سی‌وچهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی افتتاح شد انهدام باند سرقت محتویات خودرو در اراک/ اعتراف به 268 فقره سرقت وضعیت تمام شهرستان‌های استان مرکزی بجز خنداب قرمز است پیک سوم کرونا در تفرش همچنان می تازد/تعداد مبتلایان به 223 نفر رسید فرمانده ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی در استان مرکزی بر اثر کرونا درگذشت دستگیری سارق طلاجات کودکان در اراک تأمین نهاده های تولید و کالاهای اساسی برای مجلس دارای اهمیت است/ تکلیف وزارت جهاد به اصلاح سامانه «بازارگاه» تا هفته آینده درخواست دانشجویان برای تغییر نام خیابان سفارت فرانسه به نام پیامبر اسلام جنگ اقتصادی، ایران و سوریه را از راهی که پیش گرفته بازنخواهد داشت نمکی: فقط ۵۰۰ میلیون یورو دریافت کرده‌‌ایم/ برای کاهش مرگ‌‌ومیر کرونا برنامه مفصلی داریم/تزریق ناکافی منابع و عادی‌انگاری دو عامل ناکامی مقابل کرونا
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
کد خبر: 77471
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۳

اظهار نظر جالب آرسن ونگر درباره مربیان ایرانی

رئیس توسعه جهانی فوتبال (فیفا) درباره مربیان ایرانی اظهاراتی را بیان کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان،  به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، آرسن ونگر (رئیس توسعه جهانی فوتبال) در وبینار دانش افزایی فدراسیون فوتبال عنوان کرد: ایران کشور بزرگی با استعدادهاى زیاد است و مربیان خوبى در این کشور حضور دارند که نیاز است در مسیر آموزش و پیشرفت دائمی قرار داشته باشند. در فیفا ما مسئول این هستیم که پتانسیل‌ کشور‌ها را بالا ببریم و هدف ما در یاری رساندن  به فدراسیون ها است.

او ادامه داد: ما در حال تدارک دوره هاى مربیگری براى برخى از کشور‌ها از جمله ایران هستیم. طبعا نیاز ها را تحلیل و آنالیز مى کنیم و با برنامه ریزى به شما ارائه خواهیم داد.


بیشتر بخوانید


ونگر در پاسخ به پرسشی درباره فلسفه‌های مربیگری در رابطه با بازیکن گفت: قطعا مربى باید بازیکن را تحت تاثیر قرار بدهد و براى پیشرفت او تلاش کند. طبعا شناخت فرهنگ بازیکن از اهمیت بالایى برخوردار است. به صورت کلی ما می‌گوییم مربى، انسانى است که با تخصص در فوتبال کار مى کند و براى موفقیت به سه رکن اساسى نیاز دارد. رکن اول ارتقاى همیشگی دانش رکن دوم بالا بردن مهارت هاى انتقالى و رکن سوم راهبر‌ها و روش هایى که منجر به موفقیت تیم مى شود. من همیشه می‌گویم مربی ابتدا باید ظرفیت گوش دادن را در خود بالا ببرد و شنونده خوبى باشد. واقعیت این است وقتی من کار خودم را از سال ١٩٩٣ به صورت حرفه اى در فرانسه آغاز کردم برخى اصول را براى خودم تعریف کردم. اول کیفیت تمرینات تیم بود و در ادامه استفاده از افراد متخصص در کنار خودم و البته حفظ نظم و انضباط؛ این‌ها موضوعاتی است که در تیم اهمیت بالایی دارد.

انتهای پیام/

captcha