تصاویر رهگیری و شناسایی ناوگروه «نیمیتز» آمریکا توسط پهپادهای سپاه شکست تیم شهروند اراک مقابل تیم راه یاب ملل کردستان چگونه انتخاب رشته کنیم؟ مجمع عمومی عرصه خودنمایی شکاف عمیق متحدان دیرینه بر سر ایران برد سلاح‌هایمان را افزایش می‌دهیم/ هر روز قدرتمند می‌شویم احراز هویت کالاهای ارائه شده در بستر پلتفرم‌های آگهی آنلاین مراسم روضه خوانی در منزل شهید شاخص دلیجانی +تصاویر ماجرای استخدام برخی نمایندگان سابق مجلس در دستگاه‌ها کمک جدید انتخاباتی شلدون آدلسون به دونالد ترامپ/ قمارباز یهودی بازهم پای کار ترامپ آمد سلطانی‌فر: ورود مربی و بازیکن خارجی تا یک سال آینده ممنوع است
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۲
کد خبر: 77349
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی:

75درصد دانش آموزان به شبکه شاد دسترسی دارند/ 40تا 45درصد دانش آموزان سر کلاسهای درس حاضر می شوند/گزارشی از ابتلای دانش‌آموزان به کرونا نداشته‌ایم

یوسفی مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، گفت: با توجه به بازرسی های صورت گرفته چیزی حدود 40 تا 45درصد دانش آموزان در تمام مقاطع، سر کلاس های درس حاضر می شوند و مابقی به صورت مجازی آموزش ها را فرا می گیرند.

عبدالمجید یوسفی رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛  در خصوص فعالیت شبکه شاد در مدارس استان مرکزی، گفت: تمام مدیران و معلمان و تقریبا 75درصد دانش آموزان استان عضو این سامانه هستند. 25درصد باقی مانده کسانی هستند که سخت افزار مورد نیاز را ندارند که برای این افراد درسنامه هایی تهیه شده و در دسترس آنان قرار می گیرد. 

وی با اشاره به تدوین محتوای درسنامه مقطع ابتدایی و سایر مقاطع، افزود: تا جایی که اطلاع دارم تا کنون 20درصد محتوای مقطع ابتدایی تدوین شده و در اختیار دانش آموزانی که به شبکه شاد دسترسی ندارند رسیده یا خواهد رسید.

رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی در خصوص اینکه چند درصد از دانش آموزان به صورت حضوری آموزش ها را فرا می گیرند، گفت: با توجه به بازرسی های صورت گرفته چیزی حدود 40 تا 45درصد دانش آموزان در تمام مقاطع استان مرکزی سر کلاس های درس حاضر می شوند و مابقی به صورت مجازی آموزش ها را فرا می گیرند.

یوسفی با بیان اینکه هیچ گزارشی از ابتلای دانش آموزان استان مرکزی به بیماری کرونا به دلیل حضور در مدارس نداشتیم، تصریح کرد: مواردی که در فضای مجازی در خصوص ابتلای دانش آموزان به کرونا اعلام می شود دقیق نیست چرا که فرماندار استان لرستان هم دچار اشتباه شده بود چرا که بلافاصله روابط عمومی استانداری لرستان نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد این دانش آموزان از قبل به این ویروس مبتلا شده بودند و ابتلای آنان به علت حضور در مدارس صحیح نیست.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی در خصوص نرسیدن کتاب درسی به برخی دانش آموزان با وجود آغاز سال تحصیلی، گفت: با توجه به اینکه ثبت نام دریافت کتاب های درسی به دو صورت انفرادی یا از طریق مدارس انجام می‌شده، لذا ممکن است ثبت نام دیرهنگام دانش آموز یا مدرسه باعث نرسیدن کتب درسی بدست دانش آموزان شده باشد. البته اگر هنوز هم کسانی از ثبت نام جامانده باشند می توانند با فرصت دیگری که برای ثبت نام صورت می گیرد، کتاب های درسی خود را تحویل بگیرند.

وی در پاسخ به این سوال که چه نظارتی برای آموزش دانش آموزان صرفا از طریق شبکه شاد وجود دارد، گفت: آموزش و پرورش که تدوین کننده این شبکه است معلمان را ملزم به استفاده از این شبکه برای آموزش به دانش آموزان کرده است و تا جایی که میدانم تمام همکاران در این شبکه با دانش آموزان در ارتباطند و نباید غیر از این هم باشد.

یوسفی در خصوص امکان پخش آموزش دروس مختلف از شبکه استانی، گفت: با توجه به پخش سراسری دروس پایه های مختلف از سه شبکه ملی سیما، لذا شبکه استانی وظیفه ای برای پخش آموزش دروس مختلف ندارند.

انتهای پیام/

captcha