ادعای دستکاری در جداول بودجه ۱۴۰۰ خلاف واقع است ضد و نقیض‌گویی‌ها درباره واکسن کرونا؛ رایگان یا پولی؟ چرا ریاض چاره‌ای جز مذاکره با تهران ندارد؟ برنامه های دفاع مقدس و مقاومت با شعار «ما مقتدریم» برگزار می شود ضمانت استحکام نظام حضور گسترده مردم در انتخابات است حیات سردار حجازی سرشار از مجاهدت در راه اسلام بود بازیکنانی که برای اتلتیکو مادرید ارزشی قائل نمی‌شدند + عکس آقای روحانی! مشکلات را حل نکنید! بلکه وضعیت را به سال 92 باز گردانید صعود چشمگیر استقلال و پرسپولیس در رنکینگ جهانی ۳۱ اردیبهشت؛ پایان دوران آموزشی مقطع ابتدایی/ آموزش مجازی بعد از کرونا تداوم دارد
چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۹
کد خبر: 76479
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۰
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان مرکزی خبر داد

رتبه نخست استان مرکزی در جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور/ بخش انرژی جذاب‌ترین حوزه برای سرمایه گذاران

میرزاخانی مدیرکل اقتصاد و دارایی استان مرکزی گفت: استان مرکزی در سال 98 با جذب یک میلیارد و 555میلیون دلار، رتبه اول سرمایه گذاری خارجی در کشور را به خود اختصاص داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ استان مرکزی همواره با وجود پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های گسترده در بخش‌های مختلف اقتصادی، میزبان سرمایه‌گذاران خارجی بوده به طوری که تاکنون ۵۷ طرح خارجی به ارزش سه میلیارد و ۲۹ میلیون دلار موفق به اخذ مجوز سرمایه گذاری در استان از وزارت امور اقتصادی و دارایی شده اند.

این طرح ها از کشورهایی چون ترکیه، انگلیس، فرانسه، افغانستان، آلمان، هند، اسپانیا، ایتالیا، سوئیس، هلند، اتریش، کره جنوبی، دانمارک، امارات، عربستان، بحرین، چین، ایرلند و ایرانیان مقیم خارج با محوریت صنعت، ساختمان، کشاورزی و انرژی هستند.

میرزاخانی مدیرکل اقتصاد و دارایی استان مرکزی با اشاره به رقم سرمایه گذاری خارجی در سطح استان، گفت: بیش از 3میلیارد و 29 میلیون دلار از سوی کشورهای اروپایی و آسیایی و ایرانیان مقیم خارج از کشور در استان مرکزی سرمایه گذاری شده است.

میرزاخانی اظهار کرد: عمدتاً زمینه‌های سرمایه گذاری خارجی در استان نیز شامل محصولات فلزی، انرژی، صنایع خودرو سازی، صنایع غذایی و بسته بندی، صنایع شیمیایی و… است.

وی افزود: بخش انرژی بیشترین منابع را در سرمایه گذاری خارجی به خود اختصاص داده است که رقم آن به یک میلیارد و 668میلیون دلار می رسد.

میرزاخانی همچنین سهم شهرستان‌های استان مرکزی را از لحاظ جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی شامل ساوه با ۲۲ طرح و اراک با ۱۱ طرح بیشترین و خمین و شازند هر کدام با یک طرح عنوان کرد.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان مرکزی تصریح کرد: در طول هفت سال گذشته تعداد 27 پروژه سرمایه گذاری خارجی در استان ایجاد شده و در سال 98 نیز شش طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش یک میلیارد و 555 میلیون دلار جذب شد.

وی خاطرنشان کرد: استان مرکزی در سال گذشته با جذب بیش از نیمی از سرمایه گذاری خارجی در کشور، رتبه اول را در این موضوع به خود اختصاص دهد.

انتهای پیام/

captcha