رئیسی: ایرانیان خارج از کشور سفرای ما هستند/ اهتمام تهران -مسکو برای افزایش سطح همکاری اقتصادی و سیاسی سامانه بارشی جدید امشب وارد کشور می شود رأی سنای فرانسه به ممنوعیت حجاب در مسابقات ورزشی آتش‌نشانی که بی‌ادعا دل به آتش زد/«رضا»؛ راضیم به رضای خدا+عکس از قرارداد ۱۵ میلیارد دلاری آب شیرین کن های هسته ای تا خرید ۲ هزار لوکوموتیو مهلت پرداخت واریز وجه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اراک تمدید شد ابراز نگرانی هپکویی ها از مصوبه واردات 10هزار دستگاه ماشین آلات معدنی و راهسازی/ سالها با دست خالی با مافیای پیچیده واردات جنگیده ایم! به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان اقتدار توام با مهرباني مهمترين دستاورد نیروی انتظامي به شمار مي رود
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۳
کد خبر: 76439
تاریخ انتشار: ۰۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی:

ظرفیت اندازه گیری پارامتر های آلودگی هوا در استان مرکزی دو برابر افزایش یافت

میرزایی مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: با تلاش های صورت گرفته در هفته دولت از 5 سامانه پایش آلودگی هوا در سطح استان به بهره برداری رسید که ظرفیت اندازه گیری پارامتر های آلودگی هوا در استان را به دو برابر افزایش می دهد.

به گزارش دیار آفتاب؛ میرزایی مدیرکل محیط زیست استان مرکزی با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط این سازمان، گفت: با تلاش های صورت گرفته در هفته دولت از 5 سامانه پایش آلودگی هوا در سطح استان به بهره برداری رسید که ظرفیت اندازه گیری پارامتر های آلودگی هوا در استان را به دو برابر افزایش می دهد.

وی با بیان اینکه هر چقدر بتوان داده های دقیق تری در نقاط مختلف استان داشته باشیم، به تصمیم گیری صحیح تری می رسیم، افزود: امسال خوشبختانه سیاهه انتشار که طرحی با عنوان بازنگری طرح جامع کاهش آلودگی هوا است و در آن منابع انتشار آلودگی مشخص شده است، تهیه شد که در هفته های آینده به اطلاع عموم مردم استان خواهد رسید. این باعث می شود بتوان برنامه ریزی دقیق تری روی نقاط مختلف شهری صورت بگیرد و میزان بار آلودگی کاهش یابد.

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی با اشاره به تخصیص 35درصد از عوارض آلایندگی صنایع جهت صندوق ملی محیط زیست که با پیگیری مجلس صورت گرفت، تصریح کرد: این مبلغ در جهت کاهش آلاینده های محیط زیست، به شرکت های دانش بنیان و دانشگاه هایی تخصیص پیدا می کند که بتوانند به صورت عملیاتی منابع انتشار آلودگی را کمتر کنند. به عنوان مثال طرح های عملیاتی پیرامون برطرف کردن آلایندگی کوره های آجرپزی اطراف شهر اراک، پساب تصفیه خانه ها، آلودگی پالایشگاه اراک و ... اخذ شده است و برای تامین اعتبار به صندوق ملی محیط زیست ارجاع داده شده اند.

میرزایی با اشاره به وضعیت حیات وحش استان مرکزی، گفت: در این خصوص کمی بلاتکلیف بودیم یا باید به بخش خصوصی واگذار می کردیم. ولی امسال خوشبختانه از مرکز تیمار حیات وحش که در منطقه حفاظت شده هفتاد قله است بهره برداری کردیم. این مرکز حدود یک ماه گذشته حیوانی را که از ارتفاعات افتاده و رانش شکسته بود را جراحی کردند تا حداقل یک حیوان را به زندگی برگردانیم که اگر این مرکز شکل نگرفته بود این حیوان از بین می رفت.

وی با اشاره به در نظر گرفتن آبشخورهایی در این منطقه حفاظت شده برای جلوگیری از کمبود آب در فصول گرم سال، گفت: در مجموع حیات وحش استان در سلامت کامل به سر می برد و زاد و ولد در حیوانات رو به افزایش است که امیدواریم کمبود ها را جبران کند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار