برخورد سمند با پژو در محور خمین –الیگودرز 4 کشته بر جای گذاشت برنامه ۱۵ ساعته صدا و سیما برای آموزش دانش‌آموزان از امروز برنامه‌ریزی برای اجرای 4 مرحله نهضت کمک مؤمنانه تا پایان سال در کشور/به دنبال ارائه خدمات تخصصی و بازتعریف کمک مؤمنانه هستیم تأخیر در انتخاب استانداران، زیان‌بار و حاشیه‌ساز/ روند ترمیم دولت با انتخاب استاندار تکمیل می‌شود بهره‌گیری از درس های دفاع مقدس برای رسیدن به اهداف و آرمان‌های انقلاب 15 واحد صنفی متخلف در فراهان پلمب شد ویژه برنامه محرومیت زدایی هفته دفاع مقدس در استان مرکزی صحنه مبارزه با دشمنان خدمت‌رسانی به مردم و رفع محرومیت است/توزیع ۳۵۵ هزار بسته معیشتی در استان مرکزی توانمندسازی افراد هدف اصلی برنامه‌های حمایتی باشد غرق شدن ناگهانی جوان 17ساله در دلیجان
شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱
کد خبر: 76386
تاریخ انتشار: ۰۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹
مدیرعامل آب منطقه ای استان مرکزی خبر داد؛

بهره برداری از 5پروژه آبرسانی در استان مرکزی در هفته دولت/ تا 20سال آینده مشکلی در تامین آب شرب شهرهای استان مرکزی نداریم

آمره ای مدیرعامل آب منطقه ای استان مرکزی گفت: پروژه آبرسانی به شهر جدید امیرکبیر، رینگ شمالی شهر اراک از طریق سد کمال صالح و شهرهای دلیجان، خمین و محلات از سد کوچری در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

به گزارش دیار آفتاب؛ مصطفی آمره ای مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی با اشاره به اقدامات شاخص دولت در تامین آب رسانی به شهرها، گفت: 5 پروژه شاخص در سطح استان به انجام رسیده است که در هفته دولت افتتاح می شود.

وی افزود: شهرهای دلیجان، محلات و خمین از سد کوچری آب رسانی شدند. همچنین پروژه آبرسانی به شهر جدید امیرکبیر و رینگ شمالی شهر اراک از طریق سد کمال صالح در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

آمره ای با اشاره به سه پروژه در دست اجرا، تصریح کرد: آبرسانی به ساوه از سد کوچری، آبرسانی به تفرش از چشمه هفتیان و شروع عملیات اجرایی رینگ جنوبی انتقال آب به شهر اراک از سد کمال صالح در این هفته آغاز می شود و در آینده به بهره برداری می رسد. همچنین مطالعات 5پروژه آبرسانی به شهرهای خنداب، کمیجان، فراهان، زرندیه، غرق آباد و نوبران در حال انجام است.

وی اضافه کرد: به لطف خدا بارندگی ها طی دو سال گذشته مناسب بوده است و باعث احیا شدن اکثر رودخانه ها شد که نیاز به تعیین حریم بستر رودخانه ها را ضروری کرد. خوشبختانه در همین راستا حدود 700کیلومتر از رودخانه های استان تعیین حریم بستر شدند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی با اشاره به ارتفاع آب های زیرزمینی گفت: خوشبختانه هزار و 855 حلقه چاه های غیرمجاز در سالهای اخیر تعیین تکلیف شده اند و حدود هزار و پانصد کنتور حجمی نیز بر چاه ها نصب شده است.

آمره ای با بیان اینکه ذخیره سد های مهم استان از جمله سد الغدیر ساوه و کمال صالح در وضعیت مطلوبی است، خاطرنشان کرد: لذا در تامین آب شرب سالم برای هم استانی های عزیز توفیقات خوبی بدست آمده است که می توان این امیدواری را به مردم شریف استان داد که حداقل تا 20سال آینده شهرهای استان با تامین آب مواجه نخواهند شد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار