زمان اعلام نتایج همه کنکورها و پذیرش دانشگاه ها در سال 99 اعلام شد شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 در استان مرکزی به 13653 نفر رسید/شناسایی 183 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته قدرت دفاع و بازدارندگی کشور منشا درونی و مردمی دارد/تولید قدرت ادامه دارد ریشه مشکلات کشور نبود روحیه انقلابی و جهادی است/ مسئولان به جای قدرت‌زدگی مردم‌دار باشند گزارش| گام بلند متخصصان جوان ایرانی برای خودکفایی در صنعت فولاد/ چگونه فولاد کاوه پوزه تحریم صنعت فولاد کشور را به خاک می‌مالد؟ حکیمی‌پور: دولت سفره مردم را با گران کردن ارز کوچک کرد / حقوق‌های نجومی کنونی در هیچ دولتی نبوده فرهادی: رعایت پروتکل‌ها کم شده / قلیان مشترک عامل انتقال صددرصدی کرونا / قرنطینه مطلق مقدور نیست دوئل امنیت و اعتراض در میدان معیشت / ما ضدنظام نیستیم! ترامپ: جز با تقلب، بازنده انتخابات نخواهیم بود / پس از انتخابات شرایط مذاکره با ایران را سخت‌تر خواهم کرد ژاوی: دیدار با پرسپولیس یک فینال است/ پرشورترین بازی‌ها را مقابل ایرانی‌ها انجام داده‌ایم
شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱
کد خبر: 76008
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس؛

هپکو برای تولید و اشتغال مدیری متخصص و غیرسیاسی می‌خواهد

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: شرکت هپکو که به شستا واگذار شده برای احیای تولید و اشتغال و رفع مشکلات مردم نیاز به مدیر توانمند و متخصص دارد و نباید مدیر سیاسی در راس باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛  سید کاظم موسوی گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با تاکید بر اینکه مدیران شرکت های دولتی واگذار شده که تجربه ناکامی در خصوصی دارند باید افراد متخصص و غیر سیاسی باشند، اظهارداشت: شرکت هپکو یک شرکت تولید و فنی بوده که مانند شرکت کشت و صنعت مغان مورد غارتگری قرار گرفت. ما باید این شرکت ها را برای مردم و توسعه اشتغال و زیرساخت‌های کشور حفظ کنیم.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: برخی مدیرانی که گماشته می‌شوند کاری نبوده و سیاسی هستند به همین علت با سیاسی کاری نمی توان مشکلات و معیشت و بیکاری مردم را حل کرد. سیاسی کاری برای افراد و مدیران سیاسی است و نباید بنگاه‌های تولیدی که با مردم سروکار دارند سیاست زده شوند.

نماینده مردم اردبیل افزود:‌ این بنگاهها مدیران اقتصادی می خواهند خل و خرج خود را تامین کرده و علاوه بر حفظ اشتغال موجود سودده باشند در غیر این صورت در معرض ورشکستگی و زیان دهی و تعدیل نیرو قرار می‌گیرند.

موسوی با اشاره به نظارت دولت و فراهم کردن بستر تولید از طریق سیاستگذاری تصریح کرد: مدیران شرکت های دولتی واگذار شده که تجربه ناکامی دارند باید مدیران با کیفیت و توانمند در رأس آنها مدیریت کند تا به جامعه امید بدهد چرا که سرمایه های ملی محسوب می شوند.

به گفته عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، اگر به دنبال اقتصاد مقاومتی هستیم در سال جهش تولید باید به تولیدات داخل و اشتغال توجه شود و تا جایی که قانون و ظرفیت تولید و توان داخلی اجازه می‌دهد در پروژه ها از محصولات و تجهیزات این شرکت‌ها و نظایر آن استفاده کرد.

وی در مورد اینکه برخی دستگا‌ه‌های دولتی ترجیح می‌دهند تجهیزات را از طریق واردات تامین کنند، یادآور شد: چرا باید مدیران دولتی خریدار محصولات خاص کشور های خارجی نظیر سوئد و هلند باشند. محصولات داخلی به لحاظ دانش فنی کمتر از نمونه های اروپایی نیست. این کم لطفی، بی حرمتی و بی عدالتی به توان تولید داخلی و نیروهای بومی تحصیل کرده است و استفاده از آنها مگر در شرایط ضروری، حرام است.

موسوی با بیان اینکه درآمدهای نفتی با کاهش شدید روبرو است، عنوان کرد: شرکت شستا مجموعه بزرگی است که اگر با کارشناسی و مدیریت فنی و اقتصادی حفظ شود می توان کشور را با آن چرخاند به شرطی که بتوان به صنعت داخلی اکتفا و توجه کرد.

انتهای پیام/

captcha