اینجا کلید تفکر، مدیریت و عمل جهادی گره گشایی می کند/ نگاهی به خدمات قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) سپاه در اراک دربی مجلسی سرخابی در بهارستان! / ۲ ستاره جدایی طلب پرسپولیس ماندنی شدند/ صالحی امیری هم کرونا گرفت رکورد تازه مرگ کرونایی/ واقعیت ماجرای انسولین چیست؟ / نان گران، جان ارزان امکان مسدودی الکترونیکی حساب‌های بانکی ظرف ۲ ساعت فوتونیوز| برجام، لغو تحریم تسلیحاتی را 5سال عقب انداخت مشکلات معیشتی مردم راه حل سیاسی ندارد / انتقاد از داروی قاچاق درکشور تصویب نهایی تحقیق و تفحص از سایپا و ایران خودرو در کمیسیون صنایع/ توضیحات خودروسازان قانع کننده نبود یک کشته در سانحه رانندگی اتوبان ساوه – همدان فوتونیوز| آلودگی هوای اراک در پنجمین روز متوالی روز اراک فرصتی برای معرفی و توسعه هشتمین کلانشهر کشور
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹
کد خبر: 77479
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۷
فعال فرهنگی:

خطر نفوذ جریانی 2030 از نفوذ فردی آن به مراتب بیشتر است/سند تحول بنیادین آموزش و پرورش سریع تر اجرایی شود

حجت الاسلام تاج آبادی فعال فرهنگی شهر اراک، گفت: آسیبی که این روزها فرهنگ جامعه ایرانی را تهدید می کند و فاجعه بزرگی ایجاد می کند نفوذ جریانی سند 2030 در فرهنگ آموزشی کشور است، در واقع چنین نفوذی باعث می شود تا تفکرات دشمن در بین افکار و اذهان مردم خصوصا معلمان، مربیان و مسئولان رسوخ کند و باعث شود تا آنان طوری فکر کنند که باب میل دشمن است.

به گزارش دیار آفتاب؛ مقام معظم رهبری در قسمتی از ارتباط تصویری با رؤسا و مدیران آموزش و پرورش که 11شهریور ماه امسال صورت گرفت، فرمودند: شنیده‌ام در گوشه‌کنار بعضی از اجزای این سند(2030) همین‌ طور به وسیله‌ی بعضی آدم های ناباب یا غافل دارد اجرا می شود و دنبال می شود. این را خواهش میکنم آقای وزیر به طور جد دنبال کنند.

یکی از استان‌هایی که نشانه‌هایی مبنی‌بر فعالیت شبکه نفوذ در امور آموزشی و فرهنگی در آن مشاهده شده است، استان مرکزی است که از پاییز 95 تاکنون مشخصا در رابطه با مسائل مرتبط با سند 2030، حواشی بسیاری را پشت سر گذاشته است. البته آگاهی مردم و دستگاه های نظارتی و امنیتی باعث شد تا جلوی انجام چنین کاری به صورت علنی گرفته شود اما هشدار رهبر معظم انقلاب نشان می دهد هنوز هم این سند به صورت مخفیانه در حال پیگیری است.

برای اطلاع از آخرین وضعیت شهر اراک به عنوان یکی از شهرهای پایلوت اجرای سند 2030، به سراغ یکی از فعالین فرهنگی شهر -که در جلوگیری از اجرای این سند نقش فعالی داشت- رفتیم و با او درباره آخرین وضعیت اجرای سند 2030 در شهر اراک گفتگو کردیم.

حجت الاسلام تاج آبادی فعال فرهنگی شهر اراک:

خطر نفوذ جریانی 2030 از نفوذ فردی آن به مراتب بیشتر است/ حوزه های علمیه با استفاده از آموزه های دینی، جایگزینی برای طرح مسائل جنسی برای فرزندان بیابند

حجت الاسلام رضا تاج آبادی یکی از فعالین عرصه فرهنگی شهر اراک در گفتگو با دیارآفتاب در خصوص وضعیت این روزهای شهر در اجرای سند 2030، گفت: چند سال گذشته که اعتراض ها به اجرای سند 2030 در کشور بالا گرفت، شاهد نفوذ افرادی برای اجرای این سند در چند شهر کشور از جمله اراک بودیم که به لطف خدا و با بیداری عموم مردم و دستگاه های امنیتی، برخورد خوبی با عاملین اجرای آن در سطح استان انجام شد.

وی افزود: البته در سطح ملی توقع این بود که برخورد سختی با عاملین اجرای این سند ننگین شود ولی متاسفانه افرادی که در پی پیاده کردن اهداف دشمن در سطح استان مرکزی و شهر اراک بودند، با رفتن از استان مرکزی، ارتقاء جایگاه هم پیدا کردند که امیدواریم دستگاه های امنیتی در سطح ملی با چنین افرادی برخورد جدی کنند.

تاج آبادی با اشاره به حساس شدن والدین دانش آموزان و دستگاه های امنیتی به فعالیت افراد مشکوک در این حوزه، گفت: پس از ملی شدن این موضوع امروزه حساسیت بسیاری بر روی افرادی که بخواهند چنین آموزش هایی را در مدارس اجرا کنند وجود دارد و اجازه عرض اندام به آنان داده نمی شود. منتهی آسیبی که این روزها فرهنگ جامعه ایرانی را تهدید می کند و فاجعه بزرگ تری ایجاد می کند نفوذ جریانی چنین تفکری در فرهنگ آموزشی کشور است.

وی ادامه داد: در واقع چنین نفوذی باعث می شود تا تفکرات دشمن در بین افکار و اذهان مردم خصوصا معلمان، مربیان و مسئولان رسوخ کند و باعث شود تا آنان طوری فکر کنند که باب میل دشمن است. این نوع نفوذ بسیار مخرب تر است و امروزه در مورد سند 2030 شاهد رسوخ چنین طرز تفکری هستیم. این باعث شده تا برخی افراد چنین تصور کنند که اگر بخواهیم در مورد مسائل جنسی برای نوجوانان صحبت کنیم راهی جز مسیری که این سند پیش پای ما گذاشته نیست و این بسیار خطرناک است.

این فعال فرهنگی تصریح کرد: به طور قاطع می گویم امروزه اگر والدین از مربی یا مشاوری درباره چگونه توجیه کردن فرزندش درباره مسائل جنسی، کمک بخواهد قطعا با مشورتی شبیه به آنچه در سند 2030 آمده مواجه خواهد شد و این همان چیزی است که خطرآفرین است. لذا اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اجرایی شدن سریع تر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تاکید دارند، به خاطرِ داشتن جایگزین برای چنین مسائلی است. امروزه متاسفانه چنین مسائلی در فرهنگ کشور ما ریشه دوانده است.

حجت الاسلام تاج آبادی با بیان اینکه زدودن آموزش های غربی در حوزه مسائل جنسی بدون داشتن جایگزین به این راحتی ها نیست، گفت: لذا باید هر چه سریعتر حوزه های علمیه و علما با استفاده از آموزه های دینی و علمی که اسناد بالادستی فرهنگ ما است، جایگزینی برای بیان چنین موضوعاتی بیابند و والدین را در این خصوص با برگزاری کلاس هایی در مساجد و اماکن فرهنگی هوشیار کنند.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه فضای مجازی باتلاق جوانان و نوجوانان ما شده است، تاکید کرد: در این عصر ارتباطات که راه گریزی از چنین مسائلی نیست، تنها راه پناه بردن به کشتی اهل بیت(ع) و آموختن از آموزه های آن بزرگواران است.

این فعال فرهنگی درباره فعالیت گروه سیکا در سطح استان مرکزی و شهر اراک، گفت: هنوز مجوز این گروهِ به اصطلاح مردم نهاد، از سوی مسئولین مربوطه لغو نشده است ولی هر گونه فعالیت آنان از سوی مردم دغدغه مند به تعطیلی کشیده شده است و این روزها فعالیت شاخصی ندارند و انءشا الله در آینده هم نخواهند داشت.

انتهای پیام/

captcha