هوای اراک برای هفدهمین روز متوالی در شرایط ناسالم قرار دارد تفاوت زندگی رونالدو و مسی پس از شهرت + عکس کشف 100 هزار نخ سیگار قاچاق از عامل توزیع دخانیات قاچاق در اراک سوءاستفاده از اعتماد فامیلی عامل سرقت کارت بانکی خانه صنایع دستی در اراک راه اندازی شد ساختار اجتماعی خشن و نژادپرستانه، افول آمریکا را نزدیک‌تر کرده است دستگیری توزیع کننده مواد مخدر در محلات برای رفع مشکلات نباید چشم به بیگانگان و عناصر خارجی داشت/ توجه به مسائل بهداشتی در بیماری کرونا باید مقدم بر درمان باشد احتکار 800 تن جو و ذرت دامی در يك مرغداری اعزام گروه جهادی شهدای اراک به مناطق محروم زاهدان/گروه‌های جهادی پرچم‌داران خدمات‌رسانی در عرصه‌های محرومیت‌زدایی هستند
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
کد خبر: 77523
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷

آغاز رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

در حالی که بیش از ۴۵ روز تا روز انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا باقی مانده است، رأی‌گیری غیابی برای این انتخابات، در چهار ایالت این کشور از امروز آغاز شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری هیل، رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از امروز جمعه 18 سپتامبر (28 شهریور) در ایالت‌های مینه‌سوتا، ویرجینیا، داکوتای جنوبی و وایومینگ آغاز شده است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری هیل، رأی‌دهندگان غیابی در ایالت‌های مینه‌سوتا، وایومینگ و داکوتای جنوبی می‌توانند تا روز قبل از انتخابات، رأی خود را از طریق سرویس پست دولتی آمریکا ارسال کنند؛ این مهلت برای رأی‌دهندگان غیابی در ایالت ویرجینیا تا روز 23 اکتبر [دوم آبان‌ماه] خواهد بود.

در حالی که با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا –که تاکنون بیش از 200 هزار نفر را به کام مرگ کشانده است- فرمانداران اکثر ایالت‌های آمریکا از برگزاری انتخابات غیابی به‌منظور جلگیری از گسترش هرچه بیشتر ویروس کرونا در این کشور حمایت می‌کنند، دونالد ترمپ رئیس‌جمهور آمریکا هیچ فرصتی را برای ابراز مخالفت با رأی‌گیری غیابی از دست نمی‌دهد.

ترامپ روز چهارشنبه در جدیدترین موضع‌گیری خود علیه انتخابات غیابی، در یک نشست خبری در کاخ سفید اعلام کرد که رأی‌گیری پستی بزرگترین تهدید علیه صحت انتخابات آمریکاست.

وی در این خصوص مدعی شد: «بزرگترین تهدید علیه انتخابات، فرمانداران حزب مخالف هستند که صندوق های رای را کنترل می کنند؛ میلیون‌ها صندوق رای. به نظر من، این تهدید بسیار بزرگتری نسبت به دخالت کشورهای خارجی است.»

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

captcha