فروش نفت ⁧‫ایران‬⁩ و بازگشت پول آن به شرایط مناسب و غیرقابل بازگشتی رسیده است نقل و انتقالات فوتبال ایران - ۳۰ دی رئیسی: ایرانیان خارج از کشور سفرای ما هستند/ اهتمام تهران -مسکو برای افزایش سطح همکاری اقتصادی و سیاسی سامانه بارشی جدید امشب وارد کشور می شود رأی سنای فرانسه به ممنوعیت حجاب در مسابقات ورزشی آتش‌نشانی که بی‌ادعا دل به آتش زد/«رضا»؛ راضیم به رضای خدا+عکس از قرارداد ۱۵ میلیارد دلاری آب شیرین کن های هسته ای تا خرید ۲ هزار لوکوموتیو مهلت پرداخت واریز وجه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اراک تمدید شد ابراز نگرانی هپکویی ها از مصوبه واردات 10هزار دستگاه ماشین آلات معدنی و راهسازی/ سالها با دست خالی با مافیای پیچیده واردات جنگیده ایم! به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۵
کد خبر: 76479
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۰
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان مرکزی خبر داد

رتبه نخست استان مرکزی در جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور/ بخش انرژی جذاب‌ترین حوزه برای سرمایه گذاران

میرزاخانی مدیرکل اقتصاد و دارایی استان مرکزی گفت: استان مرکزی در سال 98 با جذب یک میلیارد و 555میلیون دلار، رتبه اول سرمایه گذاری خارجی در کشور را به خود اختصاص داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ استان مرکزی همواره با وجود پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های گسترده در بخش‌های مختلف اقتصادی، میزبان سرمایه‌گذاران خارجی بوده به طوری که تاکنون ۵۷ طرح خارجی به ارزش سه میلیارد و ۲۹ میلیون دلار موفق به اخذ مجوز سرمایه گذاری در استان از وزارت امور اقتصادی و دارایی شده اند.

این طرح ها از کشورهایی چون ترکیه، انگلیس، فرانسه، افغانستان، آلمان، هند، اسپانیا، ایتالیا، سوئیس، هلند، اتریش، کره جنوبی، دانمارک، امارات، عربستان، بحرین، چین، ایرلند و ایرانیان مقیم خارج با محوریت صنعت، ساختمان، کشاورزی و انرژی هستند.

میرزاخانی مدیرکل اقتصاد و دارایی استان مرکزی با اشاره به رقم سرمایه گذاری خارجی در سطح استان، گفت: بیش از 3میلیارد و 29 میلیون دلار از سوی کشورهای اروپایی و آسیایی و ایرانیان مقیم خارج از کشور در استان مرکزی سرمایه گذاری شده است.

میرزاخانی اظهار کرد: عمدتاً زمینه‌های سرمایه گذاری خارجی در استان نیز شامل محصولات فلزی، انرژی، صنایع خودرو سازی، صنایع غذایی و بسته بندی، صنایع شیمیایی و… است.

وی افزود: بخش انرژی بیشترین منابع را در سرمایه گذاری خارجی به خود اختصاص داده است که رقم آن به یک میلیارد و 668میلیون دلار می رسد.

میرزاخانی همچنین سهم شهرستان‌های استان مرکزی را از لحاظ جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی شامل ساوه با ۲۲ طرح و اراک با ۱۱ طرح بیشترین و خمین و شازند هر کدام با یک طرح عنوان کرد.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان مرکزی تصریح کرد: در طول هفت سال گذشته تعداد 27 پروژه سرمایه گذاری خارجی در استان ایجاد شده و در سال 98 نیز شش طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش یک میلیارد و 555 میلیون دلار جذب شد.

وی خاطرنشان کرد: استان مرکزی در سال گذشته با جذب بیش از نیمی از سرمایه گذاری خارجی در کشور، رتبه اول را در این موضوع به خود اختصاص دهد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار