت بدهی هایش دارد، گفت: مشکلات فنی و مدیریتی این تیم ربطی به شهرداری و شورای شهر ندارد و ما صرفا نقش حمایتی داریم و کمک مالی به این تیم پرداخت می کنیم که امسال هم به مانند سال های گذشته قسمتی از این کمک را پرداخت کردیم و بخشی را در آینده پرداخت خواهیم کرد.

وی با اشاره به پرداخت 500میلیون تومان از سوی شهرداری اراک به این تیم در سال گذشته، گفت: برای سال 99 هم مبلغ 500 میلیون تومان مصوب شده که تا به حال تقریبا 200میلیون تومان آن داده شده و مابقی آن در ادامه سال پرداخت می شود؛ چرا که پرداخت مبالغ مصوب شده، چه برای فعالیت های عمرانی چه سایر فعالیت ها، مبتنی بر درآمد شهرداری است. در واقع باید مدیریت هزینه داشت و نمی توان مبلغ مورد نظر را به یکباره پرداخت کرد.

سورانه در پاسخ به سوال خبرنگار دیارآفتاب مبنی بر اینکه اولویت پرداخت 400میلیون تومان پاداش جهت راهیابی تیم آلومینیوم اراک به لیگ برتر فوتبال بیشتر بود یا پرداخت 300میلیون به تیم لیگ برتری شهروند اراک تا دچار چنین مشکلی نشود، گفت: چیزی که برای شهرداری و شورای شهر اراک مهم است، نتیجه گرایی است؛ پرداخت پول به تیمی که فقط در لیگ برتر باشد و هیچ نتیجه ای نگیرد مانند این است که پول را در جوی آب بریزیم!

وی تصریح کرد: سال گذشته تیم آلومینیوم اراک در لیگ دسته یک نتیجه گرفت و به لیگ برتر راه پیدا کرد و نام اراک را در کشور مطرح کرد، لذا از آنان حمایت کردیم و این هدیه هم صرفا یکبار به آنان داده شد و پس از این حمایت خاص دیگری از سوی شهرداری و شورای شهر از این تیم نمی شود. در مقابل تیم والیبال شهروند اراک در طول این چند سال بیشتر از 1.5میلیارد تومان پول از شهرداری گرفته ولی چه نتیجه ای حاصل شده است؟ به همین خاطر شیوه نامه ای در دست تهیه داریم که حمایت ها زمانی صورت بگیرد که تیم ها نتیجه بگیرند، نه اینکه رو به افول باشند.

سورانه خاطرنشان کرد: در دو سه سال گذشته، وضعیت تیم شهروند را بررسی کنید. همیشه در بازی های اول همین روند را پیش گرفتند و در بازی ها حضور پیدا نکردند تا با فشار روانی پولشان را بگیرند. مدیریت این نیست که با فشار بر روی استاندار یا فلان نماینده مجلس یا فشار بر روی خبرگزاری ها، به پول خود برسند!

متاسفانه این تصمیمات نشان از آن دارد که آن چیز که برای مسئولین مهم است، حمایت از ورزش نیست. این را می توان از بی مهری های این روزهای آنان نسبت به تیم والیبال شهروند اراک مشاهده کرد. تیمی که به سختی به لیگ والیبال راه پیدا کرده و حال که به حمایت مسئولین نیاز دارد، پشتش را خالی می کنند. شاید تیم فوتبال آلومینیوم اراک این روزها از راهیابی به لیگ برتر فوتبال روزهای شادی را سپری کند ولی با این طرز فکر مسئولان، بعید نیست این تیم هم در ماه های آینده حال و روز این روزهای شهروند را تجربه کند.

انتهای پیام/

captcha