شکست تیم شهروند اراک مقابل تیم راه یاب ملل کردستان چگونه انتخاب رشته کنیم؟ مجمع عمومی عرصه خودنمایی شکاف عمیق متحدان دیرینه بر سر ایران برد سلاح‌هایمان را افزایش می‌دهیم/ هر روز قدرتمند می‌شویم احراز هویت کالاهای ارائه شده در بستر پلتفرم‌های آگهی آنلاین مراسم روضه خوانی در منزل شهید شاخص دلیجانی +تصاویر ماجرای استخدام برخی نمایندگان سابق مجلس در دستگاه‌ها کمک جدید انتخاباتی شلدون آدلسون به دونالد ترامپ/ قمارباز یهودی بازهم پای کار ترامپ آمد سلطانی‌فر: ورود مربی و بازیکن خارجی تا یک سال آینده ممنوع است سامانه ثبت انتخاب رشته کنکور ۹۹ از ساعت ۲۰ امروز فعال می‌شود
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱
کد خبر: 77437
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۷

ایزدخواه: قیمت دستوری از بازار خودرو حذف خواهد شد / باید خودرو را به کالای مصرفی تبدیل کنیم

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: در طرح خودرویی مجلس یک فرمول قیمتی را برای شورای رقابت تعیین کرده‌ایم تا قیمت‌گذاری طبق این فرمول پیش برود. در این جهت قیمت دستوری از بازار خودرو حذف خواهد شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ روح الله ایزدخواه عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خیرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجو، درباره وضعیت بازار خودرو، اظهار داشت: قبل از تشکیل مجلس به صورت رسمی یکی از اولویت‌های مهم نمایندگان مجلس یازدهم موضوع خودرو و قیمت آن بود.

وی ادامه داد: نتیجه این اولویت طرحی پدید آمد با ۲۰ ماده که در صحن علنی مجلس هم اعلام وصول شد و اولین هدف این طرح این است که خودرو از کالای سرمایه‌ای تبدیل به یک کالای مصرفی شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اقدام نمایندگان مجلس این است که بتوانند مانع تقاضای کاذب و التهاب‌های بازاری شوند و باید عرضه خودرو کاملا شفاف صورت گیرد که تنها راه شفاف شدن، عرضه خودرو در بورس کالا است.

ایزدخواه با اشاره به پارامتر‌های امنیتی خودرو، تصریح کرد: در این طرح مکانیزمی دیده شده است تا استحکامات خودرو، تولیدات قطعه، طبق پروتکل‌های روز دنیا باشد که بتوانیم یک سیگنال امنیتی و آرامشی به بازار خودرو بدهیم.

وی گفت: در طرح خودرویی مجلس یک فرمول قیمتی را برای شورای رقابت تعیین کرده ایم تا قیمت گذاری طبق این فرمول پیش برود. در این جهت قیمت دستوری از بازار خودرو حذف خواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه قیمت دستوری تاریخ فاسد دارد و به التهاب بازار بیشتر دامن می‌زند، بیان داشت:، اما نقش شورای رقابت را در تعیین قیمت تمام شده لحاظ شده است ضمن اینکه اختیارات لازمی به شورای رقابت برای تنظیم بازار خودرو داده شده است.

ایزدخواه در پایان با بیان اینکه اگر بخواهیم برای خودرو ارز ۴۲۰۰ هزار تومانی هم تخصیص بدهیم همانند گذشته بازار ارز ملتهب خواهد شد، تصریح کرد: اصولا اگر قیمت گذاری خودرو دستوری باشد وضع از این بدتر خواهد شد از این جهت در طرح مذکور مکانیزمی گذاشته شده است تا هم قاعده بازار بورس رعایت شود و هم نظام قیمت گذاری.

captcha