توزیع ۱۶۰۰ سبد غذایی در مرحله دوم نهضت کمک مومنانه کلیپ| رژه موتوری به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اراک گزارش تصویری| افتتاح موزه دفاع مقدس استان مرکزی راه و مکتب سردار سلیمانی همواره زنده است مدارس آمادگی لازم برای بازگشایی زود هنگام را نداشتند/ کرونای کودکان چندین برابر خطرناک‌تر است پردرآمدترین رشته های دانشگاهی را بشناسید/ کدام رشته‌ ها بازار کار خوبی دارند؟ باید از دوران زرین دفاع مقدس پاسداری کنیم/ ۸ موزه آماده افتتاح است این بیماران مواظب فصل پاییز باشند! قیمت سکه و طلا در ۳۱ شهریور؛ نرخ سکه به ۱۳ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان رسید وقتی چین بدون لشگرکشی در حال فتح ترکیه است!
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷
کد خبر: 75996
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۳
رئیس دانشگاه علوم پز‌شکی اراک خبر داد

مجهز شدن استان مرکزی به اولین دستگاه شتاب‌دهنده خطی/تبدیل‌ بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک به یکی از مدرن‌ترین مراکز جامع سرطان کشور

رئیس دانشگاه علوم پز‌شکی اراک گفت: اولین دستگاه شتاب‌دهنده خطی با اعتباری بالغ ۲۰۰ میلیارد ریال توسط دانشگاه علوم پزشکی اراک خریداری و جهت ارائه خدمت به مردم به استان مرکزی انتقال داده شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پز‌شکی اراک گفت: بالاخره نتیجه تلاش‌های طولانی‌مدت تیم دانشگاه به ثمر نشست و دستگاه شتابدهنده پیشرفته و ورژن روز دنیا وارد این استان شد تا در راه ارائه خدمات پیشرفته به بیماران مبتلا به سرطان یک گام اساسی برداشته شود و بتوانیم در آینده ای نزدیک بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک را به یکی از مدرن‌ترین مراکز جامع سرطان کشور تبدیل نماییم.

وی افزود: از این نوع دستگاه فقط چهار عدد در کشور موجود است و استان مرکزی یکی از معدود استان‌هایی که می‌تواند از به روز ترین تکنولوژی دنیا برای درمان بیماران مبتلا به سرطان استفاده نماید.

وی تصریح کرد: جا دارد از پیگیری های نمایندگان دوره دهم مجلس شورای اسلامی در اراک تقدیر و تشکر داشته باشم که برای تهیه این دستگاه شتابدهنده زحمات زیادی را کشیده اند.

جمالیان افزود: حدود یکسال است که به دنبال خرید دستگاه شتابدهنده برای استان مرکزی می باشیم که در این زمان استان‌های بزرگ به دنبال خرید این دستگاه بودند ولی موفق شدیم این دستگاه را برای بیمارستان آیت‌الله خوانساری خریداری نماییم.

وی گفت: مزیت دستگاه شتاب‌دهنده خریداری شده بر دستگاه قبلی این می‌باشد که در انجام رادیوتراپی عوارض کمتری برای بیمار به وجود می آورد و فقط تمرکز بر روی تومور دارد که باعث می گردد عوارض کمتری بر روی بافت سالم به جای بگذارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با توجه به تمام مشکلات مالی که داریم و مشکلاتی که به واسطه کرونا ویروس برای دانشگاه به وجود آمده است ولی در بحث سلامت مردم حاضر هستیم هر نوع هزینه ای را بکنیم تا بتوانیم بهترین خدمت را به بهترین مردم این کشور ارائه دهیم.

انتهای پیام/

captcha