زمان اعلام نتایج همه کنکورها و پذیرش دانشگاه ها در سال 99 اعلام شد شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 در استان مرکزی به 13653 نفر رسید/شناسایی 183 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته قدرت دفاع و بازدارندگی کشور منشا درونی و مردمی دارد/تولید قدرت ادامه دارد ریشه مشکلات کشور نبود روحیه انقلابی و جهادی است/ مسئولان به جای قدرت‌زدگی مردم‌دار باشند گزارش| گام بلند متخصصان جوان ایرانی برای خودکفایی در صنعت فولاد/ چگونه فولاد کاوه پوزه تحریم صنعت فولاد کشور را به خاک می‌مالد؟ حکیمی‌پور: دولت سفره مردم را با گران کردن ارز کوچک کرد / حقوق‌های نجومی کنونی در هیچ دولتی نبوده فرهادی: رعایت پروتکل‌ها کم شده / قلیان مشترک عامل انتقال صددرصدی کرونا / قرنطینه مطلق مقدور نیست دوئل امنیت و اعتراض در میدان معیشت / ما ضدنظام نیستیم! ترامپ: جز با تقلب، بازنده انتخابات نخواهیم بود / پس از انتخابات شرایط مذاکره با ایران را سخت‌تر خواهم کرد ژاوی: دیدار با پرسپولیس یک فینال است/ پرشورترین بازی‌ها را مقابل ایرانی‌ها انجام داده‌ایم
شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳
کد خبر: 75979
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱

۳۰ درصد نقدینگی در5 ماهه اخیر جذب بازار سرمایه شده است

وزیر اقتصاد گفت: ۳۰ درصد نقدینگی در عرض حدود 5 ماهه اول سال جاری جذب شده و به بازار سرمایه رفته که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرگزاری فارس، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز (چهارشنبه 22 مرداد) و در جریان بررسی کلیات لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار یا فرابورس ایران از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم اظهار داشت: تمامی دغدغه‌ها به بازار سرمایه ناظر بر اقبال و استقبال پرشور از طریق آحاد جامعه به خصوص دارنده‌های سرمایه‌های خرد به بازار بورس است که باید پاسخ درخوری به اعتماد آن‌ها به بازار سرمایه داد.

وی با بیان اینکه اقتضا آن است که بتوانیم در بازار اولیه سرمایه اقدامات درستی انجام دهیم افزود: امروز ۳۰ درصد نقدینگی در عرض حدود 5 ماهه اول سال جاری جذب شده و به بازار سرمایه رفته که باید این ظرفیت را به خوبی جذب کرد.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: باید بررسی کنیم که چطور این نقدینگی را می‌توان در بازارهای اولیه و ثانویه جذب کرد؟ برای تقویت بازار اولیه باید نقدینگی به صورت درست هدایت شود.

دژپسند اظهار داشت: یکی از نیازهای فوری امروز کشور سرمایه‌گذاری جهت هدایت نقدینگی است. دولت برای این کار سهام شناور را به ۲۵ درصد افزایش داد و شرکت‌های دولتی موظف به عرضه سهام در بورس شدند.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: شرایط برای شرکت‌های خصوصی برای ورود به بورس هم تسهیل شد؛ این‌ها همه برای شفافیت بازار بورس و ایجاد محیط رقابتی است.

وی گفت: برای رونق عرضه اولیه، تسهیلات لازم برای بخش‌های دولتی و خصوصی فراهم شد تا بتوانند به خوبی وارد این بازار شوند؛ این کار را بخش خصوصی برای تأمین مالی کمک می‌کند تا بتوان سرمایه را به سمت تولید حرکت دهند.

وزیر اقتصاد گفت: این لایحه نقش طلایی برای افزایش سرمایه واقعی با مشارکت بخش حقیقی و سهامداران خرد دارد و می‌توان با آن مدل مشارکت مردمی در اقتصاد را اجرایی کرد.

وی اظهار داشت: افزایش سرمایه شرکت‌ها هم به دو شرط صرف سهام و سلب حق تقدم صورت می‌گیرد که نتیجه نهایی آن جذب سرمایه خواهد بود.

دژپسند افزود:‌ درباره مغایرت معافیت مالیاتی با قانون برنامه هم اگر مجلس به آن رأی دو سومی دهد مشکل حل خواهد شد، در نهایت این لایحه گام اساسی در بحث اقتصادی خواهد داشت.

وی در پایان اظهار داشت: نباید فراموش کنیم که یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی مردمی بودن آن است که این لایحه می‌تواند چنین هدفی را محقق کند.

انتهای پیام/ 

captcha