ماجرای استخدام برخی نمایندگان سابق مجلس در دستگاه‌ها کمک جدید انتخاباتی شلدون آدلسون به دونالد ترامپ/ قمارباز یهودی بازهم پای کار ترامپ آمد سلطانی‌فر: ورود مربی و بازیکن خارجی تا یک سال آینده ممنوع است سامانه ثبت انتخاب رشته کنکور ۹۹ از ساعت ۲۰ امروز فعال می‌شود الحاق ۱۸۸ فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه / رونمایی از ۳ ‌‌پهپاد برای نخستین بار+ ویژ‌گی‌ها و تصاویر رشد ۳۰ هزار واحدی شاخص در آخرین روز هفته قیمت جدید ۷ محصول ایران خودرو اعلام شد سرپرست وزارت صمت: کارت‌های بازرگانی جمع می‌شود/ ارائه کارت بر اساس رتبه بندی مجلّه سیاست خارجی آمریکا - Foreign Policy؛ تهران اورانیوم غنی‌شده برای سه بمب اتمی را دارد!/ سازمان اطلاعات دفاعی آمریکا: ایران احتمالاً جنگنده‌ نسل‌چهارم از روسیه می‌خرد مصوبه همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری از مهرماه ابلاغ شد
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶
کد خبر: 76027
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
فرمانده سپاه روح الله:

دشمن از یک لحظه تهاجم و توطئه در جبهه فرهنگی دست برنمی دارد

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت:امروز دشمن از یک لحظه تهاجم و توطئه در جبهه فرهنگی دست برنمی دارد و از هر فرصتی برای ضربه زدن به اعتقادات استفاده می کند و لذا باید هوشمندانه تر عمل کنیم و توجه بیشتری به برنامه ها همراه با ابتکار عمل داشته باشیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله در سی و ششمین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: تجربه های چهل ساله در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی به خوبی نشان داد بدون استفاده کردن از فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس نمی توانستیم در برابر توطئه ها و نقشه های دشمنان دوام بیاوریم.

وی افزود: برای ساختن و آبادانی کشور، عبور از بحران های پیش رو و از همه مهمتر نجات از شر فتنه های دشمنان نیازمند بازبینی و بازخوانی فرهنگ دفاع مقدس هستیم و امروز چهل سالگی دفاع مقدس یک فرصت ارزشمند است.

فرمانده سپاه روح الله با بیان اینکه ما نیازمند این هستیم که الگوی دفاع مقدس به الگوی جاویدان و همیشگی ما و نسل جوان تبدیل شود و لذا باید از فرصت ها به خوبی استفاده کنیم،گفت:امروز جوانان بیرق ساخت و آبادانی آینده ایران اسلامی را به دست گرفته اند و لذا باید الگوی ثابت آنها فرهنگ ارزشمند دفاع و مقاومت باشد.

وی با اشاره به اینکه تجربه نشان داده نمی توان الگوی مقاومت و دفاع مقدس را در مقاطع و شرایط حساس کنار گذاشت،گفت: مجاهدت ها و فداکاری های شهدا و رزمندگان را نمی توان نادیده گرفت و به آرمان های آنها پشت پا زد و لذا باید همه توان برای ماندگاری الگوی دفاع مقدس به میدان آورده شود.

فرمانده سپاه روح الله افزود: خوشبختانه استان مرکزی به برکت وجود نورانی امام(ره)، ۶۲۰۰ شهید و صدها آزاده ، جانباز و پیشکسوتان دفاع مقدس یک فضایی مملو از فرهنگ دفاع مقدس در آن موج می زند که اوج تجلی آن سال گذشته با برگزاری کنگره شهدای استان انجام شد.

وی ادامه داد: امسال هم یک مناسبت بسیار بزرگ و ملی تحت عنوان چهل سالگی دفاع مقدس داریم که می تواند بار دیگر فضای استان را مملو از فرهنگ جهاد ، شهادت ، خدمت گزاری و ایثار کند و لذا باید این فرصت ارزشمند را قدر بدانیم.

کریمی با بیان اینکه خوشبختانه کنگره شهدای استان مرکزی با ایجاد زیرساخت های بسیار خوبی که ایجاد کرد بستری مناسب برای فعالیت های علمی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی در استان راه انداخت،گفت: بیش از یک هزار فعال فرهنگی و اجتماعی را درون خود سازماندهی کرد و امروز این موضوع یک نعمت ارزشمند برای استان محسوب می شود.

وی افزود: مناسبت چهل سالگی دفاع مقدس فرصتی بسیار مناسب است که هم دستاوردهای کنگره را بار دیگر بازخوانی کنیم و آن خدمات و اقداماتی که دیده نشد را تبیین کنیم و هم فرصتی برای گرامیداشت فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس که باید در دو ابعاد همزمان کار شود.

فرمانده سپاه روح الله با بیان اینکه کارها و اقدامات انجام شده در کنگره شهدای استان هم از نظر کیفی و هم کمی این قابلیت را دارند که چندین بار بازخوانی شوند،افزود: در ایام برگزاری کنگره حجم عظیم اقدامات باعث شد برخی از کارها به خوبی دیده نشوند و امروز وظیفه داریم ناگفته ها و ناشنیده ها را به تصویر بکشیم.

وی با اشاره به عملکرد استان مرکزی در دفاع مقدس بیان کرد: در خصوص عملکرد استان در دفاع مقدس هزاران سخن ناشنیده و نا گفته های ارزشمند وجود دارد که باید بیشتر به آن پرداخته شود و به طور مثال سنگرهایی که درآن زمان در داخل شهر ایجاد میشد امروز می تواند صدها حرف و خاطرات را بازگو کند.

سردار کریمی تأکید کرد: در برنامه های چهل سالگی دفاع مقدس و تبیین دستاوردهای کنگره استفاده از زبان هنر و به کارگیری هنرمندان شاخص یک ضرورت مهم است تا کار علاوه بر اینکه جذابیت داشته باشد نسل جوان نیز بهتر بتواند آن را درک کند.

وی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم تصریح کرد: به دلیل اینکه در آستانه ماه پر خیر و برکت محرم و صفر هستیم و فرهنگ دفاع مقدس با مکتب عاشورا عجین شده است برنامه های چهل سالگی با محوریت ماه محرم در نظر گرفته می شود.

فرمانده سپاه روح الله افزود: امسال با توجه به شرایط کرونایی و توجه و حساسیت ویژه به رعایت دستورالعمل ها مراسمات ماه محرم با محدودیت هایی مواجه شده و لذا باید اقدامات ابتکاری در این خصوص استفاده شود و سایر ظرفیت های دیگر بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه توجه و رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی مورد تاکید نظر مقام معظم رهبری است و ما هم باید برنامه ها را طبق دستورالعمل ها برگزار کنیم، گفت: امروز سپاه و بسیج در خط مقدم مقابله با کرونا هستند و اقدامات بسیار گسترده ای را در ابعاد مختلف برای مبارزه و پیشگیری با کرونا انجام می دهند.

سردار کریمی با اشاره به اقدامات شاخص سپاه در مبارزه با کرونا بیان کرد: تهیه بسته های کمک مومنانه و اقدامات جهادی از مهمترین برنامه های سپاه و بسیج است و باید از کلیه پاسداران و کارکنان سپاه به جهت اینکه اجازه برداشت از حقوقشان را برای تهیه بسته ها می دهند تقدیر و تشکر کنیم.

وی با تقدیر از کارگران که در خط مقدم مبارزه با کرونا بیان کرد: خوشبختانه قشر کارگری همواره وفاداری خود به نظام اسلامی ، امام و شهدا را به خوبی نشان داده و امروز کارگران در میدان مبارزه با کرونا پیشتازی هستند و اتفاقا در شهر اراک کارگران کارخانه های کم بضاعت بیشتر در میدان خدمت نقش آفرینی می کنند و این قابل تقدیر است.

فرمانده سپاه روح الله با بیان اینکه توجه به معنویت در طول انقلاب اسلامی همواره راهگشای بسیاری از مشکلات بوده، گفت:  امروز در شرایط کرونایی نباید معنویت فراموش شود اما پرداختن به برنامه های معنوی باید دارای سیاست ها و دستورالعمل های خاص باشد.

وی افزود: امروز دشمن از یک لحظه تهاجم و توطئه در جبهه فرهنگ دست برنمی دارد و از هر فرصتی برای ضربه زدن به اعتقادات استفاده می کند و لذا باید هوشمندانه تر عمل کنیم و توجه بیشتری به برنامه ها همراه با ابتکار عمل داشته باشیم.

سردار کریمی با تقدیر از رسانه های استان بیان کرد: خوشبختانه صدا و سیما و رسانه های استان زحمات زیادی در جریان برگزاری کنگره انجام دادند که بارها تقدیر و تشکر خود را بیان کرده ایم و به درستی رسانه ها راویان کنگره شهدای استان بودند امروز به جهت اهمیت چهل سالگی دفاع مقدس و تبیین دستاوردهای کنگره نیازمند این هستیم بار دیگر رسانه ها در موضوع دفاع مقدس پیشتازی کنند و برای دیده شدن تولیدات پای کار بیایند.

وی تصریح کرد: برای دیده شدن دستاوردهای کنگره یک زمان سه ماهه از سی ام شهریور ماه تا سی ام آذر ماه در نظر می گیریم  و در این باره زمانی عمده برنامه های یک سال گذشته کنگره بازخوانی خواهند شد اما همکاری با قرارگاه زیستی استان و رعایت دستورالعمل ها یک اصل مهم است که باید توجه داشت.

فرمانده سپاه روح الله در پایان خاطر نشان کرد: اختصاص زمان سه ماهه برای این موضوع فرصت پرداختن به برنامه ها را بیشتر می دهد چراکه در زمان محدود نمی توان حجم عظیمی از برنامه ها را تبیین کرد.

انتهای پیام/ 

captcha