نقل و انتقالات فوتبال ایران - ۳۰ دی رئیسی: ایرانیان خارج از کشور سفرای ما هستند/ اهتمام تهران -مسکو برای افزایش سطح همکاری اقتصادی و سیاسی سامانه بارشی جدید امشب وارد کشور می شود رأی سنای فرانسه به ممنوعیت حجاب در مسابقات ورزشی آتش‌نشانی که بی‌ادعا دل به آتش زد/«رضا»؛ راضیم به رضای خدا+عکس از قرارداد ۱۵ میلیارد دلاری آب شیرین کن های هسته ای تا خرید ۲ هزار لوکوموتیو مهلت پرداخت واریز وجه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اراک تمدید شد ابراز نگرانی هپکویی ها از مصوبه واردات 10هزار دستگاه ماشین آلات معدنی و راهسازی/ سالها با دست خالی با مافیای پیچیده واردات جنگیده ایم! به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۳
کد خبر: 76386
تاریخ انتشار: ۰۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹
مدیرعامل آب منطقه ای استان مرکزی خبر داد؛

بهره برداری از 5پروژه آبرسانی در استان مرکزی در هفته دولت/ تا 20سال آینده مشکلی در تامین آب شرب شهرهای استان مرکزی نداریم

آمره ای مدیرعامل آب منطقه ای استان مرکزی گفت: پروژه آبرسانی به شهر جدید امیرکبیر، رینگ شمالی شهر اراک از طریق سد کمال صالح و شهرهای دلیجان، خمین و محلات از سد کوچری در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

به گزارش دیار آفتاب؛ مصطفی آمره ای مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی با اشاره به اقدامات شاخص دولت در تامین آب رسانی به شهرها، گفت: 5 پروژه شاخص در سطح استان به انجام رسیده است که در هفته دولت افتتاح می شود.

وی افزود: شهرهای دلیجان، محلات و خمین از سد کوچری آب رسانی شدند. همچنین پروژه آبرسانی به شهر جدید امیرکبیر و رینگ شمالی شهر اراک از طریق سد کمال صالح در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

آمره ای با اشاره به سه پروژه در دست اجرا، تصریح کرد: آبرسانی به ساوه از سد کوچری، آبرسانی به تفرش از چشمه هفتیان و شروع عملیات اجرایی رینگ جنوبی انتقال آب به شهر اراک از سد کمال صالح در این هفته آغاز می شود و در آینده به بهره برداری می رسد. همچنین مطالعات 5پروژه آبرسانی به شهرهای خنداب، کمیجان، فراهان، زرندیه، غرق آباد و نوبران در حال انجام است.

وی اضافه کرد: به لطف خدا بارندگی ها طی دو سال گذشته مناسب بوده است و باعث احیا شدن اکثر رودخانه ها شد که نیاز به تعیین حریم بستر رودخانه ها را ضروری کرد. خوشبختانه در همین راستا حدود 700کیلومتر از رودخانه های استان تعیین حریم بستر شدند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی با اشاره به ارتفاع آب های زیرزمینی گفت: خوشبختانه هزار و 855 حلقه چاه های غیرمجاز در سالهای اخیر تعیین تکلیف شده اند و حدود هزار و پانصد کنتور حجمی نیز بر چاه ها نصب شده است.

آمره ای با بیان اینکه ذخیره سد های مهم استان از جمله سد الغدیر ساوه و کمال صالح در وضعیت مطلوبی است، خاطرنشان کرد: لذا در تامین آب شرب سالم برای هم استانی های عزیز توفیقات خوبی بدست آمده است که می توان این امیدواری را به مردم شریف استان داد که حداقل تا 20سال آینده شهرهای استان با تامین آب مواجه نخواهند شد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار