ریشه مشکلات کشور نبود روحیه انقلابی و جهادی است/ مسئولان به جای قدرت‌زدگی مردم‌دار باشند گزارش| گام بلند متخصصان جوان ایرانی برای خودکفایی در صنعت فولاد/ چگونه فولاد کاوه پوزه تحریم صنعت فولاد کشور را به خاک می‌مالد؟ حکیمی‌پور: دولت سفره مردم را با گران کردن ارز کوچک کرد / حقوق‌های نجومی کنونی در هیچ دولتی نبوده فرهادی: رعایت پروتکل‌ها کم شده / قلیان مشترک عامل انتقال صددرصدی کرونا / قرنطینه مطلق مقدور نیست دوئل امنیت و اعتراض در میدان معیشت / ما ضدنظام نیستیم! ترامپ: جز با تقلب، بازنده انتخابات نخواهیم بود / پس از انتخابات شرایط مذاکره با ایران را سخت‌تر خواهم کرد ژاوی: دیدار با پرسپولیس یک فینال است/ پرشورترین بازی‌ها را مقابل ایرانی‌ها انجام داده‌ایم جدیدترین استفتاء رهبر انقلاب درباره خرید و فروش سهام در بورس عکس نوشته فعالان مجازی خنداب به مناسبت هفته دفاع مقدس آیا ایران به خرید تسلیحات و تجهیزات نظامی خارجی نیاز دارد؟
شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۸
کد خبر: 76057
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵

توهم به سبک اماراتی/ منافع پنهانی بن زاید از توافق خائنانه با رژیم صهیونیستی چیست؟

شاید بهترین لحظات دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام عادی سازی رابطه امارات و رژیم صهیونیستی بود.

به گزارش دیار آفتاب به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، ترامپ که غرور و تکبرش اجازه نداد تا خوشحالی خود را از اعلام توافق خیانت امارات به مساله فلسطین در درجه اول و در درجه دوم به اسلام و عرب‌ها پنهان کند، پاسخ مشخصی به چندین سال پیش بینی درباره روابط تقریبا طبیعی میان امارات و رژیم صهیونیستی داد. ترامپ، توافق خیانت امارات را" گشایش بزرگ" و "توافق تاریخی صلح" دانست.

دروغ‌های زیادی، در میان سطر‌های بیانیه ترامپ نهفته است. ترامپ توافق ابوظبی و تل اویو را زمینه ساز بازدید بسیاری از مسلمانان از آثار تاریخی فلسطین اشغالی دانست. سخنان وی با توجه به خودداری مقامات رژیم صهیونیستی از دادن مجوز سفر به مسلمانان فلسطینی به اماکن مقدس قدس دارای معانی زیادی به ویژه برای عشقش اسرائیل دارد.


بیشتر بخوانید


شایداین مقامات ویزا‌ها و تسهیلات بی سابقه‌ای به هر مسلمانی بدهند که از خارج از فلسطین اشغالی می‌آید تا رژیم صهیونیستی را به عنوان رژیمی که با ادیان دیگر مدارا می‌کند، نشان دهد.

دروغ بزرگتر ترامپ این است که می‌گوید رژیم صهیونیستی بر اساس این توافق، طرح‌های خود را برای تحمیل حاکمیت خود بر مناطقی در کرانه باختری و الحاق مناطقی که تعیین کرده و به طرح صلح خاورمیانه ترامپ معروف شده را به حالت تعلیق در می‌آورد مساله‌ای که محمد بن زاید، ولی عهد ابوظبی به عنوان توجیهی برای این اقدام خیانت آمیز امارات معرفی کرده است.

وی افزود: امارات و رژیم صهیونیستی؛ برای آغاز همکاری مشترک و دست یافتن بر روابط دوجانبه، بر سر نقشه راهی به توافق رسیده اند.

با وجود اعلام تصمیم نتانیاهو مبنی بر ادامه طرح توسعه طلبانه الحاق کرانه باختری به اراضی تحت حاکمیت رژیم اسرائیل، اظهارات امارات و آمریکا در حد همان توهم باقی می‌ماند.

انتخاب این زمان برای اعلام توافق شوم ذلت بار، بی تردید از سوی امریکاست با توجه به اهدافی که آمریکا از امضای این توافق دارد، زیرا ترامپ با توجه به کاهش شانس انتخاباتی برای موفقیت در دوره دوم ریاست جمهوری اش و احساس خطر از جو بایدن رقیب دموکرات خود، در صدد راضی کردن لابی صهیونستی و گروه‌ها و لابی‌های یهودی با نفوذ امریکایی است.

اعلام امضای توافق خیانت آمیزامارات با زمان بندی ترامپ، با توجه به افزایش اعتراضات علیه سیاست‌های ناکارآمد بنیامین نتانیاهو دوست نزدیک ترامپ در رژیم صهیونیستی و وضعیت اقتصادی بحرانی و دست داشتن در پرونده‌های فسادی که از مدت‌ها پیش درتعقیب وی است تا حد زیادی به نفع وی و کور سویی در تونل تاریکی است که زندگی می‌کند.

هدف امارات و در درجه اول محمد بن زیاد، ولی عهد ابوظبی این است که امارات به عنوان بازیگر اساسی در منطقه و در سطح کشور‌های عربی به شکلی خاص با محدود کردن کشور‌های عربی بزرگ و بانفوذی مانند مصر و عربستان نشان داده شود مساله‌ای که از زمان ولیعهدی برای آن تلاش کرده و برای تضعیف عربستان، پای این کشور را به جنگ یمن باز کرده و برای ساقط کردن عربستان به عنوان کشوری محوری در جهان عرب، برخی سیاست‌ها را بر محمد بن سلمان شاهزاده جوان عربستان تحمیل کرده هم چنین مداخلات امارات در مصر و تلاش برای وارد کردن این کشور در بحران لیبی و فشار امارات در مساله سد النهضه و تامین بودجه طرح سد برای کم کردن نفوذ مصر از جمله این اقدامات است.

منبع: العالم

انتهای پیام/

captcha