دومين گزارش تلویزیونی از دومین روز برگزاری رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج، امروز عصر ساعت ۱۶ از شبکه امید بازپخش مي شود  دومين گزارش تلویزیونی از دومین روز برگزاری رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج، امروز عصر ساعت ۱۶ از شبکه امید بازپخش مي شود حضور دو تیم از استان مرکزی در مرحله نهایی دومین رویداد تولیدات محتوای بسیج لیگ قهرمانان آسیا| پرسپولیس با چهارمیخ کشیدن شارجه به عنوان صدرنشین صعود کرد دولت روزانه 1.2 میلیارد تومان برای پر کردن استخر خانه‌های لاکچری یارانه می‌دهد ویژه برنامه تلویزیونى شبکه امید درباره دومین رویداد سراسرى تولید محتواى دیجیتال بسیج+فیلم حکایت روزهایی که بی شبهات به دفاع مقدس نیست/از جهاد رزمندگان با دست خالی تا ایثار مدافعان سلامت در تحریم دارویی یکی از مهمترین بسترهای قدرت نرم، بستر فضای مجازی است آیا هاشمی امام را گول زد؟ دیوان محاسبات کشور: دستور جهانگیری مبنی بر عودت پرونده کشت و صنعت از هیات داوری
جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
کد خبر: 75978
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
فرمانده انتظامی استان مرکزی

راهبرد دشمن بزرگنمایی اتفاقات کوچک در فضای مجازی است

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: امروز دشمن به دنبال بزرگنمایی اتفاقات کوچک در فضای رسانه‌ای و مجازی است و این موضوع به عنوان راهبرد دشمن در حال اقدام است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار مفخمی شهرستانی فرمانده انتظامی استان مرکزی امروز در جمع خبرنگاران گفت: امروز جنگ دشمن بر پایه مردم محوری است که در ابعاد مختلف در بستر فناورانه دنبال می شود و لذا وظیفه اصحاب رسانه و فعالین فرهنگی در این خصوص بالا می رود.

شهرستانی اظهار کرد: تحریف حقایق که در دنیا می گذرد امروز در دستور کار دشمنان انقلاب قرار گرفته و دشمن در جنگ تحریم به دنبال وارونه نشان دادن مسائل و اتفاقاتی است که انجام می شود و لذا باید به این مسئله توجه داشته باشیم.

راهبرد دشمن بزرگنمایی اتفاقات در فضای مجازی است

وی ادامه داد: امروز دشمن به دنبال بزرگنمایی اتفاقات کوچک در فضای رسانه ای و مجازی است و این موضوع به عنوان راهبرد دشمن در حال اقدام است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان کرد: دفاع نرم در برابر جنگ نرم دشمنان با همکاری اصحاب رسانه در دستور کار ناجا است و رسانه ها به کمک ناجا باید تنویر افکار عمومی را انجام دهند.

شهرستانی با اشاره به اینکه ناجا مرجع امنیت عمومی مردم هستند و مخاطب رسانه ها هم مردم می باشند که این هدف مشترک ناجا و رسانه است که در صورت هم افزایی می توان اتفاقات بسیار خوبی را شاهد باشیم و قطعا با اقدام مشترک و جامع می توان توطئه های دشمنان را خنثی کرد افزود: اعتقاد داریم پلیس در تراز انقلاب در کنار مردم ، همراه مردم و با مردم است.

وی با بیان اینکه رویکرد هوشمند سازی و پلیس علمی در حال انجام است بیان کرد: هوشمندی پلیس به این معناست که از کلیه ظرفیت ها استفاده کنیم و در کنار ظرفیت ها مشارکت مردمی را پای کار بیاوریم و امروز برای برقراری امنیت از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد و البته نقش اصحاب رسانه هم بسیار مهم است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: در حوزه هوشمند سازی در طی یک سال گذشته اقدامات بسیار خوبی انجام شده که ایجاد زیرساخت های فناوری یکی از این زیرساخت ها است و با توجه به اینکه امروز دشمن از این بستر به عنوان یک تهدید استفاده می کند ما سعی کردیم از این بستر به عنوان یک فرصت و ظرفیت استفاده کنیم.

شهرستانی بیان کرد:  راه اندازی مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند در مجموعه فرماندهی ناجا ، استفاده از بستر فناوری برای امنیت پایدار و راه اندازی مانیتورینگ پلیس راهور استان از جمله اقدامات در راستای هوشمند سازی است.

وی ادامه داد: در حوزه هوشمند سازی نیازمند این هستیم همه شهرستان ها به مرکز استان لینک شوند و تاکنون ۴ شهرستان به مرکز استان متصل شده اند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: امروز رویکرد پلیس استان مرکزی کاملا مبتنی بر پلیس علمی است و تاکید بر اجرای دقیق این موضوع داریم.

سرقت خرد در استان در حال افزایش است

شهرستانی بیان کرد: یکی از دغدغه های مهم مردم موضوع سرقت است که متاسفانه در طول ۱۲۵ روز اخیر ۹ درصد افزایش وقوع سرقت در سطح استان را داشتیم اما با رویکرد هوشمند سازی، شاهد افزایش کشفیات بودیم که ۷۰ درصد افزایش کشف سرقت را در استان رقم زدیم و رتبه استان مرکزی در این خصوص شانزدهم است و در این خصوص فاصله بین سرقت و کشف را به شدت کاهش دادیم.

وی افزود: متاسفانه سرقت خرد در استان در حال افزایش است اما با توجه به رویکرد علمی پلیس سرقت خشن را بسیار کاهش دادیم.

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: در خصوص سرقت به عنف با رویکرد پلیس علمی کاهش  ۴۲ درصدی را شاهد بودیم و سرقت احشام نیز ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

شهرستانی ادامه داد: یکی دیگر از دغدغه های مهم مردم مواد مخدر است که تمرکز خود را بر روی نقاط آلوده و یا نقاط کم برخوردار داشته ایم و اتفاقات خوبی در دستگیری عمده فروشان شاهد هستیم.

وی بیان کرد: در خصوص دستگیری عمده فروشان شاهد افزایش ۶۷درصدی و افزایش ۷ درصدی خرده فروشی در استان مرکزی هستیم.

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: در خصوص شرارت به هیچ عنوان اجازه ناهنجاری به کسی را نخواهیم داد و ۱۰۷ درصد در این خصوص موفقیت کسب کردیم که با توجه به اقدامات پیشگیرانه شاهد کاهش ۶۰ درصد وقوع شرارت هستیم و یک کاهش ۲۴ درصدی در خصوص نزاع جمعی و متاسفانه افزایش ۷ درصدی نزاع فردی را شاهد هستیم که دلیل آن پایین آمدن آستانه تحمل مردم است.

شهرستانی یادآور شد: در خصوص جعل و کلاه برداری یک کاهش ۳ درصدی و با توجه به رویکرد علمی پلیس افزایش ۷۲ درصدی کشفیات را شاهد هستیم.

وی اضافه کرد: با توجه به همجواری استان با ۷ استان دیگر مبلغ ۵۴۴ میلیارد ریالی کالای قاچاق را کشف و ضبط کردیم که ۲۲ درصد افزایش ریالی و ۱۵ درصد افزایش پرونده، ۱۲ درصد افزایش توقیفات و ۳۹ درصد افزایش دستگیری را شاهد هستیم و این به دلیل بالابردن هزینه قاچاق در استان است.

انتهای پیام/

captcha