حضور دو تیم از استان مرکزی در مرحله نهایی دومین رویداد تولیدات محتوای بسیج لیگ قهرمانان آسیا| پرسپولیس با چهارمیخ کشیدن شارجه به عنوان صدرنشین صعود کرد دولت روزانه 1.2 میلیارد تومان برای پر کردن استخر خانه‌های لاکچری یارانه می‌دهد ویژه برنامه تلویزیونى شبکه امید درباره دومین رویداد سراسرى تولید محتواى دیجیتال بسیج+فیلم حکایت روزهایی که بی شبهات به دفاع مقدس نیست/از جهاد رزمندگان با دست خالی تا ایثار مدافعان سلامت در تحریم دارویی یکی از مهمترین بسترهای قدرت نرم، بستر فضای مجازی است آیا هاشمی امام را گول زد؟ دیوان محاسبات کشور: دستور جهانگیری مبنی بر عودت پرونده کشت و صنعت از هیات داوری مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج به روز دوم رسید/ وقتی سوژه بازی‌سازی بسیج صهیونیست‌ها را عصبانی کرد شناسایی 247 مبتلا به کرونا در استان مرکزی/تعداد فوتی ها به 492 نفر رسید
جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
کد خبر: 75967
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱
آیت‌الله دری نجف‌آبادی:

کوتاه آمدن در برابر غربی‌ها غیرقابل بخشودگی است/ عزاداری‌ها طبق دستورالعمل ستاد مبارزه با کرونا با حساسیت برگزار شود

امام‌جمعه اراک با تأکید بر اینکه کوتاه آمدن در برابر غربی‌ها غیرقابل بخشودگی است گفت: چراکه رفتار غرب با ملت‌ها تحقیرآمیز و توهین‌آمیز است و ملت ایران زیر بار تحقیر نخواهد رفت.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی امروز در جلسه درس اخلاق مدیران گفت: امروز حادثه تلخ و دل‌خراش لبنان دل همه مسلمانان و انسان‌ها را به درد آورده و این حادثه بار دیگر دست‌های شیطانی رژیم منحوس استکباری را به رخ دنیا کشاند.

وی ادامه داد: جبهه استکبار در طول این سال‌ها همواره به دنبال مسئله‌سازی و فتنه‌انگیزی بود و امروز این فتنه‌ها به اوج خود رسیده است.

امام‌جمعه اراک بیان کرد: خون پاک شهید سلیمانی و همرزمانشان فتنه های بسیار زیادی را در منطقه خاموش کرد اما عوامل مزدور جبهه استکبار در داخل و منطقه اسلامی دست بر نمی دارند و پیوسته دنبال فتنه گری هستند.

دری نجف آبادی با اشاره به اینکه در کنار تحریم ها و توطئه های آمریکائی بیماری کرونا مشکلاتی را برای جامعه بشری ایجاد کرده است افزود: تنها راه عبور از این بحران تدبیر حکیمانه همراه با مشارکت مردم است.

حیات جمهوری اسلامی بر پایه ایستادگی و مقاومت بر روی ارزش ها است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تأکید بر اینکه حیات جمهوری اسلامی بر پایه ایستادگی و مقاومت بر روی ارزش‌ها است ادامه داد: جمهوری اسلامی قطعاً در برابر تلاش‌ها و فتنه‌های دشمنان با اقتدار مسیر خود را ادامه می دهد و زیر بار سازش و ذلت نخواهد رفت.

وی با بیان اینکه عزت، افتخار، کرامت، اقتدار و پیشرفت از راه مقاومت بر روی ارزش ها می گذرد بیان کرد: امروز با هدایت های هوشمندانه مقام معظم رهبری، خون پاک شهدا و بصیرت ملت ایران تجربه های بسیار گران سنگی کسب کرده ایم و باید از این تجربه های ارزشمند به خوبی استفاده کنیم.

کوتاه آمدن در برابر غربی ها غیرقابل بخشودگی است

امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه کوتاه آمدن در برابر غربی ها غیرقابل بخشودگی است گفت: چراکه رفتار غرب با ملت ها تحقیرآمیز و توهین آمیز است و ملت ایران زیر بار تحقیر نخواهد رفت.

دری نجف آبادی اضافه کرد: امروز میدان رزم میدان جنگ اراده ها است و عزم ها و اراده ها تصمیم گیری می کنند و اگر می خواهیم در این اقیانوس مواج و خروشان حرکت کنیم قطعا نیاز به عزم جهادی داریم و با خوش گذرانی و لذت های دنیایی نمی توان راه به جایی برد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: اگر می خواهیم به خودکفایی و استقلال برسیم باید همه ظرفیت های داخلی را به کار گیری کنیم و این نیازمند مدیرانی جهادی، مجاهد و انقلابی است که با برنامه ریزی های هوشمندانه و هدفمند حرکت کنند.

وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس علیرغم دست های خالی و نبود امکانات و تجهیزات با اراده های پولادین رزمندگان و پشتیبانی ملت و هدایت های الهی امام(ره) در برابر دشمنان به موفقیت دست پیدا کردیم و این باید برای امروز ما درس بزرگی باشد.

راه پیشرفت، عزت و تعالی ملت ها در به کارگیری عزم ها و اراده های جهادی همراه با توکل بر خداست

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه راه پیشرفت، عزت و تعالی ملت ها در به کارگیری عزم ها و اراده های جهادی همراه با توکل بر خداست یادآور شد: امروز دشمنان به دنبال ضربه زدن به اصل مقاومت و امت حزب الله هستند و در این مسیر از هیچ جنایتی فروگذار نخواهند کرد و لذا باید هوشمندانه حرکت کرد و تحت تأثیر تبلیغات سوء دشمنان قرار نگرفت.

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: امروز در حل مشکلات اقتصادی توسعه صادرات غیرنفتی و رسیدن به استقلال و خودکفایی در همه ابعاد یک ضرورت مهم است و همه در برابر این موضوع مسئول هستیم و همه توان را باید در این راستا به‌کارگیری کنیم و همه با وحدت و یکپارچگی در برابر نقشه هلی دشمنان نقش‌آفرین باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی امروز ناشی از ادامه راه‌های غلط وابستگی در طی یک‌صد سال گذشته است گفت: متأسفانه در طول این سال‌ها به جای قطع وابستگی و رهایی از اقتصاد نفتی روز به روز وابسته تر شدیم و امروز باید دستان وابستگی را از ریشه قطع کنیم.

وی با بیان اینکه بیماری کرونا نشان داد بشریت به شدت آسیب پذیر است و کرونا یک امتحان بزرگ برای بشریت است و همه باید کمک کنیم از این آزمون بزرگ سربلند بیرون بیاییم بیان کرد: حفظ سلامت مردم در نظام جمهوری اسلامی یک اصل مهم و بی دلیل است و امروز باید در تولید دارو و واکسن های مورد نیاز به خودکفایی برسیم.

دری نجف آبادی افزود: خوشبختانه به برکت انقلاب اسلامی در طول این سال ها دستاوردهای بسیار خوبی در همه حوزه ها کسب شده اما کافی نیست و نیاز است گام های بلندتری برداریم.

امام جمعه اراک بیان کرد: نیروهای جوان از سرمایه های بزرگ کشور محسوب می شوند و امروز باید از این فرصت استفاده کنیم و آنها را به درستی به کار گیری کنیم.

عزاداری ها طبق دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا با حساسیت برگزار شود

وی در ادامه افزود: در آستانه فرا رسیدن ماه بسیار نورانی و با برکت محرم، فرصت بسیار مناسبی برای درک نهضت عاشورا و مکتب امام حسین(ع) وجود دارد که همه باید از این فرصت ارزشمند به خوبی بهره ببریم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: در خصوص ماه محرم و صفر همه مردم و به ویژه هیئت های مذهبی ، حسینیه ها ، مساجد و مسئولین موظف به رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی هستند و این یک اصل مهم اخلاقی و شرعی محسوب می شود.

وی یادآور شد: عزاداری ها باید به طور دقیق طبق دستورالعمل وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا با حساسیت جدی انجام شود و عزاداری در فضای بسته ، بیش از یک ساعت و نیم و پذیرایی در مراسمات به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

دری نجف آبادی گفت: متاسفانه شرایط استان مرکزی در بیماری کرونا و تلفات ناشی از بیماری در وضعیت مناسبی نیست و بیرون آمدن از این شرایط نیازمند همکاری و همیاری همه جانبه دارد.

امام جمعه اراک ادامه داد: کادر درمان در طول شش ماه گذشته مجاهدت های زیادی انجام داده و بدین جهت همکاری با ستاد مبارزه با کرونا و قرارگاه زیستی استان یک اصل مهم و ضرورت است.

واکسن کرونا باید در اختیار جامعه بشری قرار گیرد

وی با اشاره به اینکه سرعت انتشار کرونایی جدید ۹ برابر گذشته شده و رعایت دستورالعمل ها اهمیت به سزایی دارد خاطرنشان کرد: واکسن کرونا باید در اختیار جامعه بشری قرار گیرد چراکه امنیت و سلامت مردم حق طبیعی جامعه انسانی می باشد و سازمان های بین المللی باید بر تعهدات خود در قبال سلامت مردم پایبند باشند.

انتهای پیام/

captcha