توزیع ۱۶۰۰ سبد غذایی در مرحله دوم نهضت کمک مومنانه کلیپ| رژه موتوری به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اراک گزارش تصویری| افتتاح موزه دفاع مقدس استان مرکزی راه و مکتب سردار سلیمانی همواره زنده است مدارس آمادگی لازم برای بازگشایی زود هنگام را نداشتند/ کرونای کودکان چندین برابر خطرناک‌تر است پردرآمدترین رشته های دانشگاهی را بشناسید/ کدام رشته‌ ها بازار کار خوبی دارند؟ باید از دوران زرین دفاع مقدس پاسداری کنیم/ ۸ موزه آماده افتتاح است این بیماران مواظب فصل پاییز باشند! قیمت سکه و طلا در ۳۱ شهریور؛ نرخ سکه به ۱۳ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان رسید وقتی چین بدون لشگرکشی در حال فتح ترکیه است!
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
کد خبر: 76026
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی

تهیه 18 عنوان کتاب صوتی در راستا ی چهل سالگی دفاع مقدس در استان مرکزی

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: ۵ عنوان کتاب در راستای گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس در حال چاپ است و ۱۸ عنوان کتاب صوتی در این راستا تهیه شده که به زودی رونمایی خواهند شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی در سی و ششمین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: یکی از تاکیدات مهم در برنامه های چهل سالگی دفاع مقدس توجه به وجهه مردمی و مخاطب مردمی برنامه ها است و باید کاری که در کنگره انجام شد و عامه مردم را درگیر خود کرد امروز در چهل سالگی دفاع مقدس اتفاق بیفتد.

وی افزود: شبکه آموزشی شاد بستری مناسب برای باز نشر محتواهای تولیدی است و امروز با توجه به شرایط کرونایی به خوبی می توانیم از این بستر برای دانش آموزان هم در راستای تبیین دستاوردهای کنگره و هم برنامه های چهل سالگی استفاده کنیم.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی با اشاره به تولیدات محتوایی در راستای چهل سالگی دفاع مقدس بیان کرد:  ۵ عنوان کتاب در راستای گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس در حال چاپ است و ۱۸ عنوان کتاب صوتی در این راستا تهیه شده که به زودی رونمایی خواهند شد و معرفی کتاب و نویسندگان شاخص از جمله برنامه های مهم چهل سالگی است که برنامه ای تحت عنوان معرفی ۴۰ عنوان کتاب و ۴۰ نویسنده را در دستور کار داریم.

وی با تأکید بر اینکه در بازخوانی اقدامات دفاع مقدس نباید تنها به فعالیت رزمندگان اکتفا کرد،گفت: نقش های بسیاری در دفاع مقدس تاثیر گذار بودند که امروز جای گفتن دارند و یکی از آنها نقش مردمی در ابعاد مختلف است که باید به طور ویژه در قالب ها و تولیدات ویژه بر روی آن کار کرد.

کریمی با بیان اینکه در ایام گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس برنامه رادیو رزمنده توسط صدا و سیما راه اندازی خواهد شد، افزود: در رادیو رزمنده به بیان ابعاد دفاع مقدس در حوزه های مختلف پرداخته می شود و در خصوص تولید محتوا برای برنامه رادیو رزمنده می توان از آثار و دستاوردهای کنگره به خوبی استفاده کرد چراکه صدها ساعت مصاحبه های تخصصی از رزمندگان جمع آوری شده است.

وی با اشاره به تولیدات فضای مجازی در راستای گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس گفت: در حوزه فضای مجازی چهل سالگی توسط اداره کل حفظ آثار اپلیکیشن شهدای ماشین سازی ، شهدای روحانی استان و اینفوگرافیک تخصصی عملیات های دفاع مقدس و یادمان شهدای گمنام تهیه شده که به زودی رونمایی خواهند شد.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی با اشاره به برگزاری نمایشگاه تخصصی دفاع مقدس بیان کرد: در بازه زمانی سه ماهه نمایشگاه تخصصی دفاع مقدس در همه ابعاد برگزار خواهد شد و از کلیه ظرفیت های موجود و با رعایت دقیق دستورالعمل ها و توجه به مصوبات قرارگاه زیستی استان انجام می شود.

وی با تأکید بر اینکه یکی از دستاوردهای مهم دفاع مقدس راه اندازی گروه های جهادی است،افزود: در مقطعی تحت عنوان جهاد سازندگی فعالیت داشتند و امروز تحت عنوان بسیج سازندگی است.

کریمی تصریح کرد: امروز محرومیت زدایی گروه های جهادی برگرفته از فرهنگ ایثار و شهادت دفاع مقدس است که علاوه بر اینکه این فرهنگ ارزشمند را زنده نگه داشته اند به مردم و محرومین نیز خدمت رسانی می کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: نهادینه شدن فرهنگ بسیج یکی از اهداف تبیین دفاع مقدس است و امروز باید برای تحقق این مهم همه ظرفیت ها را پای کار بیاوریم.

انتهای پیام/ 

captcha