برگزاری برنامه‌های دهه آخر ماه صفر در قالب پویش «ایران خانه امام رضا(ع) است» در استان مرکزی/سازماندهی۳۵۸۰۰ خادمیار فعال ساخت ۶۰۰ واحد مسکن محرومان طی دو سال گذشته در استان مرکزی برخورد سمند با پژو در محور خمین –الیگودرز 4 کشته بر جای گذاشت برنامه ۱۵ ساعته صدا و سیما برای آموزش دانش‌آموزان از امروز برنامه‌ریزی برای اجرای 4 مرحله نهضت کمک مؤمنانه تا پایان سال در کشور/به دنبال ارائه خدمات تخصصی و بازتعریف کمک مؤمنانه هستیم تأخیر در انتخاب استانداران، زیان‌بار و حاشیه‌ساز/ روند ترمیم دولت با انتخاب استاندار تکمیل می‌شود بهره‌گیری از درس های دفاع مقدس برای رسیدن به اهداف و آرمان‌های انقلاب 15 واحد صنفی متخلف در فراهان پلمب شد ویژه برنامه محرومیت زدایی هفته دفاع مقدس در استان مرکزی صحنه مبارزه با دشمنان خدمت‌رسانی به مردم و رفع محرومیت است/توزیع ۳۵۵ هزار بسته معیشتی در استان مرکزی
شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷
کد خبر: 76237
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک مطرح کرد؛

خانواده ها از تجمع در اطراف حوزه های امتحانی خودداری کنند/ داوطلبان حتما ماسک به همراه داشته باشند

نظری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بیشترین امکان انتقال ویروس کرونا در هنگام تجمع داوطلبین و خانواده هایشان در ابتدا و انتهای زمان کنکور احتمال می رود. لذا از تجمع خودداری شود و فاصله گذاری دو متر بین افراد رعایت شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ نظری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک در خصوص عدم نگرانی خانواده ها جهت حضور فرزندانشان در کنکور سراسری، گفت: اگر موارد بهداشتی رعایت شود جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد. اولا در هنگام رفت و آمد ترجیحا از وسیله شخصی استفاده شود و یا اگر از وسیله عمومی استفاده می کنند سعی شود فاصله خود با دیگران را رعایت کنند.

وی افزود: کنکوری های عزیز حتما دو ماسک بهداشتی به همراه خود داشته باشند که در صورت طولانی شدن استفاده یا کثیف شدن ماسک اول، دچار استرس نشوند. هر چند تعداد محدودی ماسک هم در حوزه های امتحانی پیش بینی شده که در صورت لزوم به داوطلبان داده می شود.

نظری ادامه داد: بیشترین امکان انتقال ویروس کرونا در هنگام تجمع داوطلبین و خانواده هایشان در ابتدا و انتهای زمان کنکور احتمال می رود. لذا از تجمع خودداری شود و فاصله گذاری دو متر بین افراد رعایت شود.

وی با اشاره به حضور آمبولانس و پزشک در حوزه های امتحانی، گفت: از داوطلبانی که علائمی شبیه سرماخوردگی یا آنفولانزا دارند تقاضا داریم از حضور در مراکز امتحانی خودداری کنند و مشکل خود را به اطلاع مراکز برگزاری آزمون برسانند، چرا که پیش بینی شده تا اتاق های ایزوله ای برای این افراد در نظر گرفته شود تا آزمون خود را در آنجا بدهند. همچنین برای افرادی که درگیر بیماری هستند و در بیمارستان حضور دارند، آزمون در همان محل بستری از آنها گرفته می شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار