ماجرای استخدام برخی نمایندگان سابق مجلس در دستگاه‌ها کمک جدید انتخاباتی شلدون آدلسون به دونالد ترامپ/ قمارباز یهودی بازهم پای کار ترامپ آمد سلطانی‌فر: ورود مربی و بازیکن خارجی تا یک سال آینده ممنوع است سامانه ثبت انتخاب رشته کنکور ۹۹ از ساعت ۲۰ امروز فعال می‌شود الحاق ۱۸۸ فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه / رونمایی از ۳ ‌‌پهپاد برای نخستین بار+ ویژ‌گی‌ها و تصاویر رشد ۳۰ هزار واحدی شاخص در آخرین روز هفته قیمت جدید ۷ محصول ایران خودرو اعلام شد سرپرست وزارت صمت: کارت‌های بازرگانی جمع می‌شود/ ارائه کارت بر اساس رتبه بندی مجلّه سیاست خارجی آمریکا - Foreign Policy؛ تهران اورانیوم غنی‌شده برای سه بمب اتمی را دارد!/ سازمان اطلاعات دفاعی آمریکا: ایران احتمالاً جنگنده‌ نسل‌چهارم از روسیه می‌خرد مصوبه همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری از مهرماه ابلاغ شد
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲
کد خبر: 76009
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس؛

هپکو برای تولید و اشتغال مدیری متخصص و غیرسیاسی می‌خواهد

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: شرکت هپکو که به شستا واگذار شده برای احیای تولید و اشتغال و رفع مشکلات مردم نیاز به مدیر توانمند و متخصص دارد و نباید مدیر سیاسی در راس باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛  سید کاظم موسوی گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با تاکید بر اینکه مدیران شرکت های دولتی واگذار شده که تجربه ناکامی در خصوصی دارند باید افراد متخصص و غیر سیاسی باشند، اظهارداشت: شرکت هپکو یک شرکت تولید و فنی بوده که مانند شرکت کشت و صنعت مغان مورد غارتگری قرار گرفت. ما باید این شرکت ها را برای مردم و توسعه اشتغال و زیرساخت‌های کشور حفظ کنیم.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: برخی مدیرانی که گماشته می‌شوند کاری نبوده و سیاسی هستند به همین علت با سیاسی کاری نمی توان مشکلات و معیشت و بیکاری مردم را حل کرد. سیاسی کاری برای افراد و مدیران سیاسی است و نباید بنگاه‌های تولیدی که با مردم سروکار دارند سیاست زده شوند.

نماینده مردم اردبیل افزود:‌ این بنگاهها مدیران اقتصادی می خواهند خل و خرج خود را تامین کرده و علاوه بر حفظ اشتغال موجود سودده باشند در غیر این صورت در معرض ورشکستگی و زیان دهی و تعدیل نیرو قرار می‌گیرند.

موسوی با اشاره به نظارت دولت و فراهم کردن بستر تولید از طریق سیاستگذاری تصریح کرد: مدیران شرکت های دولتی واگذار شده که تجربه ناکامی دارند باید مدیران با کیفیت و توانمند در رأس آنها مدیریت کند تا به جامعه امید بدهد چرا که سرمایه های ملی محسوب می شوند.

به گفته عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، اگر به دنبال اقتصاد مقاومتی هستیم در سال جهش تولید باید به تولیدات داخل و اشتغال توجه شود و تا جایی که قانون و ظرفیت تولید و توان داخلی اجازه می‌دهد در پروژه ها از محصولات و تجهیزات این شرکت‌ها و نظایر آن استفاده کرد.

وی در مورد اینکه برخی دستگا‌ه‌های دولتی ترجیح می‌دهند تجهیزات را از طریق واردات تامین کنند، یادآور شد: چرا باید مدیران دولتی خریدار محصولات خاص کشور های خارجی نظیر سوئد و هلند باشند. محصولات داخلی به لحاظ دانش فنی کمتر از نمونه های اروپایی نیست. این کم لطفی، بی حرمتی و بی عدالتی به توان تولید داخلی و نیروهای بومی تحصیل کرده است و استفاده از آنها مگر در شرایط ضروری، حرام است.

موسوی با بیان اینکه درآمدهای نفتی با کاهش شدید روبرو است، عنوان کرد: شرکت شستا مجموعه بزرگی است که اگر با کارشناسی و مدیریت فنی و اقتصادی حفظ شود می توان کشور را با آن چرخاند به شرطی که بتوان به صنعت داخلی اکتفا و توجه کرد.

انتهای پیام/

captcha