استان مرکزی در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت/شناسایی 230 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته جزئیات طرح مجلس برای حمایت معیشتی از مردم / تامین موقت کالاهای اساسی با کارت الکترونیک کالا الهام چرخنده مهاجرت کرد کاهش جزئی قیمت طلا و سکه در بازار واکسن کرونا را پیش خرید کرده‌ایم سردار حاجی‌زاده: با رفع تحریم تسلیحاتی راه صادرات تجهیزات دفاعی باز می‌شود افشای همکاری فرح پهلوی با رژیم صدام برای بمباران شهرهای ایران گلباران قبور مطهر شهدای اراک توزیع ۱۶۰۰ سبد غذایی در مرحله دوم نهضت کمک مومنانه کلیپ| رژه موتوری به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اراک
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۸
کد خبر: 76085
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
معاون استاندار مرکزی؛

استفاده 70درصد از شهروندان استان مرکزی از ماسک/ برگزاری مراسم عزاداری محرم در فضای سرپوشیده، ممنوع

بهروز اکرمی معاون استاندار مرکزی گفت: بنابر مصوبات ستاد مقابله با کرونا، هیچگونه مراسم عزاداری در فضاهای سرپوشیده مانند مساجد، تکایا و ... در هیچ نقطه ای از استان نباید برگزار شود، همچنین طبخ غذای نذری و توزیع آن ممنوع است و حداکثر زمان برگزاری مراسم نیز 2 ساعت است.

به گزارش دیار آفتاب؛ بهروز اکرمی معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان مرکزی در خصوص وضعیت استان از نظر درگیری با ویروس کرونا، گفت: آخرین وضعیت استان نشان می دهد 7 شهرستان وضعیت قرمز، 2 شهرستان نارنجی و 3 شهرستان وضعیت زرد در خصوص بیماری کرونا دارند. لذا هیچ یک از 12 شهرستان استان مرکزی وضعیت سفید ندارند و در همه جای استان احتمال خطر بالاست.

وی با اشاره به استفاده 70درصد از شهروندان استان از ماسک، گفت: این میزان در روستاها به 50درصد کاهش می یابد که نیاز است تا بخشداران و دهیاران نسبت به فرهنگ سازی و اقدامات لازم تصمیمات جدی تری بگیرند.

اکرمی با بیان اینکه نانوایی ها همچنان کمترین رعایت پروتکل های بهداشتی را انجام می دهند، گفت: البته دلایلی هم برای خود دارند ولی باید فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک در نانوایی های استان هم بهتر شود.

معاون استاندار مرکزی، تصریح کرد: در طی یک هفته اخیر، 2هزار و 190 بازرسی توسط تیم های مختلف در سطح استان صورت گرفته که در این بازرسی ها 287 مورد اخطار کتبی و 19 مورد پلمپ واحد متخلف انجام شده است.

وی با بیان اینکه باید فکری برای عدم تردد افراد کرونایی در سطح شهر شود، گفت: متاسفانه برخی افراد که تست کرونای آنها مثبت هم شده است قبل از بهبود کامل و به بهانه انجام کارهای ضروری به صورت آزادانه در سطح شهر تردد می کنند که همین امر باعث افزایش بیشتر مبتلایان به کرونا می شود.

اکرمی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص نحوه برگزاری مراسم عزاداری هیئات در ماه محرم، گفت: بنابر مصوبات ستاد مقابله با کرونا، هیچگونه مراسم عزاداری در فضاهای سرپوشیده مانند مساجد، تکایا و ... در هیچ نقطه ای از استان نباید برگزار شود و در صورت برگزاری با آن برخورد خواهد شد. مراسمات عزاداری صرفا در فضاهای باز و با پوشیدن ماسک توسط تمام افراد حاضر در جلسه و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود. همچنین طبخ غذای نذری و توزیع آن ممنوع است و حداکثر زمان برگزاری مراسم نیز 2 ساعت است.

وی افزود: آموزش و پرورش و سازمان ورزش و جوانان نیز موظفند فضاهای مناسب و سرباز خود را در اختیار هیئت ها قرار دهند تا برای برگزاری مراسم عزاداری از آن استفاده شود. نیروی انتظامی و دستگاه قضایی نیز باید بر برگزاری هر چه بهتر مراسم ها و رعایت پروتکل های بهداشتی، نظارت کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی با بیان اینکه زنجیر زنی و استفاده از ادواتی مانند طبل و سنج در عزاداری ها ممنوع است، گفت: زنجیر زنی صرفا با زنجیر شخصی مجاز است و در صورت عدم رعایت موارد گفته شده، دستگاه های مسئول به عنوان جرم مشهود باید با اقدامات خلاف قانون برخورد کنند.

وی تاکید کرد: همچنین در ایام محرم و صفر هیچ گونه تعزیه ای برگزار نخواهد شد و مجوزی هم برای این کار صادر نخواهد شد. البته شبکه سیمای استانی می تواند برای جبران عدم برگزاری تعزیه، آن را ضبط و در شبکه تلویزیونی پخش کند.

اکرمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری کنکور سراسری طی روزهای آینده، گفت: فرمانداران با همراهی افرادی از مرکز بهداشت حتما قبل از برگزاری کنکور از محل های در نظر گرفته شده بازدید کنند تا مشکلی از نظر اجرای پروتکل های بهداشتی و سایر موارد وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/

captcha