یک واحد تولیدی تلفن همراه در زرندیه به بهره برداری رسید خدمت رسانی بی وقفه سپاه در مناطق زلزله زده غرب هرمزگان/ اعلام آمادگی سپاه امام سجاد (ع) در ساخت منازل تخریبی+فیلم ۳۹ تیم امداد و نجات در مناطق زلزله زده هرمزگان حضور یافتند/برنامه ریزی‌های لازم جهت تامین ۴۰۰۰ تخته موکت و ۷۵۰۰ تخته پتو صورت گرفته است+فیلم سلبریتی یک شخص نیست یک رسانه است/ سلبریتی‌ها چگونه مدیریت می‌شوند؟ جهاد تبیین با رویکرد امیدآفرینی مهمترین رسالت امروز بسیج است/ایجاد و تثبیت ۲۳۰۰ فرصت شغلی به همت بسیج در کارخانجات استان مرکزی مستاجران در دریای پرتلاطم اجاره/ تعیین نرخ دستوری راهگشا است؟ ادعای بلومبرگ: مذاکرات دوحه احتمالا بعد از دیدار منطقه‌ای بایدن از سر گرفته می‌شود قطع برق ریشه ۳۰ درصد محصولات کشاورزی را خشکاند! پیش ثبت‌نام اربعین آغاز شد ضرورت بکارگیری مولدهای برق در ادارات و صنایع
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۲
کد خبر: 76900
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
نماینده مردم خمین در مجلس:

مجلس یازدهم می خواهد مجلس را روی ریل اصلی خود بازگرداند

نظری با بیان اینکه مجلس یازدهم برای اصلاح ساختارهای غلط راه اندازی شده،گفت: مجلس یازدهم می خواهد مجلس را روی ریل اصلی خود بازگرداند و جایگاه راس امور بودن مجلس را احیاء کند که در این راه از هرگونه حاشیه پردازی و جناح بازی و انگیزه های شخصی و گروهی دوری خواهد کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در نشست هم اندیشی جمعی از دوستداران انقلاب اسلامی با اشاره به شرایط کشور گفت: امروز وضعیت اقتصاد، معیشت و فرهنگ مردم حال و روز خوبی ندارد و مهمترین علت آن بی توجهی به رهنمودهای مقام معظم رهبری در طی این چند سال است.

وی افزود: مشکلات کشور از زمانی شروع شد که عده ای با سهل انگاری و بعضا خیانت انگیز به دشمن اعتماد کردند و نتیجه اعتماد به دشمن برجام شد که برجام وضعیت و شرایط کشور را بسیار بدتر از شرایط قبل کرد.

نظری با اشاره به ریشه مشکلات موجود در کشور بیان کرد: مقام معظم رهبری در جایی فرمودند وحدت و یکپارچگی را به رخ دشمنان بکشید اما عده ای کشور را به دو گروه موافقان و مخالفین برجام تقسیم بندی کردند و مخالفین برجام را طرفداران اسرائیل خواندند، مقام معظم رهبری در جایی فرمودند از جوانان حزب اللهی و صاحب اندیشه استفاده کنید اما عده ای این جوانان را افراطی خطاب کردند.

وی افزود: مقام معظم رهبری بارها به مسئولین تاکید داشتند از ظرفیت های داخلی کشور و سرمایه های موجود استفاده کنید اما عده ای کشور را معطل کشورهای اروپایی و ترامپ و برجام گذاشتند، همچنین مقام معظم رهبری بارها تاکید داشتند اقتصاد بدون نفت را برنامه ریزیکنید اما عده ای مشکلات را ناشی از عدم فروش نفت دانستند.

نماینده مردم خمین در مجلس با بیان اینکه سبک زندگی ایرانی اسلامی از تاکیدات دیگر مقام معظم رهبری بود اما در بسیاری از مجموعه های فرهنگی سبک زندگی غربی ترویج شد،گفت:مشکلات کشور از زمانی شروع شد که مقام معظم رهبری بارها نسبت به نفوذ سازمان یافته هشدار دادند اما نفوذ در این مذاکره کننده و محیط زیست به وضوح دیده شد.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بارها مسئولین را به سمت ساده زیستی و ترویج این فرهنگ توصیه کردند اما از یک مسئول ارشد دولتی که کفش چند ده میلیونی می پوشد چه انتظاری می توان داشت،گفت: در طی این سال ها مبارزه با فساد جدی گرفته نشد.

نظری افزود: بعد از فتنه ۹۶ مقام معظم رهبری تاکید داشتند زخم های اقتصادی و معیشتی مردم ترمیم شود اما در طی این سال ها علاوه بر اینکه زخم ها ترمیم نشد بسیار شکننده تر و عمیق تر شدند که اگر امروز کرونا در کشور حاکم نبود قطعا شرایط کشور به نحو دیگری بود.

وی با بیان اینکه در طی این سال ها عدم نظارت مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه نیز بر این مشکلات افزوده و متاسفانه امروز به وضوح محصول تفکر لائیک، سکولار و کدخدا پرست نمایان است،گفت: مجلس یازدهم پس از فراز و فرودهایی تشکیل شد که با اکثریتی از نیروهای انقلابی بار دیگر امید و دلگرمی را میان مردم ایجاد کرد و امروز مجلس یازدهم در مقابل دولت نیست اما وکیل الدوله هم نیست و نمی خواهد در برابر مسائل و مشکلات کشور تنها تماشاچی باشد.

نماینده مردم خمین در مجلس اظهار کرد: تاکیدی که مقام معظم رهبری نسبت به مجلس یازدهم داشتند پیگیری مشکلات اقتصادی و فرهنگی مردم است و ایشان زمانی که فرمودند مجلس یازدهم از همه مجلس های طول انقلاب انقلابی تر است یک اصطلاح بسیار صحیح و دقیق است و باید مجلس بیشتر به این مسئله توجه داشته باشد.

وی با بیان اینکه مجلس یازدهم برای اصلاح ساختارهای غلط راه اندازی شده،گفت: مجلس یازدهم می خواهد مجلس را روی ریل اصلی خود بازگرداند و جایگاه راس امور بودن مجلس را احیاء کند که در این راه از هرگونه حاشیه پردازی و جناح بازی و انگیزه های شخصی و گروهی دوری خواهد کرد.

نظری با بیان اینکه امروز انتظار از همه جریانات سیاسی دلسوز انقلاب این است که وحدت و یکپارچگی را در کشور به خوبی حفظ کنند و جریانات دلسوز انقلاب باید مجلس شورای اسلامی را برای انجام اقدامات بزرگ یاری کنند، گفت: جریان عظیم انقلاب را نباید محدود به عده ای کرد اما همواره باید مرزبندی ها مشخص باشد و اگر مرزبندی ها  مشخص نشود دچار غفلت خواهیم شد و آنوقت می بینیم در زمین دشمن هستیم.

وی با اشاره به اینکه شاخص و معیار جریانات سیاسی و انقلابی باید بیانات مقام معظم رهبری باشد و این مرزبندی همواره باید در مواضع به صراحت بیان شود، گفت: اختلاف سلیقه و نظر میان نمایندگان مجلس یک موضوع طبیعی است اما اختلافات نباید به رسانه ها کشیده شود و همه باید حول منافع کشور و مردم تصمیم گیری کنیم و اختلاف نظر با مجمع نمایندگان استان به نفع جامعه و کشور نخواهد بود.

نماینده مردم خمین در مجلس افزود: اختلاف نظر با مدیریت ارشد استان نیز یک موضوع طبیعی است اما اختلاف ها بر اساس منافع شخصی نیست چراکه هیچ گونه منفعت شخصی و گروهی دنبال نمی شود و اگر اختلافی وجود دارد به خاطر مصلحت های مردم و انقلاب می باشد.

وی اظهار کرد: چرا باید انتصابات در استان مرکزی بر اساس سیاسی بازی و منافع حزبی انجام شود و در این صورت شایسته سالاری و منافع مردم به کجا می رود و در واقع توجیهی برای انتخاب برخی مدیران مشکل دار در استان وجود ندارد.

نظری بیان کرد: سوال اینجاست چرا مسئول ارشد دولتی استان از یک مدیر که بیش از ۳۶ صفحه برای او کیفرخواست تنظیم شده حمایت می کند؟ و نمایندگان می گویند نباید منافع ملی و مصلحت مردم و کشور قربانی منافع حزبی و سیاسی شود.

وی با اشاره به طرح سوال از رئیس جمهور بیان کرد: برخی از مسئولین کشور اظهارنظرهایی می کنند که نمایندگان در خصوص سوال از رئیس جمهور تیرشان به سنگ خورده که این کاملا خلاف است چراکه هم اکنون موضوع سوال از رئیس جمهور با امضای بیش از ۲۰۰ نماینده روی میز هیئت رئیسه مجلس است اما به دلیل مصلحت های ملی کنار گذاشته شده است.

وی افزود: مسئولین دولتی و شخص رئیس جمهور باید فرصت یکساله باقی مانده را بسیار مغتنم بشمارند و برای حل مشکلات کارهای بزرگ انجام دهند چراکه در این مدت باقی مانده بسیار کار می شود انجام داد.

نماینده مردم خمین در مجلس در پایان خاطر نشان کرد: تامین امنیت غذایی یکی از زیرساخت های مهم کشور است اما متاسفانه با بی تدبیری هایی که انجام شده مشکلاتی برای انبارهای کالاهای اساسی ایجاد شده که کشور را با مشکلاتی روبه رو کرده و مجلس شورای اسلامی در صدد رفع این مشکلات است.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار