ماجرای استخدام برخی نمایندگان سابق مجلس در دستگاه‌ها کمک جدید انتخاباتی شلدون آدلسون به دونالد ترامپ/ قمارباز یهودی بازهم پای کار ترامپ آمد سلطانی‌فر: ورود مربی و بازیکن خارجی تا یک سال آینده ممنوع است سامانه ثبت انتخاب رشته کنکور ۹۹ از ساعت ۲۰ امروز فعال می‌شود الحاق ۱۸۸ فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه / رونمایی از ۳ ‌‌پهپاد برای نخستین بار+ ویژ‌گی‌ها و تصاویر رشد ۳۰ هزار واحدی شاخص در آخرین روز هفته قیمت جدید ۷ محصول ایران خودرو اعلام شد سرپرست وزارت صمت: کارت‌های بازرگانی جمع می‌شود/ ارائه کارت بر اساس رتبه بندی مجلّه سیاست خارجی آمریکا - Foreign Policy؛ تهران اورانیوم غنی‌شده برای سه بمب اتمی را دارد!/ سازمان اطلاعات دفاعی آمریکا: ایران احتمالاً جنگنده‌ نسل‌چهارم از روسیه می‌خرد مصوبه همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری از مهرماه ابلاغ شد
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
کد خبر: 75991
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۷
مسئول امور خادمیاران نمایندگی آستان قدس رضوی؛

«خادمیاری رضوی» محور کار دفاتر آستان قدس رضوی در استان‌ها است/ بیش از 3800 خادمیار در استان مرکزی

 آبائی مسئول امور خادمیاران نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی گفت: خادمیاری رضوی محور کار دفاتر آستان قدس رضوی در استان‌ها است ودر این طرح دو هدف عمده‌ی استفاده از توان و تخصص خادمیاران در بخش محرومیت‌زدایی و ترویج سبک زندگی رضوی دنبال می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ مسعود آبائی جانشین دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی شامگاه چهارشنبه 22 مرداد در جمع خبرنگاران  گفت: از زمانی که آقای رئیسی به‌عنوان  تولیت آستان قدس رضوی منصوب شدند و تقریباً از سال 95 دفاتر استانی آستان در کلیه استان‌ها شکل گرفت و این مجموعه‌ها بر اساس سیاست‌های ابلاغی آستان قدس رضوی حرکت می‌کنند.

آبائی با تشریح محورهای فعالیت این دفاتر در سطح استان‌ها افزود: خادمیاری رضوی محور کار دفاتر آستان قدس رضوی در استان‌ها است و در این طرح داوطلبان بعد از سیر مراحل گزینشی به‌عنوان خادمیار پذیرفته‌شده و داوطلبانه خدمت می‌کنند.

مسئول امور خادمیاران نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی ادامه داد: در این طرح دو هدف عمده‌ی استفاده از توان و تخصص خادمیاران در بخش محرومیت‌زدایی و ترویج سبک زندگی رضوی دنبال می‌شود.

وی افزود: در هر شهرستان رابط کانون‌های خدمت رضوی فعال است و در سطح استان مرزی بیش 3800 خادمیار در کلیه شهرستان‌ها فعالیت می‌کنند که 2530 نفر آقا و 1300 نفر خادمیار خانم هستند.

آبائی تصریح کرد: کانون‌های خدمت رضوی در سه بخش «کانون‌های موضوعی» با محوریت ارائه خدمات به محرومین در قالب حرکت‌های جهادی، کارآفرینی و اشتغال، سلامت، تعلیم و تربیت و غیره، «کانون‌های خدمت عمومی» با 160 کانون فعال در استان در قالب مساجد، انجمن‌ها، خیریه‌ها با استفاده از ظرفیت خادمیاران و «طرح یاوران رضوی» برای فراهم کردن بستر خدمت علاقه‌مندان فعالیت می‌کنند.

جانشین دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی اظهار داشت: به دلیل استقبال بسیار زیاد و حجم بالای ثبت‌نام‌های طرح خادمیار رضوی ثبت‌نام جدید در این طرح تا تعین تکلیف وضعیت گزینش ثبت‌نام‌شدگان متوقف‌شده است اما پذیرای تمام علاقه‌مندان به خدمت در مجموعه‌ی آستان قدس هستیم.

وی با بیان اینکه بیشترین تعداد خادمیاران در خدمت کانون‌های خدمات عمومی قرار دارد گفت: خادمیاران در ازای خدمتی که انجام می‌دهند و به‌عنوان پاداش، توفیق شیفت حضور در حرم مطهر حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) را دریافت می‌کنند.

آبائی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی کانون‌های خدمت رضوی افزود: تا قبل از شیوع بیماری کرونا طرح چهارشنبه‌های رضوی و کرسی تلاوت و جلسات قرانی در سطح شهر برگزار می‌شد، همچنین طرح آموزش قرآن و تربیت مدرس قرانی در کانون‌های خادمیاری مساجد انجام می‌گیرد.

مسئول امور خادمیاران نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی  همچنین با اشاره به طرح زیارت اولی‌ها گفت: در این طرح تا قبل از شیوع بیماری کرونا افرادی که تاکنون توفیق زیارت امام رضا (ع) را نداشته‌اند و وضع مالی مناسبی ندارند شناسایی و به‌صورت رایگان به مشهد مقدس اعزام می‌شدند و میهمان آستان قدس رضوی  بودند که امیدواریم به‌زودی این طرح از سر گرفته شود.

انتهای پیام/

captcha